Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért sok anyuka úgy csinálja...

Miért sok anyuka úgy csinálja a tápszert hogy előre bekeveri és berakja a hűtőbe és ha kell megmelegíti legtöbbször mikróban? Nem nagyon káros az?

Figyelt kérdés
én úgy csinálom hogy estte miután elaludt a babavízforralóban felforralom a vizét az reggelre kihül és ha kell akkor pár másodpercre bekapcsolom a forralót rámelegítek és belekeverem a hamit.így frissen készül mindig és nem mikrózva van
2009. jan. 22. 14:16
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
83%

Az utolso valaszolonak: te milyen tapszert hasznalsz? Arra nincs rairva?

Csak azert kerdezem, mert speciel en Aptamilt hasznalok es azon eleg egyertelmuen rajta van, hogy hogyan kell elkesziteni. Es igen, speciel az is rajta van, hogy elkeszites utan megfelelo homersekleten tartva ket oran belul fel kell hasznalni.

Nem a kisujjambol szoptam.

Utolso elottinek: nem steril kornyezetben szeretnem felnevelni a fiamat, de az o etelere epp annyira odafigyelek, sot, meg jobban, mint a mienkre, tekintve, hogy a fiam meg csak nyolc hetes es az immunrendszere lenyegesen masabb, mint a mienk.

Gondolom az uveget te is mosod, fertotlenited (kifozod, sterilizalod, vagy ahogy tetszik). Vagy ha mar nem is teszed, de tetted, amig a babad pici volt. Ennek a muveletnek is epp az a celja, mint a friss tapszernek. Vagy gondolod, hogy ennyi erovel minden egyes anyuka, aki valaha egy cumit, uveget, ragokat, pelenkat kifozott, sterilizalt, az tulzasba viszi a dolgot es burokban neveli a gyermeket? Kezet mosni azert szabad, mielott a gyermekhez erek hazimunka utan, vagy szerinted mar az is tulzas?

2009. jan. 22. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
18%
Érződik cseppnyi maró gúny a válaszodból,de nem veszem magamra.Az én fiam-a 16 éves és a most 8 hós is- 8 hetes korában még szopott(BOCS!!!)és akkor még nem kellett neki tápszer.És én is maximálisan tisztán tartok mindent,ez nem ennek a kérdése.És jó pár hónappal ezelőtt-amikor még neked nagyon pici volt a pocaklakód-ezt már kiveséztük.Szted a gyógyszerekre miért van sok-sok minden ráírva?Hogy levédjék magukat.Hát ezért van a tápszerre is.Nehogy valaki 1 hétre előre megcsinálja,aztán meg legyen lepve,h vmi baja lett a babájának.Akkor sem biztos,h lesz,de esély az van rá.És gondolhatod,h ha bármelyik babánál csak a gyanúja is felmerült volna,h a khzban,ahol előre megcsinálják a napi adagot vmit is okozott,nem engednék,h így legyen!!!(Én bababarát khzban szültem,nemhogy tápszert,de még vizet sem kaptak!)Szval ne törjünk pálcát egymás fölött,feltételezem,h te is én is,és az itt válaszoló többi kismama is a legjobbat akarja a gyerekének.
2009. jan. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
43%
Én a 14.24é.-es,és a 15.55-ös vál.vagyok,én írtam az ez előtti választ.Azt hittem nekem szántad,a választ(az Aptamilt használó Anyuka)nem láttam,h utánam is írtak,mivel az nem bizonyult hasznosnak.De a válaszomat fenntartom.
2009. jan. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
89%

Ne haragudj, de nem en tortem palcat feletted, sem masok felett. Optimalis esetben mindenki ugy gondozza a gyereket, ahogy a LEGJOBBNAK latja. Es igen, en nem latok sok jot a melegitett tapszerben es nem is fogom senkinek sem tanacsolni, hogy azt adja a gyerekenek. Gratulalok a gyermekeidhez, ahhoz, hogy soha nem volt egyikuknek sem egy kisebb etelmergezese sem a melegitett tapszertol, de legfokepp neked, hogy nyolc hetesen meg nem volt tapszergondotok es a te szervezeted optimalisan mukodott, nem ugy, mint az enyem.

