Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a véleményetek az ölben...

Mi a véleményetek az ölben altatásról?

Figyelt kérdés
tény hogy nem könnyű így altatni egy 10kg-os gyermeket, de vajon mennyire teszünk ezzel jót neki.....inkább ölben mint hogy sírjon!!!!
2010. dec. 14. 02:03
 1/7 anonim ***** válasza:
93%
A piciknek mi anyukak es apukak vagyunk a vilagban a biztos pont. Ne vegyuk el toluk a biztonsagerzetet. Ha nem is ringatassal, de mindenkeppen jelezzuk szamukra, hogy nem lesznek egyedul almukban sem.
2010. dec. 14. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Este fürdetés után bevackolja magát a fiam az ölembe, megissza a tápszert, utána böfizik, a mellkasomra hajtja a fejét, dúdolok neki és közben finoman ingatom magam. Ezzel hozzásegítem az ellazuláshoz, kb. 10-15 perc után lerakom és pár perc alatt magától elalszik.

1 éves lesz, de 3 hetes kora óta így csináljuk.

2010. dec. 14. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
23%

Mindkettőtöknek rosszat teszel ezzel! A baba sem szokja meg,hogy egyedül aludjon el az ágyában,és te sem tudsz majd soha rendesen pihenni! Semmi baja nem lesz egy pici babának attól,ha néha sír egy kicsit! Egyetlen gyereket sem lehet úgy felnevelni,hogy ne sírjon soha!

Nézz vissza ezen a fórumon,hány anyuka kérdezi,hogyan szoktassa az ágyába a babáját 1-2 éves korában? Vagy mit teszel,ha lesz még egy baba? Kettőt altatsz az öledben?

Vagy akkor hagyod sírni és féltékenykedni a nagyobbat?

Tévedés azt hinni,hogy egy baba azért akar az anyuja ölében-ágyában aludni,mert az anya közelsége fontos neki! Azért akar,mert ehhez szokott!

Sajnos nem tudom belinkelni a cikket,de kb. egyhónapja olvastam a neten egy gyerekpszichológus véleményét erről.

Szerinte az első perctől kezdve a picit a saját ágyában,egyedül kell altatni. Minél idősebb a baba,annál nehezebb erről leszoktatni.

Símogatni,duruzsolni neki természetesen kell. Lehet,hogy az első néhány éjszaka sírdogál,de utána már sírás nélkül alszik el.

Ha neked jobb,hogy később is csak veled fog elaludni,akkor altasd az öledben. Neked lesz rossz,ha később is csak így alszik el.

2010. dec. 14. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
én meg nem értek egyet az utolsóval.A fiam 15 hónapos,és úgy alszik el nagyon régóta,hogy az ölemben megissza a tejitalt(előtte cici volt),a térdemen fekszik,és pár percig mozgatom a térdem,tehát kicsit ringatom.Így elálmosodik,berakom a kiságyba és egyedül elalszik.Ez majd később,ha nagyobb lesz úgy fog működni,hogy esti mese,aztán alvás.De ehhez most még kicsi.Én meg nem láttam olyan tinit,akit az ölében ringatott az anyja,hogy elaludjon,tehát minden gyerek leszokik erről előbb utóbb.Az egyedül elalvást nem minden baba tudja első perctől,nekik meg kell tanítani,de nem úgy,hogy hagyja az ember ordítani,hanem ki kell várni,amikor már fogékony rá.
2010. dec. 14. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

05:51-nek!

Mindketten azt írtuk, hogy kikapcsolni, ellazulni segítünk a babánknak, egyedül alszanak el, a saját ágyukban, az enyém 3 hetes kora óta a saját szobájában. Az 1 évesem 7 hónapos kora óta délután is egyedül alszik el az ágyában, miután meséltem neki, és picit ringattam. A 11 kilóját nem tudnám, de nem is akartam soha hordozva ringatni, ettől még ölben lazul el, az elalváshoz kellemes emlékei fűződnek, és nem az, hogy egy sötét szobában sírni hagyták.

2010. dec. 14. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Pici korában sokszor így aludt el, néha hiányzik; annyira meghitt volt. Most úgy alszunk, hogy simizem a fejét. Ha nem simogatom, ő kezdi babrálni a buksiját. Én imádom nézni, ahogy békésen álomba szenderül. Engem mikor külön szobába raktak anyuék mindig felébredtem, és anyuval tudtam csak elaludni. Ha elment, felébredtem. De ennek ellenére sem rontottak el. Nem ismerek senkit, aki örökre így maradt. :D És igen, inkább ölben, mint hogy sírjon!
2010. dec. 14. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat=)

a fiam 6hónapos eddig cicizett és közben könnyedén elaludt az ölemben!

de elkezdtük a hozzátáplálást és már szüksége van este tápszerre is=( és így nem alszik el olyan könnyen!

ma is evett elaludt betettem az ágyába 5 perc múlva fent is volt...

sokan mondogatják hogy ne az ölemben vagy a hasamon altassam de ha egyszer sokkal békésebben alszik így...nem azt nézi az ember ilyenkor h ugyan már milyen nehéz v.hogy majd leszakad a hátam...

később meg majd később lesz, ráérek akkor kitalálni h neki hogy lehet a legjobb=)

2010. dec. 14. 22:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!