Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktassam át a turmixo...

Hogyan szoktassam át a turmixolt, pépes ételről a "rendes" darabos ételre? 1 éves

Figyelt kérdés
Elrontottam még a kezdeteknél...mindent turmixolva adtam neki,a gyümölcsöktől kezdve, a pörköltig.Egy időben próbáltam darabosabban adni neki,mire öklendezni-hányni kezdett tőle,úgyhogy nem is erőltettem.Viszont már elmúlt 1 éves és már nagyon idegesít,hogy még mindig turmixolok neki mindent.Sőt,hogy változatos legyen,tízóraira kap üveges gyümölcsöket is,amit 4 hós babák esznek...Egyébként van 10 foga,és a túrórudit,sós kukit,csokit,körtét (szeletelve),babapiskótát gond nélkül elrágcsálja.
2010. nov. 25. 20:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Jaj, de jó, hogy helyettem is feltetted a kérdést, mi pont így vagyunk. Karácsonykor lesz 1 éves a fiam, 6 foga van, zsömlét, felvágottat, sajtot, kekszet eszik simán, harapja a banánt, de a főzeléből a darabokat visszaöklendezi. A tésztát is turmixolom neki :((. Megfigyeltem, amit kézzel adok neki (rizs, tészta is), azt simán elrágcsálja, de ami kanálon érkezik a szájába, annak szigorúan pépesnek kell lenni.
2010. nov. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos, hogy elrontottad. Az én fiam jövő héten lesz 1 éves és kb 1 hete eszik úgy darabosat, ha csipegetem neki. 4 foga van. Ha kanálon jött neki a darabos ő is öklendezett, de most már úgy is eszi.Úgyhogy ha kaja van vegyesen kapja. Azt hittem csak az én fiam nem fog soha megtanulni enni, de már lassan belejön.

Amúgy kiskora óta 180as vérnyomással etettem mert a pépestől is fuldokolt.

2010. nov. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
67%

ez nem elrontás volt, a kisbabának turmixolni kell! :)


próbáltad úgy hogy nem kanállal adod neki hanem az ujjaiddal? vagy katonákat vágsz neki és elé rakod? vagy még ami nálunk mindig bejön ha nem akar enni, ő fogja a kanalat és teszi a szájába, persze közben segítek neki :)


sárgarépát, krumplit, karfiolt, stb. egyben főzőm meg a főzibe és elé rakom, úgy szó nélkül megeszi :) nálunk a pépesekkel vannak a gondok :/

2010. nov. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha simán megfőzöd a zöldséget /borsó,répakocka,krumplikocka/ és engeded kézzel enni,talán ráérez az ízére..de készülj a nagytakarításra:))
2010. nov. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

14 hónapos a fiam 86 foga van), eddig mindent pépesítve kapott. Semmi szilárdat nem fogadott el. A héten viszont megembereltem magam és reggelire felvágtam egy karika párizsit meg kenyeret, először tiltakozott, aztán látta, hogy nincs más, ez van, meg kell enni. Ma már egész jól ment neki, rántottát kapott és nem akart belehalni az evésbe.

A főzelékek régebben csak úgy voltak jók, ha rendesen folyósak voltak, azt már két hete fokozatosan sűrűbben és darabosabban adom, azt már elég jól megszokta. Délután adtam neki babapiskótát a kezébe, úgy nem hajlandó a szájába venni, csak dobálta és játszott vele, erre kéne valami megoldást találnom még, hogy ha a kezébe kap valami kaját, akkor egye is, ne csak dobálózzon vele.

2010. nov. 25. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is ez a gond, 11 hónapos, és még nicsn egy foga sem! DE anyukám szerint elrontottam, mert kezdettől fogva villával kellett volna törni a kaját. Akkor még nem vagyunk nagyon lemaradva. egyébként falatozva kenyeret, kiflit, pogácsát, szépen eszi, de kanállal azonnal öklendezi és hánnya ha darabos. Én is gondolkoztam talán ha önállóan megengedem hadd próbálkozzon? Talán. Bocsi hogy nem adtam választ, csak leírtam hogy sorstársak vagyunk.
2010. nov. 26. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

tegnap 23:49

6 foga van a fiamnak, fogalmam nincs hogy került oda az a 8-as :D

2010. nov. 26. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Már 5 napja nem adom neki pépesen,turmixolva a kaját,de inkább nem szik semmit.Szerintetek?Már nem bírom ideggel...
2010. nov. 30. 13:48
 9/12 A kérdező kommentje:
Hiába adom e kezébe...eszek vele együtt...semmi eredménye :(!
2010. nov. 30. 13:49
 10/12 anonim ***** válasza:

Turmixolj bátran továbbra is!

Szerintem én ugyanígy voltam mint te, már szinte bele őrültem az állandó turmixolásba. A szomszéd hasonló korú kisfiú rágta a kiflit az enyém meg fuldoklott még a reszelt almába is. Kínálgattam igaz mindig, de nem erőltettem és láss csodát 14 hónaposak vagyunk most, és már mindent eszünk gond nélkül. Kitartás!!! Hidd el egyik napról a másikra mintha elvágták volna!

2010. nov. 30. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!