Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy fáj a babátok pocija?...

Hogy fáj a babátok pocija? Mit csinál? (Sok kérdésem van. )

Figyelt kérdés

Babám eléggé hasfájós (2 hónapos múlt), vagy hát már a fene tudja mi a baja...Éppen ezért szeretném, ha válaszolnátok pár kérdésre, hogy a ti hasfájós babátok miket csinál, hogyan viselkedik:


1. Hogyan sír, mikor fáj a pocija? Milyen hangot ad ki?

2. Mennyit alszik? (Este, napközben?)

3. Felkel a hasfájásra? (Sírva fekszik, sírva kel?)

4. Jó étvágya van, vagy nem is eszik nagyon?

5. Szoptatás közben mit csinál? (Jóízűen eszik vagy inkább nyűgös?)

6. Szoptatás után nyugodt vagy egyből sír?

7. Vannak azért mosolygós időszakok?

8. Húzogatja lábát vagy megfeszíti magát?

9. Nektek valami tudja enyhíteni a fájdalmat?

10. Mikortól hasfájós, és hány hónaposan múlt el (ha már kinőtte esetleg)?


Bocs a sok kérdésért, de szegénykém irtózatosan tud sírni, doki szerint semmi baja, viszont az a sírás...hát már inkább sikítás, ordítás. S nagyjából semmi sem használ. Tudom az idő majd megoldja, csak félek, hogy esetleg komolyabb baja van. Hátha a válaszokból tudok következtetéseket levonni.

Köszönöm, ha válaszoltok!


2010. dec. 10. 12:41
 1/4 anonim ***** válasza:

Bocsi hogy nem a kérdésekre válaszolok egyesével, mert az én picim már 15 hós, már túl vagyunk ezen az időszakon.

De így a második hasfájós babámmal hogy végig csináltam, hátha segít:

Érdemes evés közben (szopizás vagy tápszer mellet is) megbüfiztetni. Én a felénél már büfiztettem és utána folytattuk az evést. Volt hogy szopizás közben kellett már körkörös mozdulatokkal tornáztatni a lábát, mert már evés közben sírt.

Rájöttem, hogy nem mindig éhes attól függetlenül, hogy mindig elfogadja a tejcit, mikor kínáljuk. (tehát érdemes kivárni és nem rászopiztatni, ha szomjasnak gondoljuk, akkor pedig vízzel kínálni)

Sokszor azért sírt, mert már annyira kimerült volt "idegileg", tehát szerintem sokszor nem éhes volt, hanem aludni akart. Ha babakocsiba teszed és tologatod kint,biztosan neked is ilyenkor gyorsan bealszik. Persze éjszaka tudom, hogy nem lehet. Ilyenkor mikor éjszaka sír, akkor poci masszírozás, büfiztetés, és segíteni visszaaludni valahogy.

Szóval nem mindig hasfájás miatt van az éles sírás szerintem.

2010. dec. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az lemaradt, hogy az átlapolós hasmasszírozás segít. Meg cseresznyemagos kispárna (dm) amit felmelegítesz mikróban, és ráteszed a pocijára. Éjszaka pedig volt, hogy a hasamon aludt, hassal rajta, mert úgy volt kényelmes a pocinak. Kisfiamat még "hőmérőzni" is kellett néha, olyankor egyből kijött a kaki és megnyugodott. (persze ezt védőnővel vagy orvossal kell megbeszélni, hogy ok-e) Volt, hogy olyan élesen sírt, hogy bevittük a kórházba éjszaka, mert azt hittük, hogy valami komoly baja volt. Beértünk, bent pedig úgy elnézegetett, mosolygott, mintha mi sem történt volna. Kb 3-4 hósan múlt el mindkét gyermeknél (a hasfájás miatti sírás)
2010. dec. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hú, megpróbálok válaszolni mindre.

1. Hogyan sír, mikor fáj a pocija? Milyen hangot ad ki? élesen, hangosan, fájdalmasan

2. Mennyit alszik? (Este, napközben?)keveset, napközben fél-egy órákat, éjjel többet, kb 2x kelt felenni, de kb 1 óra volt mindig visszaaltatni.

3. Felkel a hasfájásra? (Sírva fekszik, sírva kel?igen

4. Jó étvágya van, vagy nem is eszik nagyon? enni azért evett mindig eleget

5. Szoptatás közben mit csinál? (Jóízűen eszik vagy inkább nyűgös?)látszólag jólesett neki, míg evett

6. Szoptatás után nyugodt vagy egyből sír? ez egyértelmű, nálunk minden evés után rögtön ordított (ez lehet reflux is, kérdezz rá az orvosnál)

7. Vannak azért mosolygós időszakok?persze!

8. Húzogatja lábát vagy megfeszíti magát? igen, felhúzza a lábait, tipikus hasfájós tünet

9. Nektek valami tudja enyhíteni a fájdalmat? nálunk sajnos semmi, nonstop babusgattuk, míg elmúlt

10. Mikortól hasfájós, és hány hónaposan múlt el (ha már kinőtte esetleg)? Kezdettől hasfájós volt, már pár naposan, a kórházban kezdte, és épp elmúlt két hónapos, amikor abbamaradt. Szó szerint egyik napról a másikra. Hétfőn még egész nap ordított, kedden meg aludt, mint a kisangyal (először azt hittem beteg:))

Nyugi, a nagyján már túl vagytok, szerintem hamarosan elmúlik nála is. Azért esetleg homeos dolgokkal próbálkozhattok, ha eddig még nem próbáltátok.

2010. dec. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2010. dec. 10. 21:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!