Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Le szeretném szoktatni a...

Le szeretném szoktatni a gyermekemet az éjszakai felkelésről. Milyen humánus megoldások léteznek erre?

Figyelt kérdés
9hónapos lesz 2-án.A hagyjuk sírni, és egyszer csak abbahagyja, és visszaalszik, nem jött be, már csak azért sem, mert egy szobában alszunk, és nem érti, hogy miért nem megyek oda hozzá. Nem tudom mit kéne tennem.
2009. jan. 31. 11:24
 1/4 anonim ***** válasza:

szia,


Nem éhes, szomjas?

Próbáltad megciciltetni? Úgy sem alszik vissza?

Ha ébred, akkor nem azért teszi, hogy téged bosszantson, valószínű megéhezett, megszomjazott, rosszat álmodott.

Próbáld ringatni, énekelni neki.Lehet peluscserére szorul..

Valami oka van, hogy felébred. Leszoktatni róla nem hinném, hogy lehet, mint ahogy téged sem lehet leszoktatni arról, hogy felébredj éjszaka.


csak segíteni próbáltam, nem megbántani akartalak..:D:D

2009. jan. 31. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia.

A lányom tegnap töltötte az 1 évet.Még mindég ébred éjjelente 3x 4x mikor hogy.cicizik és már alszik is tovább.Vagy szomjas,vagy e´ppen csak e´bredt...Àllt egy idöben úg ,hogy szerintem megszokta ennyire.mert születe´se óta így megy.Majd magától leszokik....Kitartás.

2009. jan. 31. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
53%
Szia, az én babám 9 hónapos... 2 óránként szopik éjjel, már a halálomon vagyok, de mit tegyek? Adok egy kis cicit aztán alszik tovább, vagy nem. Ilyen fajta. Egyszer csak elfárad... tudod röhejes de én nem hiszek abban, hogy hagy üvöltsön, majd megunja, meg anyám szerint elkapatta... Könyörgöm ezért vagyunk gyesen. ki menjen oda hozzá ha nem az anyja??? Majd nagyobb lesz és megváltozik... hiányozni fog...
2009. jan. 31. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!Megnyugtató valamelyest, hogy nem vagyok ezzel egyedül.DE!Szerintem 9hónapos babánál már azért nem normális, ha 4-5x felkel egy éjszaka. Elvileg ki kéne már bírnia evés nélkül,esetleg belefér, ha egyszer felkel éjszaka, mert szomjas. Viszont, ha most nem szokik ehez hozzá, akkor mikor?!

A "hagyjuk sírni"nekem sem vált be, én is csak egyszer próbáltam, és nem is vagyok a híve.

Az, pedig, hogy ezért vagyunk itthon, nem egészen így van. Szerintem pont azért, hogy megtanítsuk enni, inni, aludni, beszélni, leszoktatni a pelusról stb.

Remélem nem bántottam meg senkit, ez az én véleményem, és még egyszer köszönöm a válaszokat, jó babázást!:)

2009. febr. 1. 11:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!