Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Olajat és lisztet mikor (hány...

Olajat és lisztet mikor (hány hónaposan), mennyit és milyen módon teszel a főzelékbe?

Figyelt kérdés
2011. jan. 5. 13:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

olajat kell rakni már a legelső főzelékbe. Az üvegesekben van. Azért kell mert vannak olajban oldodó vitaminok, amik csak igy tudnak hasznosulni a szervezetében. nem kell sok csak 1 csepp. Én vettem neki extra szűz 100%-os olivaolajat. Nem volt olcsaó, de már 10 hónapos a lányom és alig hiányzik belőle.

Lisztes dolgokat 8 hónapos kora körül kezdtünk kostolgatni, szép fokozatosan. Most már ha olyan a főzelés akkor a miénkből eszik, (lencse, sárgaborsó) de ha csak neki csinálok akkor még krumplival, nem liszttel.

remélem tudtam segíteni.

2011. jan. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Mindkettőt 7 hónapos kortól. Olajon pároltam meg a zöldségféléket, tehát nem utólag kevertem hozzá.

A lisztet pedig először rántással tettem bele, majd 8 hónapos korától natúr joghurt+liszt keverékével habartam. (Lehet rizstejhez is keverni, már 7 hónapos kortól lehet így habarni.) 10 hónapos kortól tejföl+liszt a habarás.

2011. jan. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Második vagyok. Azt lehagytam, hogy nekünk be kellett vezetni a lisztet 7 hónapos korában (6 hónapos korától kapott glutén tartalmú babakekszet), mert az öcsém lisztérzékeny, és csecsemő belgyógyász mondta, hogy így csináljuk.
2011. jan. 5. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi. Tejfölt mikortól ehet a baba?
2011. jan. 5. 13:40
 5/11 anonim ***** válasza:
10 hónapos kortól.
2011. jan. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

nem azért hogy okoskodjak de pl gondoljatok bele mikor föztök és az olaj hogy rá ragad az edényre vagy a gáztüzhelye akkor az emberek gyomrában milyen lehet?persze ma már mi nem káros vagy miben nincs tartósitó de azért borzasztó

dolog ez és még azt mondják egészséges az olaj.bocs csak ezt akartam

2011. jan. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Káros-nem káros, bizony a vitaminok nagy része zsírban oldódik, tehát kell belőle fogyasztania az embernek.

Ja, és nem ég oda, mindent elmosogatok rendesen, és nem gáztűzhelyem van, hanem indukciós lapom. De nem is értem, ez hogy jött az olajhoz... Ha látnád magunkat belülről (pl. egy boncoláson) taccsolnál egy nagyot, az biztos. Az élettől elmenne a kedved egy időre, pedig ezek vagyunk mi. A gyomor az egyik leggusztustalanabb szervünk.

2011. jan. 5. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Mekkora az a főzelékmennyiség amibe már tenni kell olajat, illetve mennyit eszik meg a babád (vagy evett meg ) fél éves korában, hogy utána már nem kért tejet?
2011. jan. 7. 13:06
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekem változó mennyiséget evett és mindog megkínáltam utána anyatejjel. Abból annyit ivott, amennyire még szüksége volt. Minden főzelékbe (kistányérnyi) tettem 1 kávéskanál olajat. Lisztet a legújabb felfogás szerint (védőnő mondta)7 hónapos kortól adtam. Anyatejes babáknál kell így állítólag. Meghintettem vele a főzeléket. Más formában csak olya 10-11 hónaposan adtam neki lisztet.
2011. jan. 7. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Amikor összeturmixoltad a zöldségeket, utána kevertél bele olajat? És lisztet?
2011. jan. 7. 13:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!