Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 13 Hónapos kisfiu még egy...

13 Hónapos kisfiu még egy éjszakát sem aludt végig, hogy bírjátok ezt anyukák? Mit lehetne tenni hogy javítsak a helyzeten?

Figyelt kérdés
Születésétől fogva rossz alvó, napközben 2* alszik de tegnap pl.du-n. egyáltalában nem aludt, igaz este 19-kor már aludt de éjszaka 15. volt fenn, nagyon nehezen bírom már az éjszkázást heti 2* vissza mentem dolgozni de a 2. alvásra mát itthon vagyok addig a nagyi vigyázz rá, amióta megszültem a leghosszabb idő 3 óra volt amit egyhuzamban végig aludtam, ti hogyan bírjátok az éjszakázást? szerintem neki sem jó hogy sokszor fel ébred, olyankor cumika és esetleg vissza alszik, de volt olyan éjszaka hogy 1-3 ig éjjel játszani akart aztán nagyon nehezen vissza raktam az ágyikólyába és elaludt.
2010. dec. 21. 10:33
 1/7 anonim ***** válasza:
Kicsi korában rászoktattam arra,hogy éjjel aludni kell! Csak akkor ébredt éjszaka,ha beteg volt. Most már nehezen fogod alvásra szoktatni.
2010. dec. 21. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
hogyan szoktatad az alvásra? a védőnő és a babapszihológus azt mondta akkor hogy, neki ilyenek az alvás ciklusai malyd elmúlik, és én vártam mikor múllik el....
2010. dec. 21. 10:40
 3/7 anonim ***** válasza:

Vigyétek ki sétálni délelőtt, délután fél fél órára, de inkább délután, babakocsival, de egy kicsit vegyétek ki had sétáljon. Nálunk ez bevált, max a cumiért kel fel, és vissza alszik. De köztünk alszik, mert így ott vagyok rögtön, megfogja a fejem, érzi mellette vagyok bekapja a cu

it, és vissza is alszik. Míg külön aludt, mire meghallottam hogy felkelt átmentem, annyira magához tért hogy nem tudott vissza aludni. Így mellettem van azonnal

egkapja a cumit, két kezével megfogja az arcom vagy apa arcát, és vissza is alszik!

2010. dec. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem felesleges nappal 2x altatni.Az én fiam is felkel éjjel legalább 2x.Én már sok mindent kipróbáltam.Hagytam sírni.Simogattam.Dúdoltam neki.De semmi.Én már feladtam.Szoktam adni neki kamilla teát,attól kicsit nyugodtabb.Mondjuk nekünk most jönnek a fogaink is.Minden gyerek más.Kivenni soha nem veszem ki az ágyból.Nincs villany,játék,beszélgetés.Maximum,ha már nagyon nem akar vissza aludni,akkor viszem át a mi ágyunkba.
2010. dec. 21. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Sztem is majd elmulik ez nála! Az én kisfiam is 10szer kelt fel éjszaka 14hós koráig,13 hós koráig szopott,miután abbahagyta még egy hónap volt mire megszokta,h végig kell aludni az éjszakát!

Nekem azt mondta a doki,h minden gyerek megtanulja 16-20 hós korára!

2010. dec. 21. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kisfiam 22 hónapos, most kezdi már az éjszakákat átaludni.Eddig 1-2x kelt és cicin aludt vissza. Én megszoktam, nem akartam erőszakkal leszoktatni, kialakul magától.
2010. dec. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ma volt itt a védőnő, hálla az égnek elég lelkiismeretes és azt mondta nálluk ez bevált,( hagyjam sírni ne simizzem, ne vegyem ki a kiságyából,) csak mutassam meg neki hogy ott vagyok ha kellek, hát én inkább nem alszom ezt nem tudom megtenni, mert úgygondolom azért riaszt éjszaka mert van valami baj, csak mivel kezdő anyuka vagyok sajnos nem ismerem fel a jeleket, úgyhogy marad a virrasztás ha nincs jobb ötlet de a kamillateát kipróbálom!
2010. dec. 21. 15:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!