Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves kor után milyen gyakran...

1 éves kor után milyen gyakran kell a védőnőhöz menni?

Figyelt kérdés

Én úgy terveztem, hogy az 1 éves státusz után elég lesz csak 2 évesen menni a védőnőhöz, hiszen a 15 és 18 hónapos oltáson az orvos úgyis látja a babát, meg is méri. Ennél gyakrabban szerintem ekkora gyereknek már nem kell az ellenőrzés.

Az 1 éves státuszon viszont a védőnő azt mondta, hogy menjünk majd olyan 13 hónaposan, aztán 15 hónaposan stb. Én ezt tök fölöslegesnek tartom, és nem is fogunk elmenni, nem baj ugye?


2010. dec. 10. 14:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Mi védőnőhöz nem is járunk,ő jön házhoz! 1 éves kor után 3 havonta jön. Nálunk a doki méri.
2010. dec. 10. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem baj, csak beszéld meg vele...
2010. dec. 10. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ahányszor kedved van. A státuszvizsgálatok meglegyenek, a többi nemlényeg.
2010. dec. 10. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nálunk a tanácsadásra a dokihoz kell menni mindig, ahol megnézi minden egyes alkalommal az orvos is a babákat, a védőnők pedig lemérik stb. Szerintem ez így teljesen jó is.

Nekünk így az 1 éves státuszvizsgálat után majd 15 hónaposan kell menni, amikor az oltást kapja.

Ha csak mérné a védőnő, szerintem oda én se vinném, méregetni itthon is tudom, viszont így, hogy ott a doki is és mindig megnézi pl. milyen a tartása stb, így már más és örülök, hogy nálunk erre van ingyenes lehetőség.

2010. dec. 10. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nálunk is a védőnő méri, a doki vizsgálja. 1 éves státusz után azt mondta a védőnő, ha akarom ugyanúgy hordhatom havonta, de ha nem, akkor majd a 15 hós oltásra kell menni legközelebb. Így én csak februárban viszem legközelebb, az oltásra.
2010. dec. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mi most voltunk 12 hónaposak 8-án.A védőnő azt mondtas 3 havonta kell menni.Legközelebb márciusba kell menni a 15 hónapos oltásra.
2010. dec. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Nálunk külön helyen rendel az orvos, és külön a védőnő. Ezért értelmetlen szerintem, hogy az oltás után (ahol le is mérik), pár nappal vigyem el a védőnőhöz megint méretni... Eddig ezt csináltam, mert 1 éves korig gyakran vittem, de már nem szeretném.

2010. dec. 10. 15:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!