Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen technikával szoktátok...

Milyen technikával szoktátok a babakocsit fel- és levinni a lépcsőn?

Figyelt kérdés
És milyen a kocsitok?
2010. dec. 14. 12:19
 1/9 anonim ***** válasza:
78%
Nemrég kérdeztem ezt pár kérédssel lentebb a legtöbben nekem támadtak, hogy nyüzüge vagyok mert ő bizony hány kilót cipel innen-onnan.Remélem te kapsz értelmes választ és majd elolvasom.
2010. dec. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik kocsink ennek az elődje:

[link]


Ha sok hely van, akkor csípőre vágom: jobb kézzel fogom a tolókart (középtájt), bal kézzel pedig a karfát.

Ha nincs sok hely, akkor egyszerűen a hátsó kerekein legurítom/felhúzom. Így közlekedtünk terhesen is, kevésbé megerőltető.



A másik babakocsink egy nagyon könnyű, esernyőre csukható. Mivel annak szétnyitható a karfája, azt az oldalán fogom meg, de lényegében ugyanúgy közlekedünk vele lépcsőn, mint a másikkal.

2010. dec. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

[link]

ilyen kocsink van.melléállok a kocsinak,úgy,hogy egy irányba nézünk a gyerekkel.a jobb kezemmel megfogom a kocsi jobb oldalát,a ballal a balt,és az oldalamhoz szorítva viszem úgymond magam mellett.a karfájánál nem szeretem fogni,mert az már eléggé ki van kopva,és félek,hogy kijön.buszra csak fel és letolom,nálunk alacsony platós buszok vannak csak

2010. dec. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

chippolino Omnia kocsink van (5,5 kg)

szembe fordítom magammal, jobb oldalamon van a kocsi, jobb kézzel a gyerek lábánál fogom a vázt (a túlsó oldalit), bal kézzel a feje magasságában a közelebb eső felét a kocsinak. Ha sok a hely, akkor keresztbe fordítom magam előtt.

2010. dec. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem ugyaan nem sok lepcson kell felvinnem, de ugy szoktam, hogy a lepcso elott megforditom a babakocsit, es a hatso ket kereket felhuzom a kovetkezo fokra. Igy csinaltam ezt a lanyom Peg Perego Veneziajaval, azutan a BeBe go esernyossel is, es most a fiam Toma kocsijaval. Az esernyost neha ugy vittem, mint ahogy az elottem szolok, magam melle szoritottam, a csipomhoz, a masik kezemmel a tulso oldalat fogtam, es vittem fel.
2010. dec. 14. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem sok lépcsőn kell felvinnem, de 12 kg a kocsi. A férjemmel csináltattam deszkából rámpát, azon tolom fel. (48 kg vagyok, elbírom, de a derekam....)
2010. dec. 14. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az ötleteket, mindjárt megyek és kipróbálom!
2010. dec. 14. 14:16
 8/9 anonim ***** válasza:

A téli kocsink egy nagy, nehéz, masszív Exlusive márkájú "dög". Egyébként szeretem, mert masszív, falusi terepkocsi. Ha lépcsőzni kell vele (nálunk csak teraszlépcső van), akkor lefele orral előre megyek fele, tolom, felfele pedig húzom.

A nyári kocsink egy Peg Perego, kis könnyű, azt van, hogy megfogom elöl a lábtámaszt és a kart, úgy viszem, de a férjem arccal előre léptetni szereti, mint a lépegető exkavátort! :-)

2010. dec. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekünk Graco Quattro Tour van, 15 kg, jelenleg a 2. fiammal nyúzzuk.

Az elsőnél a bal oldalamhoz szorítva cipeltem, majd a kicsivel rájöttem arra a technikára, amit előttem is írtak már páran, hogy megfordítva felhúzom a hátsó kerekein a lépcsőn.

Így lényegesen könnyebb :)

2010. dec. 14. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!