Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vékony babák anyukái, ti is...

Vékony babák anyukái, ti is aggódtok?

Figyelt kérdés
Kislányom most lesz 10 hónapos és még mindig csak 7 kiló körül mozog, mint 3 hónappal ezelőtt. Hol felszed 200 grammot, hol lead 300-at, hetente-kéthetente jönnek a fogai, most várom 6.-at de már egy hete, azóta nem eszik semmit. Amikor kijön egy akkor 2-3 napig eszik keveset aztán megint szenved.Én ezt már nem bírom idegileg. Csak szopizni akar de nappal azt is 3 óránként éjszaka meg szinte végig csüng rajtam. Igaz elég mozgékony gyerek már kapaszkodva lépeget 2 hónapja, meg mászik mint a villám, de akkor is. Szerintem ez nem normális, hogy tényleg semmit nem eszik. Már félek mérésre menni, mert a kórházzal fenyegetnek. De én nem látok rajta semmit, mármint, hogy baja lenne.Tudtok tanácsot adni? Valami étvágycsinálót vagy ilyesmit?
2011. jan. 12. 13:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
cumit éjjelre nem próbáltad? nálunk az bejött.
2011. jan. 12. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Az én fiam 15 hónaposan még csak 8,5 kg. 1 évesen volt 8kg. 10 hónaposan 7300g volt. Én nem aggódom, ő ilyen alkat.
2011. jan. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
utálja a cumit, csak én kellek neki. De nem is ez a fő bajom, hanem, hogy nem eszik semmit és nem hízik:(
2011. jan. 12. 14:06
 4/17 A kérdező kommentje:
és ő eszik?
2011. jan. 12. 14:06
 5/17 anonim ***** válasza:

Szia! Mi is a mai napig ezzel a nem evéssel szenvedünk,képzeld el a kislányom 16 hónapos és 7200g.Mi Ausztriában élünk,és bent voltam vele 2 hétig a kórházba amit eltudsz képzelni vizsgálatot azt mindet megcsinálták,de szerencsére nem találtak semmit,nagyon alapos kivizsgálások voltak!Egyszerűen ilyen a kislány,nagyon jó kedvű mindig mozgékony,még nem megy egyedül csak segitséggel!Mi is annyit idegeskedtünk,úgyhogy gondolom,hogy milyen idegállapotbasn vagy most,de nyugodj meg tudja a kis baba,hogy mennyit kell ennie!Sajnos mi sem tudtunk mit csinálni,nem lehet beletömni a kaját,annyit eszik amennyi jól esik neki!Az én kicsikém már azért jobban eszik,de most sem viszi túlzásba,megeszik mindent csak mindenből keveset!

De ha annyira idegeskedsz,menj el vele kivizsgálásra és megnyugszol legalább!Én már nem idegeskedek az a legfontossabb,hogy egészséges!!!Majd meghizik,ha nem meg marad ilyen kis vékonyka az sem baj,csak beteg ne legyen!!!

Én mindig próbálok neki tejpépet adni,tejbegrizt,vajas kalácsot ami azért jobban hizlal!!!

2011. jan. 12. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
köszi a bíztató szavakat, próbálok nem idegeskedni, csak mindig nyomják belém az ideget, hogy nem kínálom nem adok neki, de ha látom rajta, hogy nem kéri minek erőltessem? Most a két ünnep között evett fél üveg babakaját meg esténként egy kisadag tejpépet teljesen megörültem és végre hízásnak is indult, de aztán megint nem eszik és megint fogy. Most bízom abba ha kijön a foga megváltozik minden. Nem akarom feleslegesen orvoshoz hurcolászni befeküdni vele. Van egy 2,5 éves fiam is ráadásul kire bíznám...ő meg olyan jó evő gyerek 15 kiló. Ki érti ezt? Próbáltam, hogy lássa milyen jó ízűen eszik a nagy de az se hatja meg. Meg így nem hinném ,hogy bennem van a hiba, mert ezzel annyian támadnak és nagyon rosszul esik.
2011. jan. 12. 14:19
 7/17 anonim ***** válasza:

Lányom is 10 hónapos és olyan 7 kg körül van,holnap megyünk méretni nem tudom pontosan.Én is halálra aggódtam magam mert ő bár most már jól eszik de olyan 6 hónapos koráig kínlódtunk vele nagyon mert nagyon nem evett.A dokinéni és a védőnő is megnyugtatott hogy egyszerűen ilyen alkat,Ennyit kíván nem tudunk mit csinálni.Mi sem vagyunk túl nagyok az apjával:)

Nekünk a sinlac nagyon bevált vagy ha már enne gyümölcsöt vagy tejpépet akkor azt gesztenye masszával sűrítsd nekünk ezt ajánlották mert tápláló és kalória dús.Bár írtad hogy csak szopizni akar,a doki nem ajánlott semmi étvágyfokozót?Mi vashiányosak is voltunk azt mondták akkoriban hogy azért is nem akart hízni!Ne aggódj biztos minden rendben lesz,nyugi vannak hasonlóan sovány babák nem vagytok egyedül:)

2011. jan. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Igen hát gondolom,hogy rossszul esik,nekm is mindig ezzel jöttek,hogy nem jól etetem!De hát semmi probléma nem volt azzal,egyszerűen elég volt a kis adag neki amit megevett,ő is kb. fél üveges bébiételt szokott megenni,sőt valamikor örültem ha azt is megette!Ne foglalkozz senkivel,te tudod hogy minnyire van szüksége,mert látod!Képzeld nálunk a kórházban még psihologus is nézte,hogy hogyan megy az etetés,és mindent renben találtak!szépen nyitja a száját ha kell neki,he nem kell neki már meg szájzár,és akkor már semmit nem tudtok neki adni!Úgy,hogy ne ideskedj szerintem majd megindul ám,az én kicsikém mostmár jobban eszik,de igy sem nagyon hizik,ki vagyok én teljesen,próbálok nem idegeskedni,de azért mondig bosszant!Különben annyi ismerősőm lett amióta ezzel a nem evéssel küzködünk,nagyon sok gyerek van igy sajnos mostanában,hogy alig esznek.Nem értem én sem,hogy miért!!!
2011. jan. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

A házi orvos le se sz..ta egyből írta a beutalót, de nem vittem el. Most orvost váltottunk mikor decemberbe betegek lettek, de ő nem mondott rá semmit, csak, hogy szép vékony kislányka, nem kell mindenkinek húsgombócnak lenni.

A geszenyét sajna utálja, eddig egyedül a brokkoli, karfiol, meg a sztracsis tejpép jött be, ja és csak pulyka húst hajlandó enni persze csak ha eszik.

2011. jan. 12. 14:28
 10/17 anonim ***** válasza:
14.27-es vagyok megint! Nekünk mondjuk az segitett,hogy a napi 5-ször etetés,ha egy kicsikét is eszik de akkor is hozzá szokik a napi 5-szöri evéshez és az segit azért,legalábbis nálunk ez segitett.Eleinte piciket evett nagyon,aztán napról-napra jobban.Most is 5-ször eszik egy nap,na meg cicizik ő is még mindig.De hát sajnos igy sem nagyon hizik!
2011. jan. 12. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!