Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1,5 éves gyereknek bezselézni...

1,5 éves gyereknek bezselézni a haját?

Figyelt kérdés
Apja is és én is rettenetesen sajnáljuk levágni a hajacskáját és nagyon a szemébe lóg. Próbálkoztunk már az összes fajta csattal, hajgumival, hajpánttal, mindet kiveszi. Múltkor fogtam magam és bezseléztem. Nem pattogott ki tőle, de elég morbid egy 1,5 éves gyerek haját zselézni. Nem teszi tönkre a haját? Vajon elég nagy már hozzá? Olyan gyönyörű haja van, nem akarjuk levágni! Mennyi idős korban érnek meg a hajgumira, mármint hogy nem szedik ki?
2010. dec. 31. 10:05
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
én tuti nem zselézném, még sokszor fogdossa, húzogatja a haját utána a szájába veszi a kezét. nem kell hajzselével etetni a gyereket. én levágnám, főleg ha a szemébe lóg.
2010. dec. 31. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Nem eszi meg, ez az egy ami folytán nem nyúlkál a hajához.
2010. dec. 31. 10:10
 3/21 anonim ***** válasza:
67%
miért sajnáltok neki frufrut vágni? inkább bökje ki a haja szemét, vagy romoljon el a látása, vagy mérgezze magát zselével???
2010. dec. 31. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Nagy lányom már elmúlt 3. Még mindig nem tűr meg semmit a hajában, pedig neki is gyönyörű. Már olyan hosszú, hogy copfozni lehetne, de mégsem...Így frufruja van, ami nem a legelőnyösebb szerintem, de még mindig jobb, mintha emiatt rövid lenne. :o)
2010. dec. 31. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

első

akkor mást mondok, lefekszik aludni, ráolvad a zselé a párnára és belenyomja az arcát, száját, szemét. nem túl egészséges egy picinek.

2010. dec. 31. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

de nem hiszem el, hogy egy fodrász ne tudna olyan frizurát varázsolni a gyönyörű hajából, ami megfelel a kívánalmaknak. Nem kell összetűzni és nem lóg a szemébe.

Én sem tartom jó ötletnek a zselézést. Alkalmanként oké, de rendszeresen.

2010. dec. 31. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Esténként tiszta vízzel ki szoktuk mosni, tehát megenni nem eszi meg. Viszont azt nem tudom, hogy a fejbőrön keresztül beszívódhat-e valamilyen káros anyag és az okozhat-e bármit, attól függetlenül, hogy nem pattog ki. Illetve hogy a hajának ront-e az egészségén.
2010. dec. 31. 10:16
 8/21 anonim ***** válasza:

Ha nem engedi összefogni,levágnám,mig nagyobb nem lesz.menő a haj,nem kell sajnálni,és legalább erősödik is.


Láttam egy kislányt egyszer térdig érő hajjal,szenvedett,mesélte a mamája,mert utálta,nehéz volt a haj,meg macera,de az anya nem engedte levágatni....na ez se normális...

2010. dec. 31. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Én határozottan azt mondom, hogy ne. Hagy legyen még 1,5 évesen természetesen. Ha nagyobb lesz épp eléggé fogja roncsolni a haját a vasalással, habokkal, lakkokkal.

Nem értem, hogy miért lenne akkora kudarc levágni pár centit a hajából. A vágással csak gyorsabban meg szebben nő majd.

2010. dec. 31. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Szia, nekem is mindig kiszedte, de én mindig visszatettem neki a hajgumit, egy idő után feladta, úgyhogy mostmár nem szedi ki! kb.1 éves kora óta, most 19 hónapos.
2010. dec. 31. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!