Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy tanítsam meg 11 hónapos...

Hogy tanítsam meg 11 hónapos babám hogy feszítse meg a lábfejét mikor bakancsot vagy csizmát adok rá?

Figyelt kérdés
Annyira elhagyja a lábfejét hogy lehetetlen ráadni a lábbelit!:(
2010. nov. 28. 14:49
 1/8 anonim ***** válasza:

Já,hogy feltetted ezt a kérdést,mi is ebben a cipöben járunk,én sem tudom csak nagy kinlódás árán feladni rá a cipöt,nemtudom miért csinálják ezt!

Remélem kapsz választ is rá,mindenesetre veled együtt várom a válaszokat,ha nem haragszol érte!:)


Bocsi,h nemtudtam ötletet adni,h hogy tudod/tudjuk ráadni a kiscipöt!

2010. nov. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Mióta adsz rá cipőt? Most kezdtétek?

Az én fiam tavaly ősszel született, és télen már 3 hónapos korától kocsicipőt kapott a lábára, így megszokta és most már nem feszíti magát, 10 hónapos korától kapott rendes cipőt. Ha nemrég kezdtétek, akkor jó pár hét lesz, mire nem fog ennyire tiltakozni ellene.

2010. nov. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Még 3 évesen is könyörögni kell néha. :o)

Az segít, ha ráállítod a lábára, amikor már félig rákínlódtad.

És persze érdemes olyan csizmát venni, ami jól szétnyitható...

2010. nov. 28. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Az én babámnak is volt kocsi cipője(tavaly karácsonykor született),tavasszal sport cipője is volt,nem most van először a lábán:(A mostani bakancsának a nyelve a lábfeje közepéig majdnem lehajtható,de még így sem tudom ráadni,mivel elhagyja a lábát és még a lábújjait is behajlítja.Úgy tudom ráadni félig hogy ráállítom:)
2010. nov. 28. 15:03
 5/8 A kérdező kommentje:
Első:akkor megnyugodtam h nem vagyunk egyedül ezzel a problémával:)
2010. nov. 28. 15:04
 6/8 anonim ***** válasza:
Én csak úgy tudom ráadni kisfiamra a cipőt, hogy leülök, őt az ölembe veszem, és háttal van nekem. Amennyire lehet, kihajtom a cipő nyelvét, belenyúlok a cipő sarkába hüvelykujjammal, és úgy húzom rá a cipőt, hogy a hüvelykujjamat használom tulajdonképpen cipőkanálnak. Kicsit dörzsöli a zokni, de nem tudok mást csinálni. Mindig mondom neki, hogy nyomjad, nyomjad, és most már picit kezd segíteni (14 hónapos), kezdi megérteni, hogy mit is akarok valójában, de nem mindig.
2010. nov. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez nálunk is probléma. Egy éves a fiam, nemrég vettem neki "normális" cipőt a kocsiba, mert az overáljai nem lábfejesek. Egyébként még nem megy magától. Ez a cipő félcipő, őszi, tépőzáras és 21-es. Szerintem nagy rá, legalábbis, ha a cipő talpához mérem az övét kívül... De a nyelve teljesen kihajtható. Mostanában nézegettem magasszárú csizmákat is, hogy melegebb legyen, és csodálkoztam, hogy hiába tépőzáras, de nem lehet teljesen lehajtani a fülét, mert valahogy oda van varrva az oldalához.... remélem értitek, hogy mire gondolok. Én viszont nem értem, hogy az ilyet hogy lehet feladni egy olyan gyerkőcre, aki még tényleg nem tartja, nem nyomja a lábát a cipőbe... Vagy megint veszek pár számmal nagyobbat... nem tudom. Egyébként én is úgy csinálom, hogy az ölemben ül nekem háttal, és húzom. Olyan cipőt fogok keresni, aminek a sarkánál fent van egy kis fülecske (mint a kabátokon az akasztó) valószínűleg erre való....
2010. nov. 28. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én úgy szoktam, hogy jó lazára húzom a cipőfűzőt, jól kihajtom a nyelvét,beledugom a lábát és utána megütögetem a cipő talpát és úgy beleütődik neki a lába.Még tetszik is neki, mert mindig nevet rajta! :)
2010. nov. 30. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!