Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány éves korig kell a kisgyer...

Hány éves korig kell a kisgyerekeknek tejet adni, az anyatejes táplálás befejezése után?

Figyelt kérdés
arra gondolok, ha már majd nem szopik, tejet mennyi idös koráig kell adni. reggel, este? vagy hogyan tovább.?!
2010. dec. 27. 13:29
 1/8 anonim ***** válasza:
50%
Napi szinten tejet inni még a felnőtteknek is egészséges lenne, kár, hogy nem teszik meg.
2010. dec. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
48%

Amíg kéri.


Nekem ha minden nap meg kéne innom fél liter tejet, el is hánynám magamat, már elnézést, én nagyon utálom a tejet.

A kislányom szereti, így adok neki (2 éves). Ha tiltakozna ellene, akkor nem adnám neki. Ennyi.

2010. dec. 27. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
34%

Nem tudom, én 34 vagyok és esténként még mindig iszom.

Óvodás koromban reggel kakaó, este tej, uzsira kefír.

2010. dec. 27. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok, én sem úgy értettem, hogy muszáj a felnőtteknek is napi fél liter tej, csak azt mondtam, hogy egészséges lenne naponta inni valamennyit. Amúgy én sem szeretem a tejet, a kakaót viszont igen, csak az meg hízlal. Legalább is engem igen.
2010. dec. 27. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
az enyém egy évesen hagyta abba a szopit, nem kapott tápot ezután sem soha, tejet kapott 3,5-öst, de mint természetgyógyász vitatkoznék, hogy felnőttnek is egészséges... visszatérve úgy gondolom, hogy 6éves koráig mindenképp, azután mértékkel és 14 után meg semmiképp nem KEll, persze nem lesz baja tőle de kelleni már nem kell neki
2010. dec. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat.utolso mindent leirt. 6éves koráig mindenképp.egyéként 16 hos a babám, még szopik, csak kiváncsi vagyok, ha majd nemfog szopizni, utánna meddig ajánlatos tejet adni a kisgyerekeknek.reggeli ébredéskor, meg este elalváshoz?vagy ez változo?
2010. dec. 27. 14:01
 7/8 anonim ***** válasza:

3 éves korig javasolt a tejalapú táplálás, ami napi fél litert jelent. Ezt olvastam valami szakirodalomban.

Lehet benne valami, mert a kisfiam kb. 3,5 éves koráig minden reggel és este tejet ivott, aztán egyik napról a másikra nem kérte.

2010. dec. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A lényeg hogy 3 éves korig csak tápszert,utána fokozatosan a tejet.
2010. dec. 28. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!