Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen omlettet szoktatok a...

Milyen omlettet szoktatok a babának csinálni?

Figyelt kérdés
Irnátok receptet?
2011. jan. 11. 10:02
 1/4 kisnita ***** válasza:
1 éves korától egész tojásból csinálom van amikor csak natúran egy kis sóval. Van amikor vágok alá hagymát is és olajon megpirítom, van hogy teszek vele egy kis virslit vagy bacont, szoktam beletenni paprikát, paradicsomot is. Attól függ, hogy mi van itthon. Úgy is szereti, hogy a tetejére még melegen sajtot reszelek és akkor ráolvad kicsit. De sütés előtt is bele lehet reszelni a sajtot mikor felvered a tojást és akkor együtt sül vele, úgy is finom. Néha azon kapom magam, hogy mindenbe sajtot teszek, a krumpli pürébe is szoktam :)
2011. jan. 11. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

1 éves kor alatt csináltam neki egyszer tojás sárgájával tejföllel, de köszönte szépen, és nem kért belőle. Megjegyzem teljesen megértettem. :)

Mikor már ehetett fehérjét is, azóta úgy csinálom, hogy feltöröm a tojásokat, nem verem fel, picit megsózom, teszek bele majorannát, és egy pici forró olajban a serpenyőben éppenhogy csak összefolyatom a sárgáját a fehérjével, nem kevergetem, ha már sül az alja, megfordítom, és a másik feléről is sütöm picit.

Kicsit bonyolultan hangzik, de szerintem nagyon finom így, hogy külön lehet érezni a fehérjét is benne.

2011. jan. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ez a tükörtojás,nem?
2011. jan. 11. 11:42
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem. A tükörtojásnak a közepén egyben van a sárgája, és arra csak sót szoktak rakni.
2011. jan. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!