Ki tudja, lehet, hogy ha te is kenytelen lettel volna ujszulott kortol tapszerezni, amikor a gyermek alig hagyta el a mehedet es semmit nem ismer a szervezete a kint garazdalkodo (hasznos es haszontalan) bakteriumokbol, akkor te is elgondolkodtal volna azon, hogy mered-e melegiteni a tapot, vagy raszansz etetesenkent ot percet es ugy keszited el, hogy annak fogyasztasa a leheto legkevesbe legyen kockazatos. Mert en ugy vagyok vele, hogy ha szoptatni nem tudok, legalabb ezt tegyem meg erte az etetes teren. (Meg mielott barki razenditene tisztazom, hogy hormonalis okok miatt nem szoptatok.)

En ugyan nem vagyok olyan tapasztalt anyuka, mint te, de tobb elelmezessel kapcsolatos kepzesen es konferencian reszt vettem mar, nem csak kis hazankban, hanem kulfoldon is. Nem arra epitem a velemenyemet, hogy ket embernek igy csinaltam es igy volt jo, hanem arra a tudasra, amit ott szereztem.

2009. jan. 22. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
46%
Én nem ítélek el senkit azért,mert nem szoptat.Jogom sincs hozzá,mert nem tudom,h mi áll a háttérben(igaz,az is mindegy,bármi áll is,nem tisztem ítélkezni).Igaz,én azt írtam,h előre elkészítem,de azt is írtam,h LEHŰTÖTT vízzel készítem.Ezt úgy értsd,h hideg vízzel(csak azt készítem meleggel,amit akkor eszik meg)ergo a kaja 1x van melegítve.Mivel az üvegek,amibe rakom tiszták(igaz,én már csak hébe-hóba sterilizálom),és azonnal lefedem,nem gondolnám,h bármi probléma is adódhatna.Az is igaz,h az én babám 8 hós,és 6.5 hós koráig kapott cicit,tehát én nem aggódok az immunrendszere miatt.Nem gondolnám,h nincs igazad,de azt gondolom,h ha mindig mindent "betartanánk",ami a "nagy könyvben"meg van írva,hát beleőrülnénk.Mindig hall az ember vmit,ami megrémíti.De ez is változik.Sok dolog,amit a nagy fiamnál favorizáltak,ma hallani sem akarnak róla,és fordítva.Ezt elhiheted,és ahogy telnek-múlnak a hetek,hónapok,majd te is megtapasztalod!Jó babázást!
2009. jan. 22. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
72%
Ne haragudj,en ugyan szoptatok,de szerintem provokativ volt a kerdesed,miert csinalja ugy sok anyuka?,eloszor is nincs jogod elitelni mas anyukat,mert te ugy csinalod ahogy akarod,masodszor meg dicsered is magad hogy te milyen jol csinalod,szoval szerintem egy kicsit nem volt helyenvalo a kerdes.
2009. jan. 23. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
sajnálom ha így jött le hogy dicsérem magam.nem akartam. csk nem értem hogy lehet egy kis picurnak mikrózott ételt adni. sokan felnőttek sem eszik meg,nem hogy egy babának azt adni.a mikrózástól "halott" lesz a kajcsi. nekem anyósom táplálkozástant tanult évekig és ő mondta
2009. jan. 23. 07:59
 18/19 anonim ***** válasza:
65%

Kb.annyira ártalmas,mint az UH...gondolom oda jártál.És mint már írták,valszínű,h pár év múlva szinte ajánlani fogják,h használd.Nem szabad mindent szentírásnak venni!!!Vagy ha annak veszed-szíved joga-a többi a

nyukát akkor se bíráld,mert lehet,h más dologban bizony alul maradnál...Különben meg CSAK az anyatejet nem tanácsos a mikróban melegíteni,a többi étellel semmi gond.Gondolom a ti kajátokat is ott melegítitek,és a tejes kávét is(amennyiben isztok)vagy a kakaót stb.De ha a mikrót ártalmasnak tartod,akkor se a tv,számítógép,hifi,mobil,dvd lejátszó közelében ne legyen a baba,mert hasonló az ártalom...de ne hari,ez csak a véleményem volt!!!!

2009. jan. 23. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
én sosem mikróztam még kaját.mindent lehet sütöbe,vagy gőzzel melegíteni.amit nem azt nem veszem meg.
2009. jan. 23. 16:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!