Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vékony babák anyukái, ti is...

Vékony babák anyukái, ti is aggódtok?

Figyelt kérdés
Kislányom most lesz 10 hónapos és még mindig csak 7 kiló körül mozog, mint 3 hónappal ezelőtt. Hol felszed 200 grammot, hol lead 300-at, hetente-kéthetente jönnek a fogai, most várom 6.-at de már egy hete, azóta nem eszik semmit. Amikor kijön egy akkor 2-3 napig eszik keveset aztán megint szenved.Én ezt már nem bírom idegileg. Csak szopizni akar de nappal azt is 3 óránként éjszaka meg szinte végig csüng rajtam. Igaz elég mozgékony gyerek már kapaszkodva lépeget 2 hónapja, meg mászik mint a villám, de akkor is. Szerintem ez nem normális, hogy tényleg semmit nem eszik. Már félek mérésre menni, mert a kórházzal fenyegetnek. De én nem látok rajta semmit, mármint, hogy baja lenne.Tudtok tanácsot adni? Valami étvágycsinálót vagy ilyesmit?
2011. jan. 12. 13:58
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
nekem sajna egy ismerősöm sincs aki ezzek küzdene, sőt mindenkinek húsos gyereke van. Meg ki is nevetnek mindig azt mondják, hogy olyan mint én csak minibe.Igaz nagyon hasonlít rám, de én elég magas vagyok ő meg 68 cm. Neked is alacsony a lányod?
2011. jan. 12. 14:35
 12/17 anonim ***** válasza:
Igen alacsony is sajnos a kislányom,74 cm.De volt kire üssön a nagymamája nagyon picike asszony volt,az apukéja pedig hát még most is egy szál belü.Én se voltam soha kövér,csak azzal a különbséggel,hogy én mindig nagyon sokat ettem csak nem fogott rajtam a kaja.Úgy,hogy szerintem a lányom az apjára ütött és a családjára.Ilyen kis vékonyka lesz,meg picike is mindig szerintem!!!De mondom nem nagyon érdekel már,csak beteg ne legyen!!!
2011. jan. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Úgy,hogy mondom neked ne idegeskedj próbálj megnyugodni!!! Nekünk azt mondták a kórházba amig jó kedvű a baba és mozgékony is addig baj nincs!!!

Remélem elindul hizni a kisbabád,nagyon szurkolok nektek:)))Ja,és eröltetni nem szabad,mert megundorodhat a kajától!Tudja ő,hogy mennyi kell neki!!!

2011. jan. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
okés, köszi, igyekszem:)
2011. jan. 12. 15:12
 15/17 anonim ***** válasza:

2. válaszadó vagyok.

Az én fiam sem viszi túlzásba az evést. Ő 10 hónaposan kezdett fogzani. Amint bejött ez a hideg idő, 2 hónapig folyamatosan beteg volt, de tényleg, már a dokinál bérletet válthattunk volna. Hasmenés, láz, kiütés, nátha, köhögés és az egész megint elölről újra és újra. Jött a foga, és minden nyavaját elkapott. Most jön a 11. foga, a 4. örlő, hát nem mondhatnám, hogy sokat eszik. Egyik nap alig győzöm kajával, másnap elvan egész nap egy virslin. Akkor idegeskedtem, de aztán rájöttem, hogy felesleges, attól nem fog jobban enni. De valljuk be, nekünk sem esik jól a kaja, ha valami bajunk van. Én mindig kínálgatom, aztán vagy megeszi, vagy nem. Ha már egy tejszeletet, vagy egy túrórudit megevett, már madarat lehetett volna fogatni velem. Sokan mondták, hogy rákapatom, de szerencsére nem egy édességmániás. A csokit egyáltalán nem szereti, max. a rudin, de azt sem kap minden nap, tejszeletet meg 2-3 naponta kap uzsi után.

Minket is riogatott a gyerekorvos a kórházzal, de csak kiröhögtem. Amíg vidám, játékos, és boldog, addig nem idegeskedem. Ő már amúgy sem fog olyan sokat hízni havonta, hisz egész nap meg sem áll, alig győzök utána szaladgálni.

Az apja egész családja magas és vékony. Az öccse (mármint a páromé) 180cm magas és 50kg. Párom szintén 180 körül van, és 75kg.

2011. jan. 12. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Ugyanebben a cipőben jártunk mi is, mikor ekkora volt. 6 hónaposan 7700 g volt (jó húsban volt), 1 évesen pedig 8800 g, nyáron alig evett, és semmilyen tápszert nem fogadott el, ezért sem hízott.

Most 15 hónapos, 9500 g, nem sok, de legalább mostmár nagyjából rendesen eszik.

Nem hiszem, hogy baja lenne a babádnak (nálunk is volt, hogy egész nap nem evett semmit, csak teát ivott), de vérvételen voltatok? (Minket elküldtek, azt gondolták, vashiányos, de negatív lett az eredmény.)

2011. jan. 12. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Még nem voltunk én is gyanakszom a vashiányra. Igazából múltkor beutaltak a kórházba de, aztán elkezdett enni és egy hét alatt 170 grammot hízott, aztán lement 400 egy hét alatt akkor jött ki oldat a foga azzal nagyon szenvedett, napi 10X kakált semmit nem evett, aztán visszajött, de most készül a másik oldalsó foga és lehet azért nem eszik. Elég tanácstalan vagyok ez a várakozás. De most már nem halasztom tovább ezt a vérvételt.
2011. jan. 12. 22:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!