Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ugye az teljesen normális ha...

Ugye az teljesen normális ha anyatejes babának pár napig nincs széklete?

Figyelt kérdés

Az egyik rokonomnak van egy egy hetes babája.A védőnő nagyon megijesztette.Azt mondta, hogy valami nagy gondja lehet a babának, ha nincs naponta széklete.Az is lehet, hogy nem eszik eleget.

(A baba nem nyűgös, 4 óránként eszik, és nagyon szépen alszik.)

Úgy tudom, hogy az sem baj, ha másfél hétig nincs széklet.


2010. dec. 16. 21:23
 1/9 anonim ***** válasza:
54%
Csak anyatejes babánál akár 10 nap is eltelhet a kakik között. Ha rendesen hízik, nem fáj a hasa, és van pisis pelus, akkor nem baj, hogy nem kakil.
2010. dec. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2010. dec. 16. 21:27
 3/9 mendy1025 ***** válasza:
Szia,nekünk volt,hogy sajnos 2 hétig nem tudott kakilni,a védőnő azt mondta,hogy meg kell lázmérőzni,ha sír is,meg fáj a hasa,sajnos ő hasfájós volt,meg is hőmérőztük,de akkor sem kakilt,akkor hívtuk a dokit,és ő is azt mondta,hogy van,hogy akár 2 hétig nincs széklete,és utána szerencsére már kakilt másnap:)ez csak egyszer fordult elő szerencsére.:)
2010. dec. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szia, az én babám is anyatejes. Az első 1 hónapban szinte minden nap volt kaki, volt hogy naponta többször is. Szerintem az elején kell, hogy legyen. Most 3 hónapos és eddig a rekord, amit kihagyott kaki nélkül, pont 1 hét volt. Nekem az sem igazán tetszett, felhívtam a védőnőt és azt mondta, hogy ha 1 hét után sincs széklet, akkor adjak neki langyos kamilla teát 1 teáskanál cukorral.
2010. dec. 16. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az én babám is anyatejes, és nálunk 10 nap volt a rekord. Azt mondta a védőnő meg a doki is, hogy 10 napig semmi gond, ha közben jókedvű, rendesen eszik és van rendesen pisis pelus is.

Az én babám kb 4 hónapos volt ekkor.

2010. dec. 16. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

3-4 naponta kell, hogy legyen kaki. az én lányom úgy megszenvedett vele 8 nap után, hogy borzalmas volt nézni.én hülye elhittem, hogy akár másfél hétig sincs gond. de igen is gond van, a dokinénink felvilágosított.aztán a cukros kamillától beállt neki 2-3 naponta volt kaki.aztán a hozzátápi megoldott mindent.

egyébként 1 hetes baba még tisztul, nálunk az elején majdnem minden pelusba volt kaki.

2010. dec. 16. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Max 5 nap ami normális. Utána megfelelő módon kell segíteni nekik. Nem egészséges ha nem ürül ki megf. időközönként a széklet. Ugyan olyan kellemetlen tud nekik lenni, mint nekünk felnőtteknek. A sok ballasztanyag pang a beleiben. Nagy butaságot ír az aki írja, hogy 10 napig normális. Gondolj csak bele. A leghumánusabb a lázmérő ha 3 naponta és 3-4 alkalom, majd várj rá egy napot. Ez megoldja a problémát.

Bár furcsállom, hisz egy egy hetes anyatejes babának majd minden pelusába van széklet is.

Egy hozzáértő :)

2010. dec. 17. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
én is nagyon soknak tartom a 10 napot kaki nélkül, mégis orvosok, védőnők mondják, a baba magazinban is ez van... nagyon sok mindent nem hiszek el és nem értek egyet, hiába doktorok meg nagy tapasztalt emberek mondják, mert mindig változtatnak a véleményükön. Most éppen ez a trend, hogy 10 naponta normális, ne adjunk anyatejen kívül teát, mert felesleges, az újszülöttet is pohárból itatják, nehogy cumizavaros legyen stb. Az én babám jó húsban van, jól szopizik és naponta iszik néhány korty teát amit nagyon szeret és segít is neki, hogy ne feszüljön a pocija. Érdekes, hogy amíg a szakemberekre hallgattam, szegény sírt meg szenvedett, aztán amikor magamra és a megérzéseimre hallgattam, akkor minden rendbe jött.
2010. dec. 17. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm az infokat!
2010. dec. 17. 13:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!