Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináltok, ha nem hajlandó...

Mit csináltok, ha nem hajlandó kesztyűt venni?

Figyelt kérdés

15 hónapos lányom üvölt, ha csak közelítek felé a kesztyűvel. És persze nagyon ügyes, leszedi, még nem sikerült úgy ráadnom (két félét is próbáltam)...


Most még elmegy, bár szerintem már ez sem tesz jót neki, de mi lesz, ha jönnek a mínuszok? Bármilyen ötletnek örülök!


2010. dec. 3. 21:53
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Ne erőltesd.

Bepánikol tőle, mert bezárva érzi magát.

Eggyel nagyobb kabát és húzd a kezére az ujját.

2010. dec. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
14%

Talán nem ártana, ha NEVELNÉD a gyerekedet, nehogy már egy ekkora gyerek mondja meg, hogy mit vesz fel, ez a TE DOLGOD, hogy hoidegben rendesen fel legyen öltöztetve.


Nekem egyik gyerekemmel sem volt ilyen, ha kimentünk, akkor vagy rendesen felöltözve, vagy nem jöhetett velem.

2010. dec. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

A kisfiam is leszedte, ő még alig múlt 10 hós. Utána nem adtam rá, de séta közben a kocsitálcát fogdossa, jéghideg lett a keze. Ekkor adtam rá, nem is vette le. Szóval nem lehet, hogy séta közben próbálkoznál, amikor már esetleg hideg a keze és kellemes neki, amikor melegíti?

Bár azt hiszem, van gyerek, aki így sem, úgy sem fogadja el a kesztyűt, de hátha...

2010. dec. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Kedves 2!

Neked szerencséd van. A nagyobbik gyerekemmel nekem sem volt ilyen gondom. Viszont reggel fél nyolckor, amikor indulunk az oviba, nem állok neki "nevelni", mert épp elég a kettőt és magamat felöltözni, és bumlizni a buszhoz...


A kabát nagyobb, és van is rajta egy összehúzó, de azt is lerángatja, hogy kint legyen a keze.

2010. dec. 3. 22:02
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Újabb szuperanyu a porondon:)


A mi esetünkben:

1. 17 hónapos kisfiamnak a H&M-ben vettem tigrist formáló kesztyűt (kétujjas vagy hogy hívják, szóval nem 5 ujjas). Nem is volt drága 1300 ft és nagyon vagány + tetszik neki - már amikor olyan a "hangulata" :)

Gondolom vmi kislányos is van:)

2. Mivel még szokott kint aludni, ha úgy alakul, megvárom, míg elalszik, és utána húzom rá.

3."Erőszakkal" ius ráhúzhatom, úgysem tudja leszedni. Hihihi :D De ez nem túl gyakori, tényleg hangulatfüggő nála, de én ezeket alkalmazom:)

2010. dec. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
54%
Én is utálom a kesztyűt, s ezzel ugyan igy van a 13 hós lányom is. Mire beteszem a kocsiba, már nincs rajta! Az ajtó előtt megint ráadom, de rendszerint ekkor a liftben elhagyjuk. Nem tudom, ki mit ért nevelésen, vagy ilyen szitut, hogy lehet neveléssel megoldani!? Ráadom-leveszi. Üssem meg talán??? Várom én is a nevelői tanácsokat, mert egész séta közben sajnos csak a kesztyűhúzással foglakoznánk.
2010. dec. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
19%

hát ezért nem szuperanyu, de szerintem is igaza van.ha a sapkát nem szeretné,akkor sapka nélkül szaladgálnátok?

és ha te is felveszel kesztyűt, meg tesó is.?esetleg add rá a te kesztyűd,az hátha érdekesebb.

2010. dec. 3. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

De okos és ügyes a 2., de jó neki!


Én egyenlőre, ha elalszik a kocsiban, a plédet ráhúzom a kezére is, később még nem tudom hogy lesz. Egyszer próbáltam, mint a kiscica, lerázta a kezéről. 10 hós

2010. dec. 3. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
22:10: igaz. Bocsi "Szuperanyu ":) Fáradt vagyok, betegek vagyunk , nyűgös vagyok. Sorry :) Inkább alszok.
2010. dec. 3. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
ennyi idősen a fiam sem vette fel. tavaly télen minden hiába, nem vette fel. aztán egyszer, mikor már tényleg hideg volt kint, majdnem vörösek voltak a kezei séta közben. akkor előkaptam a kesztyűt és mondtam neki, h figyi mutatok vmit és ráadtam. gondolom jól esett neki a meleg és azóta semmi baja nincs vele.
2010. dec. 3. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!