Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan anyuka, aki...

Van itt olyan anyuka, aki együtt lakik a szülőkkel?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy te, apuka, babátok, ill. mondjuk a te szüleid.

Mi nagy házban lakunk 3-an és anyukám is itt lakik velünk. (vagyis mi lakunk nála, de ez lényegtelen)

Hogyan telnek így a napjaitok? Mennyit van a babátok a nagyszülővel? Hogyan alakul a többi munkamegosztás? Van feszültség, nézeteltérés?


2010. dec. 18. 21:22
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
63%

Szia!

Mi egy házban lakunk anyósékkal, de teljesen külön háztartásban, külön bejárattal, mert beépítettük a tetőteret.

Szerencsére nagyon jól kijövünk egymással, anyós nagyon intelligensen kezeli a helyzetet, nem igazán szól bele semmibe, de mindig itt van, ha szükségünk van rá. Sokat vigyáz a gyerekekre, szinte bármikor meg lehet rá kérni, pl. ha délután alszik a kicsi, a nagy meg nem tud nyugton lenni, akkor nyugodtan lemehet a mamáékhoz :)

1,5 évig náluk laktunk, amíg készült a tetőtér, az kicsit nehezebb volt, de túléltük különösebb konfliktusok nélkül.

Tudni (és akarni) kell alkalmazkodni MINDKÉT FÉLNEK, csak úgy működhet jól.

2010. dec. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
68%

Én is azon szerencsések közé tartozom, aki jól kijön az anyósával.

Mi nyár óta lakunk itt, tavaly nyáron költöztünk el, még szülés előtt, de mégis visszajöttünk, jobb így. Anyós, após, az egyik sógor és mi 3man lakunk egy házban.

Mi nem járunk sehova, nem is tudnám itthon hagyni a fiamat, aki 15 hónapos, mert folyton azon agyalnék, hogy nem ébred-e fel, vissza tudják-e altatni (3 hetes korától átalussza az éjszakát). Boltba is ritkán megyek el úgy, hogy itthon hagyom, pedig apósom el lenne vele. Anyós még aktívan dolgozik 3 műszakban, így sokszor főzök én, a mosás az totál az én feladatom, mert nem ért az automata mosógéphez... Törpi sokat van a nagyszüleivel, egész nap meg sem áll, így mindig jön-megy a szobák között. Soha nem szóltak még bele semmibe, sem a gyereknevelésbe, sem az etetésébe, de még csak a kapcsolatunkba sem.

2010. dec. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Én nehéz eset vagyok. 15 évig egyedül éltem, a szüleim szomszédságában és az anyám mindenbe beleszólt.A páromnak megmondtam nem fogok eygüttlakni az anyjával, de most kénytelen vagyok. Az anyja nem szól bele a dolgainkba, de nem tudja mi az a tapintat. Nem veszi észre mikor kellene magunkra hagynia, korán reggel bejött a hálószobánkba, amíg nem szóltsam neki. Sajnos hamar "elfelejti" amire megkérem, persze, ha a fia ráordít, akkor kicsit tovább "emlékezik". Anyám néha telefonon keresztül próbálja szervezni az életünket többszáz km-ről. A párom anyuka kicsi fia. Teljesen kivagyok. Nem tudok hová menekülni. Attól is félek, hogy ugyanolyan anyukája leszek a tündéri lányomnak, mint amilyen az enyém.:(
2010. dec. 20. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

anyoseknal lakunk es SZAR.

nem birom oket es kesz, nem is akarom, mert mielobb el akarok menni innen, meg ha lakbert is kell fizetni, akkor is inkabb az, mint itt lakni. nem szorulok a segitsegere senkinek, meg tudunk barmmit oldani a ferjemmel. csak most munka nelkul maradt, ezert muszaly itt lakni. de borzaszto. es van egy 4,5 honapos lanyunk.

2010. dec. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Nekünk nem volt más választásunk, de nemsokára elköltözünk és nem szól bele az életünkbe senki sem.

De ha előröl kezdhetnénk, akkor inkább albérletet fizetnék, mint az apósomnál lakjak, nem egészséges hosszútávon!!!

2010. dec. 21. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Ja és apósom a "szuper" nagypapa csak akkor segít nekem, ha már nagyom muszáj és az unokájára is csak akkor vigyáz!!!!
2010. dec. 21. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!