Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Többgyerekes anyukák, első...

Többgyerekes anyukák, első babánál toxémia után következő terhességeknél szintén előfordult?

Figyelt kérdés
nálam kb 30. héttől drasztikus volt a toxémia, 35. héten császározni kellett, koraszülött babám 1980 g volt és kíváncsi lennék esetleges következő terhességnél mennyi az esélyem.nőgyógyász azt mondta kevés az esély,de én ezt nem hiszem el,kíváncsi lennék mások tapasztalataira
2010. dec. 22. 14:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

szia. engem 32+5 napra császároztak. szintén 1980g volt a lányom és 42cm. nekem is azt modnták nem valószínű hogy a másodiknál is előfordul, de én sok midnen mást olvastam. sokan írták hogy előfordul de nem olyan drasztikusan. a vérnyomás is magas lesz aztán, de nem annyira mint elsőnek. mivel a lányom is élet halál közt volt, és én is majdnem meghaltam császár után, így mi nem merünk ismét belevágni, de azért engem is érdekel.


mennyi idős a babád?

2010. dec. 22. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én preklampsziás lettem, 37 héten volt sürgősségi császárom. A magas vérnyomás nálam kb. 2 hét alatt el is múlt, azóta sincs vele bajom, viszont néha még mindig vizesedik a lábam, pedig már több, mint egy éve szültem.

Érdekes, mert nekem az egyik doki azt mondta, hogy ő a helyemben biztos nem szülne másodikat, a másik viszont azt, hogy ó, hát nyugodtan vállaljam. Na most igazodj el. Kíváncsian várom én is az anyukák beszámolóját, köszi, hogy kérdezted. :)

2010. dec. 22. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

első vagyok. nekem a szülésznő mondta azt hogy rizikós lenne egy újabb terhesség :(

igazad van második, szerintem a dokik maguk sem tudják.

2010. dec. 22. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Mi sem vágnánk bele,de az anyagiak is befolyásolnak.21 hónapos lesz 26-án.jó lenne ha minél többen válaszolnának,mert nemigen értik meg(mármint a normálisan szültek és azok akiknek bár koraszülésük volt de más miatt) hogy ennyi idő múlva is miét foglalkoztat ez a téma.én szívem szerint azért megpróbálnám,mert jó lenne azért egy tesó,de férjem félt mi is nagy veszélyben voltunk,nem sokon múlt hogy elveszítsen minket...
2010. dec. 22. 18:14
 5/11 anonim ***** válasza:
első vagyok. én a mai napig van hogy éjszaka ha nem tudok aludni rámtör a sírás. féltem én is a kis életemet és a férjem is azt mondta: örüljünk hogy van egy gyönyörű kislányunk (4,5hónapos), aki egészséges. félt ő is,hogy nehogy valami baj legyen. csak annyira nehéz feldolgozni. nekem nagyban közrejátszott az orvosok, nővérek hanyagsága. a saját orvos aki nem figyelt a jelekre. szívemnek ez fájó pontja marad, de nem merünk kockáztatni. nem vagyok fiatal(35leszek) és arra sincs idő hogy éveket várjunk míg csitul a félelem. Egyke lesz a lányunk és aki ilyenen nem ment át azt mondja: majd meggondolod még magadat :( ilyenkor annyira szívesen leordítanám a fejüket. fáj hogy elveték azt a pillanatot ami sok családnak megadatot mikor először látták a kicsit. mi inkubátorban, lélegeztetőn láttuk. a férjem zokogva jött ki a Pic osztályról, én nekem meg sem merte mondani mit mondott az orvos a picire. az őrzőben meg nem tudták lehozni a vérnyomásom, pár percre nem is voltam magamnál. 21órát voltam ott, miután külön orvost hívtak hozzám. iszonyat volt. és félek.....
2010. dec. 22. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
elsőnek mintha szó szerint velem történt volna-saját orvos hanyagsága miatt történt,nem lehetett velem,inkubátor,hetek a koraosztályon és félelem... sajnos most a lányomtól nem tudok többet írni mert nyakamban van most
2010. dec. 22. 18:48
 7/11 anonim ***** válasza:

akkor gondolom a lánykád jól van :) én 300km-re kerültem kórházba nyaralás alatt,miközben előtte pár nappal látott a saját orvosom, illetve az ambuláns orvos is. annyi volt hogy 4 nap után hazajöttünk az otani kórházból, hiszen a férjemnek nem volt tovább szállása (később árulta csak el nekem hogy egy éjszakát a kórház előt a kocsiban töltötte, de nekem azt mondta van szállása) de csak annyira hogy kiszálltam az itteni kórházban hogy ne legyek oly távol. a legfájóbb az volt mikor császár után hazajöttem a kórházból és nem volt velem a gyermekem. iszonyat sírógörcsöt kaptam, apum nyakába borulva zokogtam és azt hajtogattam: én nem így akartam hazajönni...nem beszéltem azóta sem erről, csak a férjem és anyum tudja hogy olykor miért könnyes a szemem. elvették tőlem örökre a lehetőséget és a lányomtól is hogy kistesója lehesen.

terheségem alatt is félrekezeltek. majd érdekes de a zárómban nincs benne a rosszullétem. később a lányomat is félrekezelték, úgy vittük át egy szomszéd városba, különben mostanra már megműtötték volna-feleslegesen. ez a mai egészségügy....no komment

2010. dec. 22. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
első írtam privit
2010. dec. 22. 19:12
 9/11 anonim ***** válasza:
A kutatások alapján 20% az esélyed arra, hogy a második terhességnél is toxémiás leszel, viszont az első terhességnél a legsúlyosabbak a toxémia tünetei, minden további szülésnél egyre enyhébbek.
2010. dec. 22. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

nem jött meg a privi :(

no kereslek én

2010. dec. 22. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!