Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van olyan anyuka a környezeted...

Van olyan anyuka a környezetedben, aki szerinted valamit nem jól csinál?

Figyelt kérdés
2011. jan. 12. 08:10
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Juuj csajok nagyon rossz ilyeneket olvasni...Vannak ilyen "anyák"???????Az ilyen buta nők minek vállalnak gyereket?


Az ilyen felelőtlen "anyákat"nem lehet feljelenteni a gyámügynél?

Pl aki babakocsistól verte a földhöz a kislányát!?

Vagy úgyse csinálnak semmit a hatóságok?


Borzasztó,nekem három gyermekem van a legkisebb 4 hónapos.Biztos vannak olyan dolgok amikben én sem vagyok profi anyuka de igyekszem szépen nevelni őket és amiket leírtatok soha de soha nem tennék!

2011. jan. 12. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Nálam a szomszéd nő veri ki a biztosítékot de még nem tudom hogy szóljak neki!!A kisfiam 1 éves!2hét van a két gyerek között!A fiam már jár,szalad,lépcsőzik!(persze nem kell minden babának még) DE! Ez a nő az egy éves lányát még mindíg fektetve tologatja a babakocsiban...egyszer nem ülteti fel....a kislány még nem is tud ülni,mászni stb!A védőnő meg is mondta neki hogy mit vár a gyerektől ha mindíg fekteti nem is fog csinálni semmit!!Idióta!!!Szerintetek megkérdezzem tőle miért fekteti állandóan a gyereket???Már 1éve??
2011. jan. 12. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
23%
Minden anyuka más és másképp csinál mindent,én sem figyelgetem,ki milyen ,mert én úgysem tudok változtatni rajta.Durva,amiket itt előttem irtak páran.Az én környezetemben szerencsére nincs olyan anyuka,aki "durvaságokat" csinálna a babájával.Legalábbis nem tudok róla.A barátnőmet tudom példának felhozni,hogy vannak dolgok,amiket ő megenged a gyerekének,én nem engedném,pl.hogy este fél 12-ig Verdákat nézzen és addig nem hajlandó aludni,amig vége nincs a rajzfilmnek és addig én se tudjak pihenni.Vagy a szomszéd anyuka,aki mindenhol égeti a villanyt a lakásban,mert a kisfiának az a mániája,meg a gyerek csak úgy hajlandó enni,hogy mindig feláll az asztaltól,nyugodtan nem tud megülni.Ezek csak apróságok.Az egyik válaszoló irta,hogy ismerőse a 9 hós picijét egyedül hagyja amig a nagyobbikért elmegy az oviba és egy óráig is elvan a picitől.Az én fiam is ovis,a kislányom meg 23 hós és az ovi 5 percre van tőlünk,reggelente a pici nem kel fel szerencsére,alszik mint a tej,ezért nem szoktam felzavarni,hanem itthon hagyom,amig gyorsan a fiamat elviszem az óvódába.Úgy gondolom,jobb ha nem keltem fel,most még amig tud,aludjon,ha ő is ovis lesz,úgyis korán kel majd neki is kelnie.Itt a szomszédban sz ovi,csak ezért merem itthagyni arra a 10-20 percre amig visszaérek.Persze le lehet szólni,vagy lepontozni is,mert gondolom ez sem fog sok mindenkinek tetszeni.
2011. jan. 12. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Tápszert vettem a teszveszen, bontatlant, féléves kislányomnak, párom ment érte. Anyuka elmagyarázta a páromnak, hogy ilyen dolgokra, mint tápszer, ő már nem akar költeni, mert drága, és ő kétharmados tejet ad a babájának. Közben a babkocsi mellett folyamatosan cigarettázott. A bontatlan tápszer mellé mellékelt egy nem kért, bontott tápszert, ami full cigiszagú volt, pedig állítólag egy héttel korábban lett kibontva.
2011. jan. 12. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Szerintem inkább viccesek ezek a történetek... én csak mosolygok rajtuk. Lesarkítva persze. Jó, a babakocsistól a földhöz verem dolog felháborító, de persze ez is olyan, hogy a válaszoló hogyan adja tovább. Mint a pletyka. Mindenki kicsit eltúlozza, ha nem tudja mi történik pontosan kitalálja és úgy adja tovább. Egyébként szerintem mindenki azt tesz a gyerekével, ami nekik jó, senkinek semmi köze hozzá. Ha colát itat cumisüvegből... tegye. Lehet, hogy a szülők is megisszák a 2,5 l colát naponta. Nem mindenkinek vannak olyan elvei, hogy a cola meg a chips káros, és nem kell annyi. Főleg ha a szülők is ilyen életet élnek (szerintem inkább tizen-huszonévesek) Mint ahogy nem mindenki vesz biokaját a gyerekének. Akkor az is mondhatná, aki bioboltban vásárol, hogy az ismerőse mérgezi a gyerekét, mert hipermarketben vásárol neki gyümölcsöt, zöldséget....

