Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7-8 hónapos babátokat miben...

7-8 hónapos babátokat miben viszitek ki sétálni ebben a hidegben?

Figyelt kérdés
Számomra örök kérdés marad, h milyen melegen öltöztessem a kisfiam.
2010. nov. 29. 18:48
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ugyan 4,5 hónapos a babám, de válaszolok. Hosszúujjas body+kantáros farmer, kötött mellény, vagy kardigán, meleg overall és meleg fülvédős sapka. Egyébként ellenőrizd a tarkójánál, hogy nem fázik-e, nekem inkább melege szokott lenni, akkor nem adom rá a mellényt, vagy a kardigánt. Egyébként nagyon jó a kisgyerekeknek, babáknak a hőháztartása, semmivel sem kell melegebben öltöztetni, mint ahogy te teszed. Persze sapkát nem nagyon hordunk, de gyereknek kötelező. Én így altatom el a szabad levegőn is. Nagyokat szokott kint aludni.
2010. nov. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is 4,5 hós a fiam. Ma a sétánál kantáros naci+bady, pulcsi, zokni, sapi és bundazsák volt rajta.
2010. nov. 29. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én a hátamon hordozom a babámat egy jó meleg, polárbéléses közös kabátban. [link] Hosszúujjú body és rövidujjú póló volt rajta, meg bélelt nadrág, szőrmés tutyi, és persze sapka-sál. Majd megsültünk, szerintem megint túlöltöztettem szegényt.
2010. nov. 29. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 kisnita ***** válasza:
Az enyém most 16 hónapos, de még mindig ugyanúgy öltözetem ahogy tavaly ilyenkor. Ma body, harisnya, zokni, vékony pulcsi (inkább hosszú ujjú póló) pulcsi, nadrág, overall, cipő, kötős sapka és kesztyű. + a babakocsira feltettem a lábzsákot is. Muszáj rétegesen öltöztetni mert nagyon fagyos a lelkem, ma meg olyan hideg szél fújt :S
2010. nov. 29. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Kisfiamat ma egy hosszú újjú body-ban, harisnyában, pulcsiban és a kapucnis polár overáljában vittem ki, aminek a kezét és a lábát is vissza lehet hajtani + bundazsák a babakocsiban és plusz egy vékonyabb polár takaró több rétegben összehajtva. Ja, meg sapka is volt rajta :)
2010. nov. 29. 19:35
 6/10 anonim ***** válasza:

Off.

Nem kötekedni akarok, de miért jó az, hogy a hátadon viszed a babádat? Abba a nagy kabátba....szegény mit lát? mire jó az a kabát? miért emellett döntöttél?



On.


9 hónapos. Graco Trekko kocsink van, amihez van múmiazsák. Jó nagy, kívül vízlepergetős, belül polár.

Ez volt rajta ma: Body+harisnyanadrág+hosszú ujjú póló+pulcsi+sál+ vastag kabi+ sapi+ kesztyű.Cipő nem volt rajta, mert utálja. A múmiazsákban a lábrészhez tettem egy kis takarót a biztonság kedvéért.

De ma vettem Neki egy overált, kíváncsi leszek mit szól hozzá, mert ami van neki, abban sír és feszeng. Pedig nem is kicsi rá.

2010. nov. 29. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

OFF


Több ok miatt döntöttem a hordozás mellett. Az egyik a testközelség, ami nagyon fontos a babáknak. A fiam nem is sír a hátamon soha. A másik a praktikum: hordozva bárhová eljutunk, és nem kell emelgetnem a babakocsit sem, ami féloldalas megterhelés és egészségtelen az anyuka gerincének. A harmadik, hogy a hátamról sokkal többet lát, mint a babakocsiból, és nem kell a benzingőzt szívnia a talaj fölött 40 centivel. A negyedik, hogy jóval gyorsabban felöltözünk és leöltözünk így. És végül: a hordozóm nem csúszik a hóban, nem akad el a kátyúkban, nem zötyög, a kerék és a fék közé nem tapad be a hó, beférek vele akármelyik kicsi boltba is.


Jó a babakocsi is: jó időben, jó úton, amikor csak ráérősen tologatom. Nekünk is van. Csak éppen közlekedni utálok vele. A babám meg nem marad meg benne.

2010. nov. 29. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
30%
A babakocsi a legkényelmesebb a baba számára.
2010. nov. 29. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
47%

Ha van egy középkategóriás babakocsid és egy autód, bárhová kényelmesen eljuthatsz nyáron is és télen is. Sok babakocsi kerekeihez hozzácsatlakozható a kocsiülés, ki sem kell venni belőle a gyereket. Ráadásul kaphatók ötletes autósülésbe köthető overálok. Ettől nagyobb kényelem nem kell. Egy jó overál, alatta egy ujjatlan body és egy rugi.

A hordozó mindennapos közlekedésre azoknak lehet megváltás, akinek nincs jogsija. A gyereknek kimondottan kényelmetlen, legfeljebb átmeneti időben ajánlott.

2010. nov. 29. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

OFF


Szembeszállnék azzal a véleménnyel, hogy a gyermeknek kimondottan kényelmetlen. Próbáltad már? Hordoztál már, főleg életvitelszerűen? Mert én ezt teszem, és a babám vigyorog a hátamon, meg érdeklődve bámulászik és nagyokat alszik, de nem sír. Szeret hozzám simulni, amikor készítem elő a hordozót, és meglátja (Magyarinda ssc), teljesen elnyugszik. Ha annyira rossz és kényelmetlen lenne neki, nemde sírna?


De hogy ON is legyek: ha babakocsival viszi ki anyósom sétálni, akkor ilyen időben van rajta Babylegs, bélelt nadrág, szőrmetutyi, body, hosszúujjú felső és egy szélálló, polárral bélelt dzseki. Meg persze sapka-sál.

2010. nov. 30. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!