Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet e a Down-kór egyik...

Lehet e a Down-kór egyik tünete, ha a baba folyamatosan nyújtogatja a nyelvét?

Figyelt kérdés
Nővérem 4 hónapos kislánya folyton nyújtogatja a kis nyelvét,az orvos genetikai vizsgálatra küldte őket,ami 2 hét múlva lesz,addig megőrülünk a várakozásba..Veletek történt már hasonló? Előre is köszi!
2010. nov. 29. 04:45
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem értek a babákhoz, de az én unokaöcsém akkor csinálta ezt, amikor elkezdtek nőni a fogai. Nem kell félni! Kitartás, ameddig megjön az eredmény.
2010. nov. 29. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én is hallottam, hogy lehet valamiféle kórjelző, ha sokat nyújtogatja a nyelvét a baba, és lehet, hogy hülyeséget írok, de szerintem a Down-kórt a születés pillanatában megállapítják. Nem hiszem, hogy hónapok múlva derülne ki egy babáról, hogy Down-kóros lett... Elég sok külső jellemzője van, ha valaki ebben a betegségben szenved.
2010. nov. 29. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:

Én is csak azt tudom írni, hogy nyugodjatok meg, a Down-kórnak rengeteg más tünete is van. Volt szomszédom kisfia Down-os, és neki sok-sok tünet alapján azonnal látták: először is szürke volt a bőrének a színe, szívbetegséggel született, azonnal meg kellett műteni, tipikusan mongoloid szemállása volt, a tipikusan tátott száj kilógó nyelvvel, és a birkózó-fül: tudod, olyan gyűrött, és ráadásul máshol is helyezkedett el a fejen, négyujjas barázda a kézen....

Szóval sok-sok más tünete is van a Down-kórnak, csak a nyelvnyújtogatás nem feltétlenül ez. Egyébként meg unokatesóm kislánya is egészen 8 hónapos koráig állandóan nyújtogatta a nyelvét, kilógott neki a szájából, és tök egészséges a kiscsaj!

2010. nov. 29. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
16%
Sajnos igen! Az egyik legszembetűnőbb tünete. A barátnőm kisfia sajnos down-szindrómás és folyton nyújtogatja a nyelvét, így nem is cumizik. A fejük alakja is árulkodó. Remélem azért nem erről van szó.
2010. nov. 29. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Ferde (mongoloid) szemrések, lapos arcél, a szivárványhártya pontozottsága,szokásosnál távolabb elhelyezkedó szemek, kis, mélyen ülő fülkagylók, kis orr, benyomott orrgyök, nagy, barázdált, a nyitott szájból kilógó nyelv.

A beteg gyermek arca sokszor már önmagában lehetővé teszi a diagnózist.

2010. nov. 29. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
86%
nehogy már az is betegség legyen ha a gyerek kinyútja a nyelvét,komolyan.......ehhez nem is tudok többet írni,én is aggódó szülő vagyok,de azért ez túlzás.Az orvos is egyből genetikára küldi.....??
2010. nov. 29. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Elég szomorú lenne, ha a dokinak csak 4 hónap múltán tűnik fel, valami nem stimmel!

Szerintem sincs semmi baj, az én fiam 11 hónapos, de még mindig sokat nyújtogatja a nyelvét, néha már "játszásiból". Unokatesóm kislánya ijesztően sokat nyújtogatta a nyelvét, nem csak időnként, hanem állandóan, de persze semmi baja, egy egészséges, okos kis elsős Németországban.

2010. nov. 29. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy is! Csak most fedezte fel a nyelvét és tetszik neki, ezért nyújtogatja.
2010. nov. 29. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

A down-kórnak azért kicsit több külső jegye van szerintem is, amit nem négy hónaposan kellene észrevenni (ha egyáltalán van mit észrevenni) az orvosnak és a szülőnek egyaránt.

A vizsgálat persze nem árt, biztos ami biztos.

Keresztlányom is öltögette a nyelvét, szórakozott.

Egy másik ismerősömék gyereke is ezt csinálta, de nála az volt, mire rájöttek, hogy szegény gyerek szomjas volt és mindig hamar kiszáradt a szája, inni kért és ezért csinálta.

2010. nov. 29. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Nyugi szerintem csak keszul a foga, bar ha a doki kuldte vizsgalatra akkor lehet valami egyeb is a hatterben. De persze az is lehet hogy a doki is csak tutira akar menni, hogy nincs nagy baj.

Nalunk akkor volt nyelvoltogetosdi, mikor jott a foga, de mi nem is gondoltunk egyebre.

Szoritok nektek, hogy ne legyen gond.

2010. nov. 29. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!