Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Általánosságban elmondható,...

Általánosságban elmondható, hogy a kis súllyal - 3000gramm alatt - született babák refluxosak lesznek?

Figyelt kérdés
2011. jan. 9. 20:31
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, nagyon kedvesek vagytok.

egyébként tényleg nem én találtam ezt ki, csak hallottam- de akkor ez tényleg nagy ba...mság.

Bár nekem ha így végiggondolom két refluxos kisbabás ismrősöm van, akik 2690 és 2740-nel születtek, de ez csak egy véletlen. És két kisbabából egyébként sem lehet általánosítani.

Azért köszi a válaszokat, ha esetleg valakinek refluxos lett mégis a babája, megírná mennyivel született, mostmár csak a kiváncsiság kedvéért.

:-)

2011. jan. 9. 22:07
 12/16 anonim ***** válasza:

Szia!

Itt vagyunk mi refluxosak. 2 fiú. 2,2kg-mal , másik 2,8kg-mal születtek. De ez szerintem csak véletlen, vagy adottság, genetika,pech , nem hiszem hogy általánosítható. Elképzelhető, hogy én csak refluxos gyerekeket tudok szülni. Mindkettő 38 hétre született nem egy átlagos 38 hetes súllyal, szóval szerintem ez inkább csak adottság kérdése lehet. Sok olyat ismerek, köztük koraszülötteket, akik ekkorák vagy kisebbek voltak és nem voltak refluxosak. Meg 3,5kiloval született refluxosat is ismerek. Úgyhogy szerintem nem általánosítható.

2011. jan. 13. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Ez nem igaz!Az én lányom kiírás előtti napon született 2490 g-mal. Valószínűleg öröklött adottságaim miatt, mert a lepényáramlás és minden tökéletes volt.A magzatvédőt is az utolsó percig szedtem, szedem ma is. Ő nem refluxos!Az első hónapban előfordult, hogy bukott, de ez gyakori a babáknál az elején, mert még nem jól záródik a kis gyomruk.Most 4 hónapos lesz, de egyetlen csepp nem vész kárba, már semmi nem jön fel neki.Egyedül akkor fordulhat elő, ha pelenkázom, és túlságosan felviszem a lábát a pocakjához.Minden oké vele, már megdupláztuk a születési súlyunkat.
2011. jan. 14. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Ez hülyeség. Kislányom 2700 grammal született, időre. Nem volt refluxos. Amúgy miért is kis súly a 3000 gramm alatti súly? Kislányomra azt mondták, hogy teljesen normális/átlagos méretű.
2011. jan. 14. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Szia!Kislányom refluxos volt(úgy veszem észre,hogy kinőtte),és 3600 g született.
2011. jan. 14. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

SZiasztok, köszönöm a válaszokat!

Mint már írtam korábban, ezt nem én találtam ki!!! Amikor nemrég szültem, a szobatársam mondta, aki a védőnőjétől hallotta! Én is kiadatam rajta, és ezért kérdeztem meg, hogy más tud-e ilyenről!

a másik meg az, hogy én is ugy tudom, hogy a 2500 és 4000gramm között született babák átlag súlyúk, ezalatt kicsik, felette nagynak számítanak. :-)

Tehát már ez az állítás sem volt igaz, de tényleg csak az érdekelt, hogy más hallott-e ilyenről, jutott-e hozzá ilyen információ.

A lényeg, hogy ez is ba...mság, ezt alátámasztottátok a sok válasszal, szóval mindenkinek köszi.

2011. jan. 14. 14:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!