Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki kizárólag vizet szokott...

Aki kizárólag vizet szokott adni babájának, megfázás esetén ad teát?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam neki is biztos jót tenne/jól esne a meleg tea. Csak nem tudom nem-e szokna át rá? Persze nem cukroznám.
2010. nov. 27. 07:12
 1/9 anonim ***** válasza:
Attól függ mennyi idős a gyerek.
2010. nov. 27. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Lehet meg sem ínná, én így jártam.
2010. nov. 27. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Semmi baja nem lesz a kicsit cukros, kicsit citromos teától. Csak a tea ne olyan erős legyen, mint ahogy mi isszuk. Úgy csináld ezt a tea-víz dolgot, ahogy neked is jól esne hasonló esetben, az a biztos. Amikor te is teát kívánnál, adj neki nyugodtan, a többi esetben pedig szomjoltásra víz.
2010. nov. 27. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szia!Az én babám is csak vizet iszik és nemrég megfázott. Gondoltam, hogy adok neki egy kis teát. Az mégis csak finom , meleg, de nem kellett neki. Csipkebogyós isntant tea volt. Azóta sem issza meg a teát.:-(
2010. nov. 27. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mennyi idős a babád? Pl. az én fiam 1 éves koráig nem volt beteg, akkor volt csak egy kis taknyosság. Teát már majdnem 2 évesen kapott először, akkor már ízlett neki, de szomjoltásra maradt a víz. Ha kicsit taknyol, akkor a vízbe teszek neki Cebion cseppet. Egyébként a fiam nagyon fehér bőrű, szőke, kék szemű és mikor 1,5 évesen kérdeztem a dokinénit, hogy megfázáskor adhatok-e neki mézes teát, azt mondta, hogy a mézet felejtsem el, mert allergiás lehet rá. Azóta amúgy már kapott mézet és semmi baja tőle. :) Én Pickwick csipkebogyó teát vettem azt főztem, 1 l vízhez 1 filter tea kicsi citrommal, kicsi mézzel.
2010. nov. 27. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én két éves kor előtt nem adnék fekete teát a babának. Lehet kapni Pickwick, Mecsek gyermekteát, vagy a sima csipkebogyó is jó. Langyos vízben kiáztatod (én így szoktam), hogy a C-vitamin tartalma ne vesszen el, és már ihatja is. Ha nagyobb, mehet bele citrom, méz, de cukrot én se tennék bele. A fiam egyébként ízesítés nélkül issza, és nagyon szereti.
2010. nov. 27. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
1 éves a fiam, cukrozni semmiféleképpen nem szeretném, citrusokat még nem kóstóltattam.A csipkebogyó tea nagyon jó ötlet, ki is próbálom. Köszönöm a segítségetek!
2010. nov. 27. 09:15
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia! A védőnőm ajánlotta a Pickwick csipkebogyó-hibiszkusz teát. A kisfiam is 1 éves, és szintén eddig csak vizet ivott. Én télre gondoltam, hogy talán jobban fog esni neki, mint a víz. Üdv.
2010. nov. 27. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

szia, azóta adok neki ilyen esetben teát vagy gyümölcslevet amióta nem szopik érdemleges mennyiséget. előtte nem kapott akkor se. szerencsére simán elfogadta a kezdetektől a vizet, és amióta néha kap gyümölcslevet teát, azóta is elfogadja, nincs vele semmi gondja.

23 hónapos.

2010. nov. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!