Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy csináljátok ilyenkor? 3...

Hogy csináljátok ilyenkor? 3 gyerekem van.8hetes,3 éves,12éves.

Figyelt kérdés

A kicsi reggel 7-től nem alszik,ordít most már folyamatosan.

A 3 éves azért ordít mert unja a kicsit.

A nagy pedig mind kettőt,persze ő nem bőg,a tv-t bömbölteti mert nem hallja.

Szinte semmit nem csináltam még.Tegnap du. volt ez a műsor egészen este 11-ig.És sajnos nagyon gyakori.

Belefáradtam,fáj mindenem,elegem van.Teljesen kivagyok.

És 1 nyamvadt segítségem sincs.

Hogy bírjátok,akik hasonló helyzetben vagytok?


2010. nov. 28. 11:12
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 11, 8 és négyévesek, most várjuk a negyediket. Vannak fáradtabb napok, van amikor nekik is rossz napjuk van. Ám az tény, hogyha ideges vagyok, akkor ők túlpörögnek. Nekem a 11 éves már be szokott segíteni. A tv-t pedig nem engedem bömböltetni, akkor sem, ha nem hallják egymástól. Hiszen ha a tv bömböl akkor az aki éppen sír, hangosabban kezd sírni és aki mondani akar valamit, az is kiabálni kezd. Ha fáradt vagyok, ami szinte minden este így van a pocak miatt, elmondom nekik, hogy fáradt vagyok. A nagy már megérti. Amíg a kicsi nagyon picike volt, ha túlpörögtek, gyakran fölpakoltam őket és lementünk tombolni. Volt, hogy órákig lent maradtunk, utána otthon is nyugisabb volt. Persze a párom sokat segít, anélkül nem biztos, hogy ilyen "könnyen" megoldanám. Ha meg nagyon zűrös óráink vannak, elvonulok öt percre és mindig arra gondolok, hogy én akarta, ez kellett nekem. Nem ők akartak tesók lenni, én adtam őket egymásnak. Nagy levegőt veszek és rendszerezem a teendőket. Sírósat megnyugtatni a hisztissel nem foglalkozni a nagyot türelemre inteni.

A legkisebb egyébként nem lehet, hogy beteg? Mert nyolc hetesen nem biztos, hogy jó, ha ennyit sír. Szerintem vele kezd. Az nem baj, ha nem végzed el a házimunkát. Három gyerek mellett, vannak "dolgavégzetlen" napok, hetek. A párod jó lenne, ha segítene.

2010. nov. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

szia! nekem csak 2 gyereke van, de ahogy olvastam az írásod, eszembe jutott, hogy a kicsi esetleg most van a hasfájós időszakban és azért sír olyan sokat (?). nem tudom, adtál-e neki valami ilyenkor szokásos kegyszert.

amikor nálunk a kisebb ekkora volt magamra aplikáltam egy zipzáras kendővel, így tudtam mással is foglalkozni és nem szaggatott a fejem a sírástól - a gyerekeim között 15 hónap a korkülönbség, nagyon megértelek és remélem, sikerül a káoszon felülemelkedned!

2010. nov. 28. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!