Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a véleményed a Fisher Pice...

Mi a véleményed a Fisher Pice játékokról?

Figyelt kérdés
Több helyen olvasom,hogy lusta szülők veszik a gyermeküknek.Annyira átérzem,hogy ilyet az irigy emberek irnak.Nekünk van egy pár ilyen játék itthon.Ez mellett minden délelött nagyokat sétálunk,homokozunk.Napközben több könyvet elolvasok,építünk,mondókázunk.Aki nem akar venni,ne vegyen,de ne huzza le azt aki ezt megteszi.20hónapos kislányom folyékonyan beszél,mondokázik.Törödők vele fp játékai mellett.
2010. nov. 24. 21:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
66%
Én épp az előbb nézegettem ezeket a Fisher Price játékokat. Szerintem nagyon jó minőségűek, ötletesek és segítenek a fejlődésben. Ha valaki megteheti, miért ne vehetne ilyen típusú játékokat? Az irigy emberek mindig is lesznek, de velük nem kell foglalkozni. Hadd irigykedjenek...
2010. nov. 24. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

nekünk is van pár, van amit nagyon szeret a kisfiam, van ami nem érdekli

én azt szeretem bennük, hogy könnyen nyomkodhatók a gombok, jól megvannak csinálva

viszont én túlzásnak tartom mondjuk egy fél-1 vagy akár 2 éves gyereknek való játékon a számokat meg az abc-t, fölösleges szerintem

de nem vagyok benne biztos hogy irigységből nem szereti mindenki, mert azért annyira nem éri meg ilyeneket venni, baromi drága, és sokkal többet nem ér, mint más játék, vagy akár egy pet palack :))

2010. nov. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem egyezek bele abba, hogy lusta szülők veszik a gyerekeiknek, de cseppet sem vagyok tőlük elragadtatva, sőt, semmi fejlesztőt nem látok bennük. Lehet, hogy maradi vagyok, de a csuhébaba, cérnababa, fűzfasíp és kóróhegedű sokkal szórakoztatóbb, legalábbis a tapasztalatom ezt mutatja. Arról nem beszélve, hogy együtt készítettük őket unokaöcséimmel, unokahúgommal. Az én kisfiamnak is van már ilyen, még csak két éves, de mikor akkorára nő (1-2 év múlva) majd együtt is készítünk.
2010. nov. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Akinek van rá pénze,és jónak találja,vegye meg. Én nem tartom olyan jónak őket,mert a legtöbbel a gyerek nem játszik egyedül. Együtt játszani másképp is lehet egy gyerekkel.

Az pedig,hogy 20 hónapos pici mondókázik és folyékonyan beszél,nem olyan csoda. A játékok nélkül is megtenné. Főleg,ha a szülő foglalkozik vele,mesél neki,énekel stb.

2010. nov. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

En nem mennek bele vitaba fisher price jatek miatt, meg a vallas miatti vitakat is kerulom, ennek meg foleg nem latom semmi ertelmet.

Igy csak a velemenyemet irom le.


Vannak FP jatekok, amelyek hasznosak, szepek, igenyesek es van bennuk valami, ami kiemeli oket a tobbi jatek kozul es ezt a valamit a gyermekeim eszreveszik, ezenkivul nagyon masszivak, birjak a strapat.

Vannak olyan FP jatekok, amelyekrol az elobb felsorolt jo tulajdonsagok kozul egy sem mondhato el.

En mindig igyekeztem korultekintoen jatekot venni, nem hirtelen felindulasbol, hanem megneztem, forgattam, kiprobaltam, kiprobalta a gyerek.

Ennek koszonhetoen en eddig meg nem vettem olyan FP jatekot, ami nem lett volna maximalisan kihasznalva minimum 2 even at (gyermekenkent).

Meg is bizom bennuk, FP jatekrol nekem meg nem kellett apro reszegysegeket eltavolitani amiatt, hogy nehogy a baba-kisgyermek kezeben maradjon benne egy erosebb szoritasnal, mig sajnos sok egyeb kapott jatekrol ez elmondhato (es nem csak az olcso valtozatrol).


Eszembe sem jutott, hogy emiatt szamitanek lusta anyanak. Nem vagyok lusta ember, lusta anya, ha az lennek, akkor nem vallaltam volna annyi gyereket amennyit es nem igyekeznek olyan szinten fozni, haztartast vezetni, dolgozni, amilyenen teszem.

