Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek? Elég kínosan...

Mit tegyek? Elég kínosan érzem magam. Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Meg tudtam a férjemmel együtt,hogy az anyósom meg állítja a gyermekorvost,és folyton kérdezgeti mi van velünk és a gyerekekkel(4hónapos,a másik 2 éves),én meg felhívtam és meg kértem ne mondjon neki semmit a gyerekorvos.

Anyós a férjem kitagadta,többször feljelentett minket,és úton-útfélen elhord mindenek engem.A nagyobbik gyerekemre azt mondta nem az unokája.Teljesen elszigeteltük tőlük magunkat,mert aki kitagadja a gyerekét számomra senki!!

Erre felháborodott az orvos,hogy merészeltem rá szólni,elkapta a védőnőm mert azt hitte Ő mondta ezt el nekünk,én meg mind egy banga magyarázkodhatok.Nagyon kellemetlenül érzem magam,és kínosan,de jogom van tudni ki érdeklődik a gyerekeim felől,és ki mit mond,mert felelőséggél tartozunk irántuk,és még is csak a mi gyermekeinkről van szó,mi vagyunk a szülei.Sírni tudnék dühömbe!!


2010. dec. 9. 08:01
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Elvileg az orvosodat védi az orvosi titoktartás. Nem tudom, hogy honnan veszi a bátorságot, hogy a gyermekeidről számot adjon anyósodnak. Én is felháborodnék. A védőnőnek szerintem magyarázd el a helyzetet. Szerintem ennél cifrább dolgokat is látott már családoknál, így biztos nem fog haragudni. Anyóst pedig küldd el a búsba, ha egyszer kitagadta a fiát, akkor mit foglalkozik a fia gyerekeivel.
2010. dec. 9. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan hivd fel ujra az orvosotokat es mondd el neki, hogy ha meg egyszer infot ad ki jogtalanul, feljelented a kamaranal. Az anyosodnak is szolj nyugodtan, hogy szalljon le rolatok.
2010. dec. 9. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Az orvosodnak süvöltsd le a fejét, de azonnal. Semmi joga SENKINEK beszélni a te gyerekedről, pláne ha ezt te határozottan megtiltod!!!

A kamaránál is jelentheted az esetet.

Ki is rúgják, ha nem változtat, akár meg is fenyegetheted, hogy bejelentést teszel ellene a kamaránál és feljelented magántitok megsértése miatt a rendőrségen. Személyes adat ugynais a gyerk minden adata, hogyléte, stb. amit neki semmi joga kiadni.

Mondjuk én azonnal orvost váltanék, még ha innentől a szomszéd faluba is kéne vinnem a gyereket. Mit képzel ez magáról??????

A dühödet nyugodtan töltsd ki az orvoson!!!

2010. dec. 9. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Én igazából nem értem ezt a "nagy problémát"!És mi van,ha megkérdezi?Mit tudhat meg az orvostól?Hogy mondjuk múlt héten meg volt fázva a gyerek?Gondolom a családi dolgaidat nem osztod meg az orvossal,hogy esetleg tovább adhassa anyósnak?Ha meg hazudozik rólad,és nincsen semmi alapja,akkor a többi ember úgyis csak annyit fog látni hogy boldogok vagytok,ő pedig egy unatkozó öregasszony.
2010. dec. 9. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Igen,igazatok van!!Nagyon köszönöm,hogy válaszoltatok,és segítettetek!!


És még én vagyok a sz@ralak most!!Én komolyan veszem gyereknevelést,és mindent szeretnék tudni,ami érinti Őket!!Lehet orvos váltás lesz.De szerintem minden édesanya ezt tette volna,hogy kérdőre vonta volna a dokit.

2010. dec. 9. 09:23
 6/16 anonim ***** válasza:

Tök mindegy, mit tudhat meg és mit nem.

Az orvos a munkája során megszerzett információkat nem adhatja ki senkinek.

Nem tudom, te mit szólnál, ha a bankos ügyintéző az ellenségeidet a banki ügyeidről, pénzed állásáról tájékoztatná folyamatosan. Mikor mennyi pénzt kaptál, mennyit költöttél, hogy állsz éppen... Neked abból semmi károd nem származik, ő se tud mit kezdeni az információval, szóval ugye téged se zavarna ez a helyzet, kedves utolsó???

Semmi joga hozzá, az orvosnak és és a banki ügyintézőnek se.

2010. dec. 9. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Szerintem az a legdurvább, hogy az orvos ahelyett, hogy a földbe süllyedt volna szégyenében, amikor felhívtad, még neki állt feljebb!

Amúgy szerintem lehet, hogy anyósodnál bekattant valami lelkiismeret furdalás vagy csak puszta kíváncsiság az unokái iránt. Így látatlanban úgy gondolom, hogy nem rosszindulatból kérdezhette, csak úgy gondolta, így biztonságosan tudhat a gyerekekről legalább annyit, hogy jól vannak-e anélkül, hogy hozzátok kellene szólni.

Mindemellett természetesen egyáltalán nem elfogadható ez a viselkedés a részéről sem!

2010. dec. 9. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
09:18-as vagyok.Megint más a banki dolgokról egy vadidegent tájékoztatni,meg az, hogy az orvos valamit mondott a nagymamának az unokájáról!Ne bohóckodjatok már!Igazából az egész sztorit nem is ismerjük!És mi az a szörnyűség,amit megtudott a nagyi egyébként?
2010. dec. 9. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Sok gonoszságot tettek,de erről beszélni nem akarok!!

Szeretnék minden eüs személybe akivel érintkeznek a gyerekek meg bízni!!Aki kitagadja a gyermekét nincs joga az unokáihoz sem,mert nincs fia!!És elég a bajom a 2 picivel,mint hogy az anyós ostobaságai miatt mi szívjuk mindig!!Az a baj imád nagyokat kitalálni,másokat meg hazudtolni minden szemrebbenés nélkül!!Mi nem szólunk hozzájuk,nem foglalkozunk velük!!Hagyannak minket élni,és Ők is éljék a napjaikat,és ne nyomoznak!!Aki nincs ebbe helyzetbe szerencsés!!

2010. dec. 9. 09:56
 10/16 anonim ***** válasza:
46%

Kedves 09.42, pontosan miért lenne más a banki dolog???

Ott "csak" a pénzügyeidről van szó, itt meg a gyereked személyes adatairól. Nekem ez durvább.

2010. dec. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!