Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A tejpéppel még most ismerkedi...

A tejpéppel még most ismerkedik a babónk, de egy egész adagot nem eszik meg, sőt még egy felet sem. Lehet újra melegteni pár óra múlva, vagy mindig öntsem el és készítsek újat?

Figyelt kérdés

Már lassan negyed adagot készítek csak, de nem mindig kell az sem.

A tejpépet ti mikor adjátok? Van olyan is, hogy délelőtt és este is azt kap?

Rendszeresen kell adni, pl. minden este 6kor azt kapjon vagy változhat, egyik este tejpép, máskor valami főzelék, vagy szopi?

Lehet keverni a tejpépet pl. gyümölcskompóttal, gyümölcspéppel?

Ja, a babóm 9 hónapos, anyatejes, de már elleget szilárdat. Néha az az érzésem, hogy nem elég neki az anyatej, gondoltam adok neki néha tejpépet.

Sok kérdésem van, előre köszönöm válaszaitokat.


2009. jan. 30. 11:42
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Én meg szoktam enni a maradékot a baba előtt, mivel látja, hogy anya jóízűen eszi, néha még kér. :)

A tejpépet én csak reggelire szoktam neki adni (9 óra körül) úgy, hogy egyik nap gyümölcsös, másik nap vaníliás, harmadik nap körtés-kétszersültes tejpépet. De azt megfigyeltem, hogy a DM-es tejpépet nem abban a víz-por arányban kell készíteni, mert akkor egyszerűen száraz, ehetetlen, fojtogató.

2009. jan. 30. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem ne melegítsd újra, különben is, ha kihűl, akkor megfolyósodik. Én 6 hónapos kora óta adom a babámnak, mert én is úgy éreztem, hogy kevesebb a tejcsi.Este szoktam neki adni fürdés előtt, és fürdés után, elalvás előtt még szopizik is (most 11 hónapos). Nekünk a védőnő azt mondta, hogy egy nap csak egyszer kapjon és egy teljes étkezésnek számít, (nem uzsinak, desszertnek). Tehetsz hozzá friss vagy bébiételes gyümipépet is, hogy változatosabb legyen az íze, és váltogathatod, hogy egyik nap főzi, másnap tejpép ugyanarra az étkezésre, ha nincs annyira oda érte a babád.
2009. jan. 30. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Csinálj kevesebbet.Én ugy szoktam,hogy kirakom a tejpépet és öntöm rá a vizet,várok,megint öntöm amig el nem érem a kivánt higságát.Sosem mérem az adagokat.
2009. jan. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!