Egy FP jatek vasarlasa miatt nem valok lusta emberre.

2010. nov. 24. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

nem hallottam még ezt a verziót, hogy a lusta szülők vennék a gyerekeiknek. Eddig inkább azt tapasztaltam, hogy aki nem vesz fp játékot, az kvázi rossz szülő, nem ad meg mindent a gyerekének. talán túl sok sznob vesz körül. nem tudom.

nekünk is van néhány, igyekszem olyanokat venni, amik sokféleképpen kihasználhatóak és minél tovább, mert nagyon drágák a mi fizetésünkhöz képest.

aki megteheti és akar vegyen, nem kéne ebből ekkora ügyet csinálni.

2010. nov. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Én nem húzom le a szülőt , aki megveszi. De én nem veszem, egyszerűen azért, mert nem tetszenek.

Ezt a kérdést én írtam ki:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb-..


Igaz, ez főleg a kutyáról szól, mé a tanuló széket ismerem, mert kaptuk, de hamar lekerült a pincébe...

2010. nov. 24. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A legtöbb elemmel működő Fisher P. nem tetszik, mert nem látom semmi értelmét. Ahogy fenn említették, az ABC tanulás, meg az idegesítő gépi hang, vagy a nem magyar fülnek való zenék nekem nem jönnek be annyira. Viszont van pár "mechanikus" játékuk, ami szerintem bombajó, pl. a színes süni, vagy a bedobós hordó, vagy ami nekünk is megvan, olyan torony, ami félgömbökből van, és tornyot lehet belőle építeni, de golyóvá is összerakhatóak, és van hozzá egy mosolygó csörgőlabda. Ez annyiféleképpen variálható, hogy a lánykám 5 hós kora óta használja, és mindig talál benne valami újat, pedig már óvodás. Én mindig azokat a játékokat szeretem, amik többsíkúak, többféleképpen használhatók, mert akkor mindig leköti a fantáziájukat. Egyébként ebben a F.P. nagyon jó, én örülök hogy vannak! Egyébként mi az hogy "lusta szülő"? Ha szülő, van elég dolga a gyerekkel, ha meg vesz neki ilyet, akkor olyan nagoyn rosszat nem tesz...
2010. nov. 24. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
22:05-ös.Persze hogy játék nélkül is megtenné.Azért mondtam,hogy nem vagyok lusta a játékok mellett.Tehát foglalkozom vele.
2010. nov. 24. 23:40
 10/13 anonim ***** válasza:

A lusta szülők játékával én csak a tanulókutyust azonosítom, bár így kimondva elég durva. Nem tudom elképzelni, hogy a gyereket lekötni egy plüsskutya, amit ha nyomkod, gépi hangon mondja a testrészeit. Még ha le is köti, nem hiszem hogy annyira fejlesztené. Ettől függetlenül nem vagyok ellene, mert amiket fentebb leírtak, tényleg minőségi játékok, de szerintem vannak más játékok, amik inkább fejlesztik a készségeket. Pl. ritmushangszerek, amikkel a baba/gyerkőc fedezi fel a zene, ritmus világát, nem pedig egy gépi zene szól valamiből. Mitől jobb egy FP meglepetéskocka, mint egy fa építőjáték? A zenélő tologatós vonatot is nézegettem sokáig, de aztán rájöttem, hogy van sokkal jobb tologatós játékok, pl. favonat formaillesztéssel, teherautó szerszámkészlettel, kukásautó, amin lehet mindenféle kütyüt kapcsolgatni, nyomkodni és ezeket is lehet tologatni, stb.

Ennek ellenére van egy sütifalónk, mert 4500-ért adták a corában, névnapi ajándék volt, de ilyen zenélős micsodából elég lesz. Képeskönyveket is sokkal jobb nézegetni, mint a kb. 6 képből álló zenélős könyvet, vagy a pillangót....

Aki megteheti, és jónak találja, vegye meg, nem tartom lusta szülőnek. Nálunk a sütifalóval kifújt az Fp játék.

Nekem szerencsém van, mert van szakmabeli ismerősöm (bölcsődében dolgozó) ő szokott játéktippeket adni, és eddig még bejöttek.

2010. nov. 25. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!