Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem érzem, hogy szeret?

Miért nem érzem, hogy szeret?

Figyelt kérdés
A fiam lassan 9 hónapos. Utál karban lenni, nem szereti, ha puszit adok neki, állandóan fészkalódik, ha az ölemben ül. Miért? Fog valaha átölelni, puszit adni, illetve hagyni csak 1 percet, hogy megsimogassam?
2010. dec. 16. 08:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Majd fog. :-) Kislányom másfél éves kora után kezdett bújós lenni, addig Ő is ugyanilyen volt. :-)
2010. dec. 16. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Persze, hogy fog! Különben nem minden baba szereti, ha ölelgetik, puszilgatják. Egyszerűen ilyen a temperamentumuk. Különben is egy 9 hónaposnak most tárul ki a világ, annyi felfedezni való van, nem ér rá ücsörögni :) Majd ő jelzi, mikor van szeretgetésre, babusgatásra szüksége :) Tudom, nehéz, de fogadd el olyannak, amilyen!
2010. dec. 16. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Az én 13 hónaposom is ilyen. Amióta képes az egyedüli mozgásváltoztatásra is, nagyon önálló kisbaba lett. Ő is csak akkor bújós ha pl. álmos. Meg reggel ébredés után tudom még egy kicsit megbabusgatni, egyébként ő sem hajlandó 10 másodpercig sem megülni az ölemben.

Ők ilyenek.

2010. dec. 16. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nyugi az én 9,5 hónaposom is pont ilyen, néha én is igy érzek mint te, egy örökmozgó, nem szivesen van az ölömbe, nem szereti ha puszilgatom Ő mindig csak mászni akar, és engem néha zavar h enyire el van egyedül, miközbe itt szoktam olvasgatni a h egyes babák csak az anyuka ölébe mrad csendben.Hát igen, nem egyformák, de nyugi nagyon szeret téged ebben ne is kételkedj:-)
2010. dec. 16. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

a kislánxom sose szerette ha bizgerálják, ő se ilyen megülős típus volt. a simi régen zavarta, most meg ha elkezdené vki, eltolja az illető kezét, és közli: nem.

nem szereti, én sem szeretem amúgy a simogatást, kifejezetten idegesít. ettől függetlenül nagyon tudok szeretni, pl. ölelkezni meg puszilkózni szeretek. a kislányom is ad már puszit, meg odabújik meg stb.

2 éves.

2010. dec. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kedves szavakat...
2010. dec. 28. 09:17
 7/12 anonim ***** válasza:
Ilyen voltam kicsinek es most is ilyen vagyok.Nem szeretem ha olelgetnek,puszilgatnak(kiveve a parom)a lanyom teljesen az ellentettem,olelget,puszit ad egesz nap elvarja hogy a karomban legyen.
2010. dec. 28. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem is szeret, hanem imád TÉGED, csak még nem tudja kimutatni az érzéseit!
2010. dec. 28. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én fiam is ilyen volt, már 1 hónaposan is sírt kézben. hónapokkal később meg én sírtam, hogy ez a baba nem szeret engem. Ugyanilyen gondban voltam mint te. Nem lehetett megpuszilni, simogatni, kézbe venni. 10,5 honaposan megtanult egyedül járni, már ezt is annak tudtam be, hogy direkt azért, hogy föl se kelljen venni, de tényleg nem is engedte utána. De rájöttem szeret ő, csak nem tudja kimutatni, a testi kontaktust meg nem szereti (én sem vagyok bújós típus az tény). Aztán ahogy nőtt, elérte a 2,5-3 éves kort, ő kezdett el simogatni engem. De azt nem engedte, hogy én simizzem őt. Furcsa volt , de így tudtam nem azzal van itt a gond, hogy nem szeret. :) Most 4 éves, és velünk hajlandó csak aludni, úgy hogy odabújik hozzám vagy az apjához, de mi nem bújhatunk őhozza. Megfogja a kezünket és szorítja, de ha én megfogom az övét, elveszi a kezem. Ő így szeret. ezt el kell fogadni.

Szóval ne aggódj, semmi gond nincs, szeret téged, csak nem bújós, vagy máshogy nyilvánítja ki majd a szeretetét. kitudja, a lényeg hogy el kell fogadni, meg a tényt is hogy szeret csak "máshogy".

(ja a puszit a mai napig letörli az arcáról ha kap, viszont ő ha akar odajön és ad :)

2010. dec. 28. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

az én lányom is ilyen volt. sosem engedte, hogy puszilgassam, szeretgessem. Kb. 19-20 hónaposan kezdte hogy odajött puszit adni, simogatni. A húgát is simogatja, szeretgeti, de ha ölbe veszem már pattan is ki onnan. Anyósnak sem hagyja (helyes!!! :DDD), meg senkinek aki "erőszakkal" akarja szeretgetni.

Persze ha baja van akkor tapad a mellkasomhoz, bújik és akkor meg simizni KELL!!!!

:DDDD

2010. dec. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!