Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van olyan anyuka a környezeted...

Van olyan anyuka a környezetedben, aki szerinted valamit nem jól csinál?

Figyelt kérdés
2011. jan. 12. 08:10
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
87%
Nem figyelek ilyeneket! Semmi közöm hozzá,hogy ki mit csinál a gyerekével! Én sem szeretném, ha beledumálna valaki!
2011. jan. 12. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
78%

Én sem figyelem, mert mindenki a saját elvei szerint csinálja, DE! Nem szóltam, viszont megjegyeztem, amikor:

egy ismerősöm úgy döntött, hogy 2 hét után elege van a szoptatásból (pedig tudott volna), 3 hónaposan főzelékkel és mézes teával tukmálta a kicsit...

A másik, amikor ölelésre vágyott volna a kislánya, mert rossz passzban volt, az utca kellős közepén a babakocsival együtt verte a földhöz a 2 éves kislányt...

2011. jan. 12. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Van persze.De nem szoktam szólni,mert én sem szeretem ha kéretlenül kioktatnak.Viszont ha kérdeznek,szívesen adok tanácsot.
2011. jan. 12. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Igen.van egy ismeroseom aki legalabb 3reteg ruhat ad a gyerekre mikor jonnek.ketot levesz itt de a gyerek folyton beizzad.Meleg van nalunk.

Gondolom otthon is ezt csinalja mert akarhanyszor beszeltunk mindig beteg a gyerek.

2011. jan. 12. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
56%
Nálunk a szomszéd a 8 hónapos gyereknek Nestea-t adott,azt mondta ez a kedvence.Nem szóltam.Ő tudja,ő gyereke.De van még pár ilyen.
2011. jan. 12. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Én kénytelen vagyok hallgatni ennek a következményeit, ugyanis az ikerszomszédunk elég érdekes anyuka... Amikor reggel 7-kor már ott tartottam, hogy átküldök neki sms-t, hogy segítsek-e megcsinálni a tápszert, akkor gondolhatod. Egy órája üvöltött a gyerek, mert ő lusta felkelni. És volt olyan is, hogy nekiálltak veszekedni éjjel a férjével, hogy ki menjen át a 3 hónapos csecsemőnek adni VIZET. Mondván 3 hónapos gyerek éjjel ne szopizzon már, hanem aludjon... no comment.

6 hónapos lesz a baba a hónap végén, a csaj full depis, mert hogy itthon kell lenni, ő be van zárva - én mit szóljak, 17 hónapja itthon vagyok -, és ha ezt tudta volna, hogy ilyenek lesznek (hogy fel kell kelni éjszaka), akkor jobban meggondolta volna a gyerekvállalást. És még számtalan példát tudnék mondani - próbálok neki segíteni tanácsokkal, amiben csak lehet. De mindig azt hallom tőle, hogy bárcsak már akkora lenne az övé, mint az enyém, mert akkor biztos nincs már vele gond - ja... mintha semmi teendő nem lenne egy 15 hónapossal.

Na normális anyuka az ilyen???

2011. jan. 12. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Persze, még a legjobb barátnőm is van, amit szerintem nem jól csinál. de mindenki más, szerinte én is van, amit nem jól csinálok. a nővérem gyereknevelésével sem értek egyet mindenben. ez fordítva is igaz. de ezek nem olyan nagy dolgok. inkább sok apróság.
2011. jan. 12. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Persze, az ember sokszor nem tud, vagy nem is akar szólni, mert ha úgyis a saját feje után megy a szülő, akkor meg tök mindegy.


Nekem is vannak ilyenek a környezetemben, pl.:

- 2 éves gyereknek este a cumisüvegében KÓLA van, mert hát a gyerek csak azt akar inni (pedagógus anyuka)

- 3 éves (még nem ovis) gyerek egyfolytában beteg, már a gyerekorvos is szóvá tette nekik - szerintem sokszor azért, mert mikor már én is rég vastag sapka nagykabátban jártam, őt még a vékony cérnasapkában sétáltatta este a mínuszokban az anyja. (és nem azért, mert nincs neki másik ruhája, hanem mert ennyire nem gondolkodnak a szülők). És nem is figyelnek az étkezésére, ha a gyerek nem akar enni, akkor nem eszik, három évesen azt se tudja, hogy mi az a főzelék. A csipszet bezzeg ismeri.

- De van olyan is, aki 19 évesen szült, mert hát neki ez az életcélja, aztán 21 évesen már rájött, hogy mégse olyan mókás a gyereknevelés, aztán minden hétvégén a nagymamához van passzolva a gyerek, aki persze ordít az anyja után, de őt mit sem érdekli, majd elhallgat.

2011. jan. 12. 08:28
 9/18 anonim ***** válasza:
56%

A második vagyok.

Esküszöm, kiráz a hideg attól, amiket írtok...!!!

2011. jan. 12. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Hát igen, sajnos.... Tudnék még én is példát mondani, akár 10-et is.


Egy másik kedvenc anyukám: összefutottunk nemrég, épp a nagyfiáért ment az oviba, mire kérdem én, hogy az akkor 9 hónapos baba hát hol van. Ja, hogy otthon hagyta, ilyenkor alszik, úgyse lesz vele semmi, míg ő elmegy otthonról. Jah.... Normális ember a kapuig alig mer kimenni, mert hát mi van, ha bármi baj is történik, ő meg elmegy simán majd egy órára otthonról így rendszeresen.


Bár szerintem az sem egészen normális, hogy egy gyereknek 6 féle különórára kell járnia sulin kívül, persze nem is szereti egyiket sem igazán, de muszáj, mert az anyja elvárja és követeli. Mellette persze legyen kitűnő tanuló, de az anyját is csak addig érdekli a gyerek, amíg "mutogatni" kell valahol, hogy ő mennyire tökéletes, egyébként meg mehet a gyerek a nagyszülőkhöz non-stop. :(

2011. jan. 12. 08:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!