Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól lehet anyatejes...

Mikortól lehet anyatejes babát hozzátáplálni?

Figyelt kérdés
Mi a véleményetek? Ahány ház annyi szokás. Sokan mást mondanak, és a szokások is változnak generációk szerint. Mi a különbség a tápszeres baba etetése és az anyatejes babák etetése között? Unokanővérem babája tápszeres és 5hónapos kora óta kapja a főzelékeket, most 9 és már csak azt eszi. Egészségügyi szempontból mi miért kezdhetjük késöbb(6hó után)?
2010. nov. 30. 13:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem a doktornénije azt mondta h 4hósan. Én el is kezdtem 4 hósan, mert úgy éreztem h a tejcsi nem elegendő már neki.
2010. nov. 30. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

6 hónapos korra kimerülnek a baba vastartalékai, (az anyatejben kevés a vas) ezért kell elkezdeni 6 hó körül mindenképp a hozzátáplálást

tápszeres babáknál talán azért előbb, mert a tápszer mindig ugyanolyan, ugyanaz van benne, az anyatej pedig változatos attól függően hogy mit eszik az anyuka

és azért nem ajánlatos 4 hónál előbb hozzátáplálni, mert a babák bélrendszerének nem tesz jót az egyéb kaja, ill áteresztőek a beleik még, tehát kijut belőlük a kaja, és ez nem jó

2010. nov. 30. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ja, amúgy nem tudom, de most az a divat h csak 6hósan lehet elkezdeni a hozzátáplálást az anyatejeseknél. De szerintem ez hülyeség, ha úgy érzed h nem elég már neki vagy érdeklődik mikor ti esztek, akkor elkezdheted 4hósan nyugodtan.
2010. nov. 30. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
6 hónaposan.
2010. nov. 30. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!