Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha a fiam tojásallergiás,...

Ha a fiam tojásallergiás, hogyan adják be neki a 15 hónapos oltást?

Figyelt kérdés
2011. jan. 7. 13:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Sehogy. Szóljál az orvosnak, hogy miért nem adatod be neki az oltást.
2011. jan. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem mindkét csajszim tojásallergiás (többek közt) és ugyanúgy minden védőoltást megkaptak.

2011. jan. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A 15 hónapos oltás kötelező, olyan nincs, hogy nem adatja be, mert később amikor közössége menne, gond lehet belőle.


Ezt találtam neked:

"Az oltóanyag tojásfehérjét NEM tartalmaz."

2011. jan. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ilyen estben kórházi körülmények között kell az oltást beadatni, hogy egy esetleges anaflaxiás sokk esetén megfelelően lehessen kezelni.


Annak aki írta hogy allergiás és simán oltották, gratulálok. Örülj neki hogy nem lett gond, de azért mást erre bíztatni nem mernék a helyedben.


Az sem mindegy hogy mennyire allergiás. Befullad ha tojást eszik, vagy bármilyen tojásos dolgot, vagy csak kiütéses lesz.


Igaz hogy nincs benne tojásfehérje, viszont csirkeembriókon szaporítják a gyengített vírust, ezért kell fokozott óvatssággal eljárni a tojás allergiánál.


Ebben nem vagyok biztos, de mintha hallottam volna, hogy van más oltóanyag is mnt az általánosan megszokott. esetleg kérdezz rá.


Én kórházi gyerekosztályon oltatnék, biztos ami biztos. Ha gond van az 1 órán belül kiderül és kezelhető, de nem menj haza addig.

2011. jan. 7. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Valóban azt javasolják ilyenkor, hogy a kórház gyerekosztályán adasd be az oltást, de előtte meg kell beszélni velük, mert ezeket az oltásokat megrendelik, nem úgy működik, hogy bemész a patikába és kiváltod receptre.

Most épp tájékozott vagyok a témában, mert az én fiam 14 hónapos és még 2 hónapig tej- és tojásmentes diétán lesz, ezért neki később adja be a doktornő az oltást, de csak akkor ha a terhelés is jó lesz. Ha nem lesz jó a terhelés, akkor kórház, gyerekosztály.

2011. jan. 7. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!