Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen gyümölcsöket adhatok...

Milyen gyümölcsöket adhatok neki? Most kezdtük a hozzátáplálást.

Figyelt kérdés
6hónapos lesz 2hét múlva,már pár kanál almán túl van.Miket lehet neki adni?(gyümölcsöt)Azt mondta a védőnő,hogy olyanokat nézzek neki ha üvegeset is veszek,ami 4hónapos kortól van,hiába 6hónapos,mert ő még csak most kezdi el kóstolgatni az izeket,csak anyatejes amúgy.Viszont volt olyan hogy körte,ilyen pürés valami,erre meg azt mondta hogy azt még nem lehet adni neki,csak később,na most akkor mégis mit adhatok?Banánt se lehet még azt mondta...
2011. jan. 12. 20:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Adhatsz őszibarackot, meggyet, gesztenyét. Én adtam körtét is, de nagyon csikarta a pocakját. Sajnos én azt vettem számításba ami az üvegen volt, hogy 4 hósnak mehet.
2011. jan. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ja, és kihagytam, de még ezt nézd meg:

[link]

innen letölthetsz egy szakácskönyvet is ingyen!

2011. jan. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia. Mi is most kazdtünk kostolgatni. 4hós tápszeres. Almapüré, banánpüré kicsi tápszerrel higitva, ma babnán-alma pürét evett - ez jött be eddig a legjobban. Most majd őszibarackot fogok neki.

Második babám.

Igen a 4hósakat kezd adni neki ha veszed. Mai pukkaszt vagy szeles azt ne add. a körte is ilyen. Ne adj neki aprómagvasakat - bár láttam ilyen 4hós pürét is amiben van apromagvas- na azt nem szabad.

Barack után -őszi - én adok majd neki simán csak krumplit, majd csak sárgarépát. Majd ha ezeken tul vagyok akkor kezdem neki kombinálni.

Nektek is jo kostoplgatást

2011. jan. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm.És a banánt mivel higithatnám?Anyatejes,de fejni egyáltalán nem tudok sajnos.Mondta a védőnő hogy krumpli,répa,cékla,brokkoli,spenót...stb,ezeket adhatom neki már,de először a gyümiket szeretném neki adni.De azokkal úgylátszik "gyorsan"végzünk majd,mert nincs olyan sok választék mint a zöldségekből.
2011. jan. 12. 21:04
 5/5 A kérdező kommentje:
körtelevet viszont iszik,ezt a hippeset vettem neki,persze higitva,kb 50-60ml körtelé,hozzá 200ml viz.és egy nap megiszik 4-5dl-t is...nem sok ez?Nem vettem észre hogy csikarodna a hasa,de körtét magát nem fogok adni még inkább.Még sütőtöklevet meg almalevet szokott inni.De ezeket is 5napja próbáltuk először,előtte szinte semmi folyadékot nem ivott,azóta napi 4-5dl-t.
2011. jan. 12. 21:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!