Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Oltás után mikor kell csillapi...

Oltás után mikor kell csillapitani a lázat?

Figyelt kérdés
18 hós oltást ma kapta a babám,38,4 a láza. Mennyinél kell csillapitani és mivel? Nurofen jó?
2010. dec. 16. 22:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hol mérted a lázát? Ez levonás utáni érték? 38 fok feletti lázat már csillapítani kell, jó a Nurofen is.
2010. dec. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%

Én mindig úgy csináltam mikor oltást kaptunk, hogy rögtön adtam nekik lázkúpot, így ha be is lázasodott volna, a kúp nem engedte.

A dokink és a védőnő is így helyeselte.

2010. dec. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Bocsi, nem helyeselte, hanem javasolta.
2010. dec. 16. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Hónaljban mértem,ott tudtommal nem kell levonni.
2010. dec. 16. 22:09
 5/12 Vilcsianyuja ***** válasza:
31%
nem, onnan nem kell levonni. a hónaljban mért 38 fok felett már nyugodtan adhatsz neki lázcsillapítót, és jó a nurofen. az előttem válaszoló egy kicsit ledöbbentett, hogy úgy adja be a lázcsillapítót, hogy nem is tudja, lázas lesz-e a gyerek vagy nem. bár lehet, hogy nem ismerem a körülményeket, és különösen érzékeny babáról van szó? de így önmagában nem tűnik helyesnek. olyan, mintha én minden nap fájdalomcsillapítót szednék a lyukas fogamra, mert még nem fáj, de biztos egyszer majd fájni fog...
2010. dec. 16. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
45%
3 éves kor alatt már a hőemelkedésnél is ildomos lázat csillapítani, 38 felett pedig muszáj, különben lázgörcs alakulhat belőle. Kicsiknél talán a kúp a legjobb, mert az szívódik fel a leggyorsabban.
2010. dec. 16. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
46%
Lázat csak akkor szabad csillapítani, ha a gyerek lázas is. Ha hónaljban mérted, és 38 fok feletti, akkor adj neki lázcsillapítót. Amúgy a környezetemben több gyerek is volt beteg mostanában, és mindegyik orvosa azt javasolta, hogy csak 38 fok felett adjanak lázcsillapítót, hőemelkedésnél nem javasolják.
2010. dec. 16. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én oltás után ha estére 37.5C volt a hője adtam neki egy fél C kúpot. Hogy este ne kelljen azon aggódnom, hogy álmában belázasodik.
2010. dec. 17. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én az egyetemen (orvosi) pedig azt tanultam, hogy már hőemelkedésnél is kell, mert egy kisbabánál már egy kis hőmérséklet emelkedés is kárt okozhat, pont azért, mert nincs kifejlődve rendesen az immunrendszer. A lázgörcs pedig nem játék.
2010. dec. 17. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Az ember már azt sem tudja eldönteni, mikor tesz jót és mikor rosszat, épp azért, mert a szakmabeliek 100-ból 100 félét mondanak.
2010. dec. 17. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!