Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Pont egy hete nem voltunk...

Pont egy hete nem voltunk kint a levegőn babámmal. Nem lesz baja?

Figyelt kérdés
Egyedül vagyok a kicsikkel, a nagyobb két és fél éves, és egyszerűen mire kimentünk volna, esett vagy sötét lett vagy hatalmas volt a szél. Holnap délelőtt kiviszem kicsit őket, de csak 10 percre mert egyedül leszek velük. Nem lesz baja a picinek ettől a kevés levegőtől? Bent rendszeresen szellőztetek!
2010. dec. 6. 15:51
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
23%
Az egy dolog hogy neked mihez van kedved, de a gyerek érdekében akkor is ki kell menni levegőzni.Vagy ha nincs kedved felébredni reggel akkor nem kap reggelit?
2010. dec. 7. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
15%

Esik az eső:( Ma sem mentek?


Ne haragudj, de a kinti levegőzés szerintem majdnem annyira fontos, mint hogy enni adsz a gyerekeidnek.

És nekem egy kicsit zavaros is, amit írsz: egyszer a rossz időre hivatkozol, aztán meg hogy elröppent az idő és észre sem vetted a napok múlását (reméljük enni kaptak a gyerekek, arról nem feledkeztél meg).

És akkor most a nagy volt kint vagy nem? Gondolom egyedül őt sem teszed ki még az udvarra, csak ha tudsz rá figyelni.

A kicsi még nem ül? És akkor mi van? Biztos van fekvő babakocsitok, de ha az utcára nem is mersz kimenni a két gyerekkel, akkor neked tök jó, mert ott a terasz.


Azt írod szégyelled magad, erre én nem is mondok semmit. A helyedben én ezt a kérdést ki sem írtam volna, mert te magad is tudod rá a választ...


És amit írtam, nemcsak neked szól, hanem a többi anyukának is, aki ilyen vagy olyan okok miatt nem képesek kimenni télen a gyerekével. Bezzeg, ha majd ovis lesz, és ott nem viszik ki az udvarra a gyereket, nekik lesz a legnagyobb szájuk, hogy azok a lusta óvónők megint nem voltak képesek felöltöztetni a gyerekeket...


Egyébként meg nem arra gondolok, amikor tombol a szélvihar, zuhog, vagy ónos eső esik, mert akkor mi is bent maradunk a fenekünkön. De mínusz pár foktól még egyetlen egészséges embernek sem lett baja.

2010. dec. 7. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%

Azért az étel adása és a levegőzés Ég és Föld már bocsi!!

Tegnap is voltunk sétálni pedig nagyon fújt a szél, de nálunk is előfordult (mint már írtam tegnap), hogy nem tudunk sétálni menni, de kiraktam a levegőre aludni például! De volt, hogy mentünk bevásárolni, ügyintézni, így külön sétálni nem mentünk el.

Én is azt mondom, hogy fontos kivinni a levegőre, de ha nem megy ki pár nap a babákkal, akkor sem lesz baja a gyerekeknek!

Mondjuk azt én sem értem, hogy a kétéves kisbabáddal ki volt kint?

2010. dec. 7. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

Egy-két napot előfordult hogy nem voltunk kint sétálni. (panelban lakunk) De egy hét az szerintem rengeteg.

Ha meg a nagyinál vagyunk kertesben, akkor naponta 2szer is kimegyünk, illetve kiteszem a levegőre.

Egyszer fordult elő, hogy 1 hétig nem voltunk kint, mikor 40fokos lázam volt, mert egyszerre kaptam petefészek és mandulagyulladást.


A benti szellőztetés köszönőviszonyban sincs a kinti levegővel.


Én egyedül vagyok a babámmal, mert a férjem külföldön dolgozik, így bevásárolni is menni kell ugye meg mindent együtt intézünk,de mikor itthon volt is beiktattam fél-1 óra sétát.


Napi fél órát azért szakíthatnál rá, hogy kiültök, hisz még ki sem kell mozdulnod nagyon.

2010. dec. 7. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
Sötétben is nyugodtan ki lehet menni a gyerekekkel. 4-5kor már sötét van télen, de mégsincs késő. Van úgy , hogy elmegy a nap vagy tényleg katasztrófális az idő, de pl este 6kor is ki lehet picit menni.
2010. dec. 7. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

Nem lesz baja, de a friss levegőre naponta szüksége van a gyerekeknek. Akárcsak neked is.

Viszont az jó, hogy mindennap szellőztetsz legalább.

Hidd el a kommentelők által már leírt módok alapján meg lehet szervezni a mindennapi rendszeres sétákat.

Kellemes ünnepeket!

2010. dec. 8. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:

Nagymama vitte ki a nagyot, amikor nem volt vihar és eső lejött 1-2 órára, hogy főzni tudjak! Férjem ügyintézni is el-el vitte. Tegnap az eső ellenére (5-kor nem esett) kimentünk végre fürdés előtt. A nagy élvezte a sötétet és a pocsolyát. :) Ma délelőtt voltunk kint 11-kor épp eső előtt. Jó volt és igen be tudom szervezni amennyire tőlem telik. Nem a minusz fokokkal van bajom. És egyik nap esett, másik nap viharos szél volt, a többi nap elszaladt a múlt héten, és igen, enni kaptak bunkókám!!!!

Köszi mindenkinek a válaszokat, azoknak is akik a fejemre koppintottak, és nem voltak cinikusak. :)

2010. dec. 8. 20:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!