Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ducibb babáknak lassabb a...

Ducibb babáknak lassabb a mozgásfejlődése? Vagy más gond lehet?

Figyelt kérdés
Tegnap voltunk látogatóba egy rokon kisfiúnál.7 hónapos lesz nemsokára,aranyos,nagy baba.8 kg,és nagyon nyugis,kis "duci"baba.Míg ott voltunk csak feküdt a hátán az ágyon,és nézelődött csendben.Ez kb volt vagy 1,5 óra hossza.Anyukája hasra tette,de rögtön letette a kisfejét a kezére és sírvafakadt.Felültette,ölébe vette,megtámasztva már üldögélt.Kérdeztem miket csinál,azt mondta,az oldalára fordul,hasra még egyáltalán nem.Természetesen,se kúszni,se mászni nem tud.Van a családban más kicsi is,aki féléves,és már gurul,de ő vékonyabb,aktívabb baba.Lehet a súlya miatt a lemaradás?Köszönöm a válaszokat.
2010. dec. 12. 21:34
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Az én fiam és az unokatestvére között 5 hónap van. Az én fiam mindent hamar csinált, ő már 2,5 hónaposan hasra fordult, 5,5 hónaposan már mászott, 6 hónaposan felült, 7,5 hónaposan felállt, és 8 hónaposan már a bútorokba kapaszkodva lépegetett. Most 14 hónapos, le sem lehet lőni, szaladgál egész nap. Ő most 8,5kg.

A kis unokatesó 7 hónaposan még semmit sem csinált, mint ahogy leírtad, a rokon kisfiút is. Még csak hasra sem fordult, max. oldalra. De a szüleit ez nem érdekli, majd csinálja. Mondjuk ő egész nap a kiságyban fekszik, nem is foglalkoznak vele. Most 9 hónapos a kisfiú, 8kg, max. "átgurul" hasra. Ültetni ültetik, bár szerintem többet ártanak vele, de hát az ő dolguk.

2010. dec. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!