Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit készítsek be a táskába,...

Mit készítsek be a táskába, ha sétálni megyünk? 2 és fél hetes a babám.

Figyelt kérdés
Kislányom 2 és fél hetes és lassan aktuális lesz a séta, első babám és tanácsot szeretnék kérni, hogy mire lehet szükség séta alatt.Anyatejes baba és szoptatom igény szerint és még sosem etettem cumisüvegből, de nem is akarom. De ha enni szeretne a séta közben akkor, hogy oldjam meg az etetést?Harmadikon lakom és a babakocsi a tárolóban van,mert nem tudom felcipelni egyedül,így szeretnék mindent összekészíteni amikre csak szükségünk lehet.Köszönöm a válaszokat előre is!
2010. dec. 17. 22:10
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Leglogikusabb ha cici után mentek sétálni. Sokat ugysem tudtok max. egy fél-egy órát lent lenni. Igazából szerintem egy textilpeluson kívül nem nagyon lesz szükséged semmire. Pelusozni nem fogod, etetés után lesz. Magadnak betehetsz forró teát.
2010. dec. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
39%

én 2,5 hetesen nem vinném ki ilyen hidegben meg pláne!

6 hetesen vinném ki és fokozatosan, 5, majd, 10 perc, 20, majd fél óra. ködben esőben hóesésben, mínusz 5 fok alatt meg egyáltalán nem is vinném ki. a szakkönyvek is ezt ajánlják.

egyébként én nem táskáztam, babakocsiba befért egy + textilpelus és slussz. mondjuk nekem nyári babám van, egyszerűbb dolgom volt. míg kicsi volt általában 3 perc alatt elaludt a kocsiban.

most sokkal nehezebb, 7 hós, utál öltözködni, a baba kocsit bebugyolálva nem tűri, úgyhogy csak az udvarra viszem le kb. fél órára, ha szebb az idő többször is, hogy levegőzzön - de most pl. szmogriadó van, ki se vittem ma se, tegnap se. doktornéni azt mondta nem lesz baja, ha pár napig nem megy ki.

2010. dec. 17. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak szopizik, akkor neki semmire nincs szüksége, miután kellően felöltöztetted. Esetleg egy textil pelusra.

Ha szopi, és büfi után mentek ki, akkor tuti kibírja a következő szoptatásig. Túl hosszan úgysem maradttok kint ilyen hidegben.

Te is jól öltözz fel, a babád arcocskáját kend be popsikrémmel.

2010. dec. 17. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

a babát megszoptatod, büfi, utána lemész, kihozod a babakocsit a tárolóból, beleteszed a plédet, vagy takarót (ebben a hidegben kell bele, meg kényelmesebb is)esetleg a függőjátékot rákötöd. ezután felmész, először felöltözöl te, aztán felöltözteted a babát. egy textilpeluson kívül más extra nem kell, esetleg játszócumi, ha kell elalváshoz. fogod a babádat. és leviszed, beleteszed a kocsiba, és irány.

de én a szoktatás időszakában csak az erkélyre vinném ki (persze ha van erkély) kicsit körülményes ezt a babakocsitortúrát végigcsinálni 5-10 percért.

2010. dec. 17. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Most nagyon hidegek jönnek, én nem vinném. De én annak idején nem vittem semmit sem, amíg szopizott. Szopi után amilyen gyorsan csak tudtam elindultunk és leglább fél órával korábban hazaértünk, mint a következő evés. Nagyjából 3 óránként evett a babám.
2010. dec. 17. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha ki is viszed, az első séta ne tartson tovább 10 percnél,fokozatosan növeld napról napra az időt. Mindenképp szoptatás után vidd,nem kell semmi különöset magaddal vinni, jól öltöztesd fel,takard be és kész.
2010. dec. 17. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én is a harmadikról cipeltem le a gyerekeket. Az első kettőnél még nem volt tárolónk, így kocsistól volt a cipelés. A harmadiknál már volt tároló, így bébihordozóban vittem le-föl, amíg nem tudott járni. Egyedül nem hagytam a lakásban, valamint föl is kell menni valahogy, akkor pedig a lépcsőházban. Valóban kell ilyenkor pléd alulra-felülre. Nálam mindig volt 1-2 db pelus+popsitörlő+zacsi, mert balesetek bármikor lehetnek. Előfordult, hogy bababoltban pelenkáztam át a gyereket, mert úgy jött ki a lépés, persze nem volt ez gyakori. Kellhet még egy-két textilpelus,(feje alá, bukást törölni), és kész. A játékunk nekünk a kocsin volt.

A legkisebbem január 01-én született, akkor is voltak mínuszok és bizony kimentünk jóval 6 hetes kora előtt. Eleve kellett a nagyot hozni-vinni az oviba, plusz a középsőt sem hagyhattam több hónapig csak a lakásban, és be is kellett vásárolnom, ha enni akartunk. Most mínusz 10 alatt én sem vinném ki, de -5 fokig, fokozatosan szoktatva, kb fél óra séta naponta nem árthat neki.

2010. dec. 18. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Evés után vidd, de először 5 percet, utána 10 percet és így fokozatosan, hogy megszokja, elég ha először csak kiáltok a ház elé. Nekünk és téli babánk van, tavaly született. Kiviheted csak nagyon öltöztesd fel és védd a széltől.

Ha már nagyobb sétákra mentek esetleg bementek valakihez, akkor vigyél pelust, inni, de nem muszály- mondjuk mi tápszeresek voltunk, nekünk kellett- mást nem is nagyon, esetleg textil pelust egy kettőt

2010. dec. 18. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Szerencsére van erkély,így azt találtam ki,hogy jól beöltöztetem és kiállok vele 5,10,15 stb. percekre. Ha enyhül az idő akkor leviszem.

Popsikrém az arcra jó ötlet,köszönöm!

2010. dec. 18. 19:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!