Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ducibb babáknak lassabb a...

Ducibb babáknak lassabb a mozgásfejlődése? Vagy más gond lehet?

Figyelt kérdés
Tegnap voltunk látogatóba egy rokon kisfiúnál.7 hónapos lesz nemsokára,aranyos,nagy baba.8 kg,és nagyon nyugis,kis "duci"baba.Míg ott voltunk csak feküdt a hátán az ágyon,és nézelődött csendben.Ez kb volt vagy 1,5 óra hossza.Anyukája hasra tette,de rögtön letette a kisfejét a kezére és sírvafakadt.Felültette,ölébe vette,megtámasztva már üldögélt.Kérdeztem miket csinál,azt mondta,az oldalára fordul,hasra még egyáltalán nem.Természetesen,se kúszni,se mászni nem tud.Van a családban más kicsi is,aki féléves,és már gurul,de ő vékonyabb,aktívabb baba.Lehet a súlya miatt a lemaradás?Köszönöm a válaszokat.
2010. dec. 12. 21:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Lehet,de 7 hónaposan már nem ártana az orvost is megkérdezni. Már jobban kellene mozognia,mint csak oldalra fordulni.
2010. dec. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Az én kislányom is duci és kényelmes volt, sokkal később indult el, mindennel le volt jócskán maradva. De én elvittem neurológushoz, tornázni jártunk, nem hagytam annyiban, és az én lelkem is megnyugodott, mikor a doki megmondta MINDEN RENDBEN:)
2010. dec. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Az én kislányom 7,5 hós és ugyanígy viselkedik mozgásilag, ahogy leírtad ezt a kisfiút! Nagy ő is, 8 kg-ot elhagytuk már, de hosszú is, tehát aranyosan duci (nem kövér). A fiam is ilyen volt, szerintem ez genetika. A tanácsadáson elnézem a velünk egyidős babákat és szinte mind többet tud már, sőőt van olyan is aki áll már.

De nem aggódom, mert az első gyermekemnél már tapasztaltuk ( szép egészséges 4 éves fiú), egyszerűen ők nyugiasabb típusok.

2010. dec. 12. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 3 hós és 7 kg.Pedig vékony alkat, de nehéz csontozatú.De pl a lányom 7 hónaposan már az ágyban állt magától.Az nem jó ha még a fejét sem tartja.Nem csak nyűgös volt?
2010. dec. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Az egyik barátnőm kisfia most 8,5 hónapos és még ő is csak nemrég kezdett el a hasára fordulni, azóta sem csinál sok mindent, talán már egy kicsit helyet tud változtatni, de ez még nem igazi kúszás. Viszont látszik rajta, hogy értelmes kisfiú és fejlődik is csak lassabban. Ő is elég ducika, az orvos szerint minden rendben vele, persze az édesanyja is örülne ha már csinálna dolgokat, de a lényeg, hogy fejlődik.
2010. dec. 12. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Hát, az én fiam 7 hónaposan 7,5 kg volt, és a párom családja szerint sovány. Szóval a rokon kisfiú szerintem nem az a kifejezetten duci kategória.

Amúgy a fiam ennyi idősen hasra és visszafordult, kúszott és elkezdett kutyázni. Etetőszékbe is ekkor raktam. Most 8 hónapos, és jelenleg is itt tart:)illetve kapaszkodva felhúzza magát állásba.

De azt tudnod kell, hogy minden baba fejlődése más. Lehet, hogy ő hirtelen fog sokmindent egyszerre csinálni. Azért a gyermekorvosát érdemes lenne megkérdezni.

2010. dec. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szia, az én kislányom se volt aktív, ő is ducika volt, 11 hónapos koráig éppen csak forgott.. már vittem volna gyógytornászhoz, amikor 1 hét alatt elkezdett kutyázni-kúszni-mászni:) aztán 15 hónaposan kezdett el járni, vannak ilyen gyerekek akik később csinálnak dolgokat nem feltétlenül van baj, most meg már átestünk a ló túlsó oldalára, mindenhova bebújik-bemászik-szalad stb.18 hónapos:)
2010. dec. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az egyik ismerősömnek is kifejezetten duci babája van, és 9 hónaposan már egyedül állt. Az enyém meg kifejezetten sovány és még 13 hónaposan is csak 1-2 percet áll egyedül.
2010. dec. 12. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nekem is duci fiam van, 6 hónaposan volt 10kg!! És akkor kezdett forogni. Innentől lassabb volt a súlygyarapodása is. A környezetemben minden baba hamarabb csinált mindent, de nem zavart, mert még "időben" volt az enyém, és tudtam, hogy azért van, mert duckó. Most 11 hónapos, simán feláll, lépked a bútor mellett, mászik, guggol, amit ilyen korban tudnia kell. Az ismerős babák már mentek önállóan ilyen idősen, de nincsen elkésve.


Tehát szerintem is el van "késve" kicsit ismerősöd babája, azért már kéne forgolódnia aktívan. Mást még nem fontos.

2010. dec. 12. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az én lányom 5 és fél hónapos és 7 és fél kiló 63cm.Kis tömör gyönyör!És igen,lassabban megy a mozgásfejlődés nála,mint a kortársainál!
2010. dec. 13. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!