Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért sok anyuka úgy csinálja...

Miért sok anyuka úgy csinálja a tápszert hogy előre bekeveri és berakja a hűtőbe és ha kell megmelegíti legtöbbször mikróban? Nem nagyon káros az?

Figyelt kérdés
én úgy csinálom hogy estte miután elaludt a babavízforralóban felforralom a vizét az reggelre kihül és ha kell akkor pár másodpercre bekapcsolom a forralót rámelegítek és belekeverem a hamit.így frissen készül mindig és nem mikrózva van
2009. jan. 22. 14:16
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
én is így !nem a tápot melegitem
2009. jan. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
92%
A frissen forralt víz oké, de szerintem teljesen felesleges külön babavízforraló. Tökéletesen megfelel bármilyen vízforraló, vagy egy lábaska a tűzhelyen.
2009. jan. 22. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Én nyár óta szobahőm. tápot adok neki babavízből,de kb 6 hós koráig a forral vizet megfelelő hőm-en termoszba raktam és így melegíteni sem kellett+ éjszaka nem kellett a konyhában kóborolni csak a kislámpa fényénél a szobában megkevertem.
2009. jan. 22. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
88%
Nem szabad a tápot melegíteni!!!!!!!!! Jól csinálod a dolgokat, ügyes vagy:)
2009. jan. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
70%
Én is előre elkészítem.Több oka is van.Az egyik,h előfordul,h éjszaka felébred,mert éhes(8 hós,hónapok óta végig alussza az éjszakát,de most jön a foga,és kicsit felborult az életünk...)és olyankor nincs idő variálni(túl meleg lett,csomós stb.)a másik,h reggel sem az az első,h nekiállok pepecselni,ő pedig ordít.Ezért.Este "betárazom"a hűtőbe,amikor kell 50 mp-re bedobom a mikróba és kész.Én fele-fele arányban készítem tejpéppel,de annak se lesz baja a hűtőben fél napig.Mivel cumisüvegből issza,nem baj,ha hígabb kicsit.Én ezt már a nagy fiamnál is így csináltam-16 éves múlt-felnőtt és egészséges.A dokim is uaz,aki akkor volt,és akkor és most is azt mondta/mondja,h nyugodt szívvel elkészíthető,tárolható,és a mikróban melegíthető,a babáknak semmiféle károsodást nem okoz.2 gyerekes anyuka
2009. jan. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Én sosem készítem el előre a tápszert. Már a kezdetektől ugy csinálom, hogy reggel forralok egy lábos vizet (az aznapi mennyiséget) és mikor kell öntök egy kis kiöntőbe, amit csak erre a célra használok és feldobom a tűzhelyre. Megmelegítem és még így is csak kb. 2 percet vesz igénybe az egész. Annyit bármelyik éhes baba tud várni szerintem.
2009. jan. 22. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
65%
Nekem a kórházban mondták, mikor megszületett, hogy be lehet kevereni előre a tápit és hűtőben 12 órát tárolható. Ott is így csinálták. Én is így csináltam és semmi baja nem volt tőle.
2009. jan. 22. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
64%

Mint az utolso valaszbol is kiderult sokan azert merik bekeverni elore, mert a korhazban is igy csinaljak...

Az egy masik dolog, hogy par napja egy masik kerdesnel kiderult, hogy a korhazban eleg sok mindent maskepp csinalnak, mint ahogy kellene annak, aki a babajanak a LEGJOBBAT akarja.

Eleg vicces dolog az, hogy a korhazban toltott elso napon a szoptatasi tanacsadas utan fel oraval kaptam meg az ebedemet, ami konkretan zoldborso kremleves, tonhalas szendvics, joghurt es fel liter narancsle volt. Elotte meg vegighallgattam szepen, hogy ne egyek borsot, keruljem a citrusfeleket, mert ezek a tejen keresztul banthatjak a baba gyomrat, valamint probaljak meg ne osszeenni olyat, amitol hasmenesem lehet, mert akkor meg a tejem mennyisege, minosege romolhat. Ehhez kepest az akkor kapott korhazi ebed mindennek ellent mondott. Megis adtak. Akkor megis mi a helyes? Hallgatni az tajekoztatokra, mi szerint ne egyunk puffaszto eteleket, citrusfeleket szoptatas alatt es mindig frissen keszitett tapszert adjunk a babanak, vagy sutba dobni mindent csak azert, mert a korhazban ezt igy csinaljak. Nem azert adtak nekem akkor olyan ebedet es nem azert keverik be elore a tapszert reggel a noverkek, mert az a legjobb megoldas a babanak, hanem azert, mert igy kenyelmesebb, gyorsabb es nincs ido tapszert keverni naponta hetszer, valamint kapacitas odafigyelni a szoptatos anyuka etrendjere.

Ugyhogy nekem szemely szerint a "Korhazban is igy csinaljak..." jellegu valaszoktol mar all a hatamon a szor. Az egyik wc is le volt k.kilva ket napig az osztalyon, senki sem takaritotta le, akkor otthon se tegyuk meg???

Egyebkent nem veletlenul nem szabad tarolni es ujramelegiteni. A lehules, majd ujra melegites kozben az osszes olyan bakterium elszaporodik a tapszerben, amit elotte a forralassal kiirtottunk. Sot, sokkal gyorsabban osztodnak. Lehet hogy ez negy babanak meg sem kottyan, az otodiknel meg harom napos gyomorrontast okoz. Nekem nincs idegem kiserletezgetni a sajatommal, inkabb bevallalom, hogy ejszaka is konyhaba baktatok es kevergetek, a babam kozben az olemben var ot percet es igy nem sir. Sajnos nem tudok szoptatni, ugy erzem, hogyha tejem nincs, akkor a friss tapszer a legjobb, amit adhatok.

Es most le lehet pontozni.

2009. jan. 22. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
47%
Az utolsó vál.nak,ne hari,de akkor sétánál is adj rá maszkot-mert gondolom legalább olyan káros a szmog-és még sorolhatnám...ezenkívül mindenre van pro és kontra érvelés.Attól,h vki előre bekeveri-többek között én is,a 2 gyerekes anyuka-még nem tesz rosszat,és bármilyen hihetetlen,semmi baja nem lesz a gyereknek.És hiszed vagy nem,én előbb lehűtöm a vizet,és utána botmixerrel keverem el benne a tápszert(ne maradjon csomós a hideg vízben),tehát NINCS 2x melegítve.Ezen kívül ahány doki és védőnő annyi féle tanács,javaslat...
2009. jan. 22. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
30%
Nem azért van a modern technika (mikró, hűtőszekrény stb.), hogy megkönnyítsük vele az életünket, pfuj! Esetleg önző büdös banyázzunk le mindenkit, aki nem az Alpokba szalad minden egyes etetés előtt friss forrásvizet hozni a gyerekének, vagy mindjárt megfejni egy Milka-tehenet. A babatápszer kiemelten kezelt élelmiszer, ha nem szabadna előre bekeverni, az nagybetűkkel rá lenne írva. Teljesen felesleges presztízskérdést csinálni abból, ki hogyan készíti el.
2009. jan. 22. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!