Szóval ezzel csak azt akartam, hogy én nem tudok a környezetemben ilyen kirívó esetet, pedig kapásból 5 barátnőmnek van 1-2 év alatti gyerkőce, valóságos babyboom volt nálunk. Általában máshogy állunk a dolgokhoz, de mégis ugyanúgy. Az arany középút. Van köztünk, aki bioélelmiszereket vásárol, van aki együtt alszik a babájával, van, aki sírni hagyta, van aki ringatta az altatáshoz (én) stb. Tapasztalatot cserélünk, elmondjuk, hogy nálunk hogy van, ha tudunk segítünk egymásnak, de én mindig azt mondom, hogy nálam ez vált be, mert hiába mondanám, hogy te is csináld ezt így vagy úgy, ha az ő babája teljesen más, más környezetben élnek, más szokásokkal.


Az egyedül otthonhagyásról. Mondjuk mi panelban lakunk, ahol bármikor fúrhatnak, de egy családi háznál is előfordulnak hirtelen zajok. Aki otthon hagyja egyedül a gyerkőcét nem gondol ilyenre, hogy bármire felriadhat az amúgy jól alvó gyerkőc? Nekem csak ez a kérdés jutott az eszembe, eszemben sincs azt mondani, hogy ő milyen rossz anya, mert biztos tudja, hogy az ő környezetében miket lehet megcsinálni. (reggel 7-kor még biztos nem fúrnak, bár ki tudja..) Anyukám egyszer hagyta otthon öcsémet, mikor aludt, mert nagyon fájt a foga, és a fogdoki a másik lph-ban volt, kb. 20 percre ment el, és a székben jutott eszébe, hogy mi van, ha valakinek pont most támad kedve lyukat fúrni a falba. Az a 20 perc maga volt az örökkévalóság neki.

Engem egyszer hagyott otthon, amíg leszalad a közértbe, de tudta, hogy ha odaültet a székre, én ott is maradok, amíg haza nem jön. úgy is volt :o) Szóval ezt tényleg nem tudhatjuk mi kívülállók, hogy mi a háttere annak, amit csinál sok anyuka....


Nekem most egy apróság volt, amit megjegyeztem volna, de persze nem tettem, mert az anyuka dolga: baba-mama foglalkozáson voltunk és a nagyobbak anyukái és a gyerkőcök festegettek. Az egyik kislány aztán félmeztelenül rohangált amíg haza nem mentek. (nem két perc volt) Gondolom azért vette le a ruháját felül, hogy ne kenje össze... de hát télen? hiába volt meleg, mi is pulcsiban voltunk.

2011. jan. 12. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Igen van, de nem szólnék, csak ha kérdezne esetleg, de azt nem teszi.Nekem az nagyon fura hogy valaki mindig lepasszolja a gyerekét.Nem csak a szó szoros értelmében, tehát hogy nagymamára bízza vagy ilyesmi, hanem érzelmileg.Ha pl. egy két éves gyerek ölelésre vágyik, vagy az anyjára, és az elutasítja.Mert elég sűrűn látom ezt a környezetemben sajnos.Semmi érzelmi közelség nincs a gyerekeivel.Persze biztos szereti, meg ellátja őket, de ennyi, olyan "sivár" a kapcsolata a gyerekeivel.Amúgy mással meg nem foglalkozom, ez is csak azért foglalkoztat mert családtagról van szó.
2011. jan. 12. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Sajnos van a környezetemben, bár sosem szóltam neki 1 szót sem...2 gyereke van, akiket "letudott", na úgy is bánik velük. egész nap, net, fodrász, körmös, wellness stb., nem főz, nem takarít, SEMMIT nem csinál, telik nekik bejárónőre, meg szilikoncicire stb. a gyerekekről sosem beszél, de az iwiw tele van képekkel, hogy ő milyen jó anyuka. Minden hétvégén lepasszolják a kicsiket, és egész hétvégén be vannak szívva. Kb. fél éve mesélte, hogy a férjétől kapott egy meglepi luxushétvégét, és kettesben mennek, na de valamiért a kisebbik gyerekre nem tudtak a nagyszülők vigyázni, és magukkal kellett vinni. neki a fa..a ki volt már a gyerekkel, mert idézem: "ő du..i akar, és a kisfiú nem volt hajlandó aludni, úgyhogy őt aztán nem érdekelte, hogy végignézi az egészet...hát no comment. iszonyatosan sajnálom ezeket a gyerekeket...:(
2011. jan. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Kedves 11:14-es! Idézem:

"Jó, a babakocsistól a földhöz verem dolog felháborító, de persze ez is olyan, hogy a válaszoló hogyan adja tovább. Mint a pletyka. Mindenki kicsit eltúlozza, ha nem tudja mi történik pontosan kitalálja és úgy adja tovább. "

Ha nem derült volna ki a hozzászólásomból, ezt a szituációt VÉGIGNÉZTEM.(!!!!) És tehetetlen voltam. Csak annyi jött ki a számon, hogy fáradt szegény, biztosan ölelésre vágyik, azért sír. És álltam döbbenten...

2011. jan. 12. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!