Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha tojásallergiás a babád,...

Ha tojásallergiás a babád, akkor hogyan kapta meg a 15 hónapos MMR oltást?

Figyelt kérdés
2010. dec. 15. 11:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem értem az összefüggést,habár az is igaz,hogy nem olvastam eléggé utána az MMR-nek.Mire gondolsz?
2010. dec. 15. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A doktornénink mondta, hogy mire megyünk a 15 hónapos oltásra jó lenne ha kiderülne, hogy a lányom allergiás-e a tejtermékekre illetve a tojásra, mivel az oltóanyag előállításánál használnak fehérjéket.


Utánaolvastam és elbizonytalanodtam, mert olvastam olyat is, hogy tojásallergia esetén súlyos következményei lehetnek az oltásnak.

De olvastam azt is, hogy már más eljárással készítik az oltóanyagot, így nem okoz problémát az esetleges allergia.


Én azért vagyok személy szerint bajban, mert lányom ekcémás. Az arcán szinte mindig egy kicsit foltos és száraz a bőre. Most próbálgatom a tojás sárgáját majd a fehérjét is. A tejtermékeket joghurt, sajt, túró formájában már próbáltuk, de mivel az arcán állandó a bőrtünet, így nem tudom eldönteni, hogy most az elfogyasztott ételre reagál vagy sem?

2010. dec. 15. 12:00
 3/4 anonim ***** válasza:
Hűha...azt tudom,hogy az én babám mindentől kiütéses,amiben van tojás.Simán csak a tojássárgáját nem is próbáltam még adni neki,a napokban szeretném.10 hónapos múlt.Megpróbálok én is utánaolvasni ennek,de biztosan tud valaki hasznos választ írni.
2010. dec. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Andrea78 válasza:

Szia!


Az én kislányom többek között tojásallergiás. Mi annak idején megkaphattuk az oltást, mert nem ad súlyos reakciókat az tojásra, vagyis nem lesz gégeödémája stb. Az oltóanyagot tyúktojásban tenyésztik ki, és a tisztítás után marad benne csekély tojásfehérje származék, amire a nagyon érzékeny allergiások súlyos tünetekkel reagálnak.

Az allergológus véleményét mindenképen ki kell kérni, hogy ő mit javasol.

2011. jan. 4. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!