Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi legyen a következő lépés?...

Mi legyen a következő lépés? Jól csinálom, vagy mégsem?!

Figyelt kérdés
Anyatejes kisfiam lassan 5 és fél hónapos. A tejem rohamosan csökken, érzem, pedig küzdök, hogy legyen még. Egy étkezést már kiváltottam, ekkor gyümölcsöt, vagy főzeléket eszik, este pedig pépet és utána szopik. A napi evés így néz ki: reggeli első étkezése szopi egyik mellből. Majd 3-4 óra múlva szopi a másik mellből. Ezután 3-4 óra múlva jön a főzi, vagy gyümi, majd 3-4 óra múlva újból szopi, és végül este az utolsó evése a pép+szopi. Utána alszik. Próbálom napközben csészéből itatgatni csecsemőteával, de csak pár kortyot iszik. Plusz folyadékot nem kap és tápszert sem. Jól csinálom? Melyik étkezést váltsam ki következőleg és mire? Vagy korai lenne? Nagyon kívánja a szilárd ételeket, mindent kinéz a számból és meg is kóstoltatom vele, akkor pedig tömné magába... Adjatok ötleteket, vagy javítsatok ki, bármi észrevételetek van! Kell a segítség, de nagyon, mert a védőnő nem ér semmit! Köszönöm szépen! Kezdő anyuka...
2010. nov. 30. 13:41
 1/8 anonim ***** válasza:
46%

Azért csökken a tejed, mert nagyon ritkán szopik már a babád. (Ha jól számolom a reggeli "első melled" csak 7-8 óra múlva éri legközelebb inger!)

Szoptasd minden étkezésnél mindkét mellből, így több tejed lesz egy-két napon belül.

Egyébként ha elkezdesz hozzá táplálni, akkor logikus, hogy idővel csökken a tej.


Ha pontosabb "szopitervet" szeretnél, akkor hívj fel egy szoptatási tanácsadót.

Itt találod őket, nagyon profik, annak idején nekem is sokat segítettek:

[link]


Minden jót!

2010. nov. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a válaszod! De két mellből hogyan szoptassam? Mióta csak szoptatok tudom, hogy nagyon lassan termelődik újra a tejem, Eddig csak egy mellből szoptattam, mert féltem, hogy ha két mellből szoptatok, nem lesz elegendő tejem 3 óra múlva a következő etetéshez. Hogyan kell csinálni, hogy ne éhezzen a kicsikém? Mindenképpen sok tejcsit szeretnék!
2010. nov. 30. 14:12
 3/8 anonim ***** válasza:

A szopizott tej legnagyobb része szoptatás közben termelődik. Tévhit, hogy csak annyi tejet eszik meg a baba, amennyi a ciciben van éppen (ami kitölti, ami miatt telítettnek érzed). Ennél sokkal többet megiszik ő, az közben termelődik. És minél több inger éri a melledet, annál több tej termelődik.

Ha "raktározod" egy későbbi étkezéshez, akkor ezáltal szépen lecsökken a tej.


Szoptasd úgy, hogy első szopinál jobb majd bal mell (vagy fordítva), aztán következő étkezésnél baj majd jobb mell (vagy fordítva, lényeg, hogy mindig azzal kezd, amelyikkel abba hagytad legutóbb.)


Mivel már kiváltottál egy étkezést, nem célszerű azt elhagyni, de esetleg mikor megetetted a babádat, fejjél helyette, és ez is segít abban, hogy több tejed legyen.


Minél gyakrabban teszed mellre (a 3 órához sem muszáj ragaszkodni) annál több lesz.


Ezt el kell hinni, hogy így működik, és akkor tényleg működik. :o)

Neked biztos, hogy sok tejed van, ha ilyen "ritka" szoptatás mellett is kizárólag anyatejjel tápláltad, szóval biztos hogy visszabillen!

(Egyik babámat 20 hónapig szoptattam, a pici meg még szopik, most 15 hónapos)

2010. nov. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, kedves 2. válaszoló! Nagyon hálás vagyok, most megnyugodtam egy kicsit. Remélem helyre fog állni minden, mert amilyen öröm számomra a szoptatás, talán még nagyobb a kicsim számára és semmi pénzért nem mondanék le a további szoptatásról. Csak legyen elég tejem számára, ahogy eddig, ezt szeretném!
2010. nov. 30. 14:44
 5/8 anonim ***** válasza:

2. és 1. ugyanaz voltam. :o))

Jó szoptatást!

2010. nov. 30. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
:D Akkor nagyon megnyugodtam! Ma megpróbálom a két melles dolgot és remélem 1-2 nap múlva újra tejözön lesz! A napi 4-5 liter folyadékot még mindig megiszom, ebben benne van a tea is /Laktoherb/ és Urtica-t is szedek, de csak váltva.
2010. nov. 30. 15:56
 7/8 anonim ***** válasza:

Amit még tudok tanácsolni szoptatások között,ha úgy látod szomjas a babád ne teával kínáld, hanem rakd mellre, ezáltal több inger éri a melled, és így több tejcsi is fog termelődni.

Ha úgy érzed kevés, akkor fejj napi 2-3 alkalommal a szoptatások között.

De a leírtak alapján nem gondolom, h kevés lenne a tejed, ha két etetés között 3-4 órát kibír a babád, az nem létezik h kevés neki a tej. Ha abból gondolod, h kevés a tejed, mert nem érzed már teltnek a melleidet, akkor ezt most felejtsd is el, azért nem érzed már azt a teltséget ,mint az elején, mert a tejcsatornák már jól átjárhatók. Ettől függetlenül elég tejed van!

A másik amivel tudnád növelni a tej mennyiségét, h csak napi 1x kap a babád valamilyen szilárd ételt( gyümölcs, pép vagy főzelék). Ekkora babának még nincs szüksége többször ilyen ételekre, 1 éves korig a fő tápláléknak az anyatejnek( ennek hiányában a tápszernek) kell lenni.

Az én kislányom most 10 hónapos és még most is napi 6x szopik és 2x kap gyümit és főzeléket. Igazából még ha nem kapna semmit az anytejen kívül az sem lenne gond.

Próbáld meg h csak egyszer adsz neki valami mást az anyatejen kívül és a többi szopi legyen, és hidd el lesz bőven tejed.

Ha kell akár 2 óránként is szopizhat, ez nem azt jelenti h kevés a tej hanem az anyatejet gyorsan megemésztik.

Az én kislányom még 7 hónaposan is 2 jó esetben 3 óránként szopizott és nem azért mert kevés volt neki a tej.

Remélem tudtam segíteni. védőnő

2010. dec. 3. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat, de sajnos nem tudok fejni. Már a kórházban sem sikerült a nővéreknek sem se mechanikusan, se gépi fejővel, semmivel és nekem sem. Úgyhogy a fejés nem fog menni, mint tejnövelő...
2010. dec. 3. 16:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!