Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem adni a Vigantolt, mert...

Nem adni a Vigantolt, mert Angliában sem szokás?

Figyelt kérdés

A minap épp beszélgettem az egyik ismerősömmel és megemlítettem hogy receptért megyek a dokihoz, erre mondta hogy ő 3 hónapos kora óta nem adja a gyereknek a vigantolt, mert beszélt angliai ismerőseivel és ott sem kell, pedig ott még ennyit sem süt a nap, mint itthon.

Nem vitát szeretnék, csak érdekel a véleményetek.

Szerintetek ez is olyan,mint az elavult védőoltások?


2010. nov. 27. 13:48
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én úgy vagyok vele hogy nem Angliában élünk hanem Mo-on, azt csinálom amit a védőnőnk meg az orvosunk tanácsol, ők pedig azt mondták hogy adjam, ennek már 20 hónapja.
2010. nov. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, ártani nem árt! az biztos. És a védőoltások is hasznosak.

Angliáról már sok érdekességet hallottam, ott még a kismamák orvost sem igazán látnak a terhesség alatt igy nem is olyan meglepő ha a Vigantolt sem adják.

Szerintem azért jobb az itthoni biztonság a több vizsgálat, UH, tesztek, stb.

Ráadásul az évek minket igazolnak lehet hogy az angol gyerkeknek nincs bajuk de a magyaroknak sincs:-))

Jól van ez igy.

Én adon/adnám.

De persze mindenki ugy csinálja ahogy meggyőződése.

2010. nov. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiamnak sem kell 4 hónapos korától, igaz ő idő előtti varratcsontosodással született, műtötték is.

Most 22 hónapos. De vicces volt, mert az ortopédus szerint kell, endokrinológus szerint nem, háziorvos szerint igen, a műtétet végző Prof. szerint nem.

Még ilyen problémás esetnél sem tudták biztosra, hogy kell -e vagy nem.

2010. nov. 27. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt azért nem mástól tenném függővé.

Egyébként felnőttkorig nem ártana természetes formában bevinni a D vitamint.

Mi adunk Vigantolt.

Azért, mert a gyerekorvosnak elvittem a multivitaminunkat és a "kakaót", mindkettőben magas a D vitamin tartalom és elegendőnek ítélte a gyerekorvos.

Ráadásul a Vigantol szintetikus, alig valamennyit tud belőle hasznosítani a szervezet.

2010. nov. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiába találták ki, hogy adni kell. Mi is kaptunk régen, csak akkor még nem folyékony volt, hanem tabletta formájában kaptuk összetörve egy kis kanál ennivalóba csempészve. Szóval ez már régóta így van, nem holmi mai divatról van szó. Egyébként nekem is vannak angliai ismerőseim és ugyanúgy adják a babáiknak a D-vitamint.
2010. nov. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

második vagyok: A tejebe és a vajakban is van D-vitamin a felnőttek részére, ugyhogy nem csak babaszinten hanem országos szinten szedjük:-))


Érdekes véletlen eszembe jutott: pont Ők nem adják pedig a D.-vitamin hiánya okozza az angol-kórt:-))

2010. nov. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Angliában a gyerekek orrát se szivják, mivel magyar találmány, pedig tök jó és megelőzi az üreggyulladásokat. Eszem ágában se lenne azért lemondani róla, mert máshol nem úgy van...
2010. nov. 27. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Régen (mittudoménmikor) Angliában létezett az ablakadó. Ezért sokan befalaztatták az ablakukat, így a gyermeket minimális napfény érte. Innen az angol kór elnevezés, deformálódtak a csontok, görbe lett a láb. Bocs, hogy ennyire lebutítva írtam.

Én adom, majd pont egy vitamint nem adok, mikor kis hazánkban amúgy sincs nagy vitamin-kultusz, csoda, hogy ez "kötelező". A C vitaminnak meg 60 g az ajánlott napi adagja. Na ne....:D

2010. nov. 27. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Legyszives nezz korul h angliaban mennyi csomor emberi leny van. betegek, mozgaskarosultak, agyhalottak....

Az angolok telen, mikor folyik a takony ki beloluk akkor sem szednek semmit. sot.... Ne akard magad mas orszag egeszsegugyi kovetelmenyeihez merni, mert a magyar orvosok jobban tudjak mint az angolok h mi kell egy atlagos magyar gyereknek.

2010. dec. 8. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Ma beszeltem Bulgar csajjal aki mondta h nekik is van egy total hasonlo nevu gyogyszeruk de nem tudja beszerezni angliaban mert ott az orvosokat nem erdekli igy Bulgariabol szerzi be.
2010. dec. 17. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!