Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hónapos a babám! Ti mit...

3 hónapos a babám! Ti mit játszotok vele egész nap? Hagyjátok, hogy néha bent legyen egyedül a játszószőnyegben? Mert beszélgetek hozzá, játszom vele sokat de valahogy úgy érzem ha elmegyek fürödni akkor is vele kéne lennem.

Figyelt kérdés
2009. jan. 14. 17:08
 1/5 A kérdező kommentje:
hülyén fogalmaztam meg bocsi, a lényeg, hogy lelkiismeret-furdalásom van ha én TVzek ő meg a játszószőnyegben van
2009. jan. 14. 17:09
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem kell hogy az legyen.Nem baj ha nem mindig foglalkozol vele mert hamar hozzászokik, és akkor egy perc szabadidőd sem lesz.Szerintem kell hagyni hogy ellegyen, nézegessen egyedül, igy nem mindig fog rajtad lógni.Én ha látom hogy jól elvan egyedül is nem "zavarom" meg, majd ha megunja ugyis én kellek majd neki:)
2009. jan. 14. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

szia! én is szoktam néha egyedül hagyni, igaz nem tévézek (arra mellette nincs idő), de pl. míg megebédelek, elmosogatok, vagy épp reggel gyorsan rendet rakok stb.

Kajcsi után általában elvan egy kicsit magában, és ez jól is van így, hátha így később is eljátszogat majd egyedül.

Egyébként értem mit érzel, én is voltam már így, különösen akkor, amikor pl. anyukám foglalkozott vele, és én le tudtam ülni néhány percre. Furcsa érzés, mert valahol nagyon vágyok rá, hogy egy-egy kis ideig azt csináljam, amit akarok, ugyanakkor közben átfut az agyamon, hogy ezt nem szabad. De ez hülyeség, nekünk is kell egy kis kikapcsolódás, egy kis idő, amikor nemcsak kisbabás anyukák vagyunk, hanem emberek.

2009. jan. 14. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az előbb íróknak igazuk van. Én akkor szórakoztatom ha aktívan fenn van de akkor minden figyelmem az övé. Hétvégén egy napot kizárólag nagymamázik ilyenkor együtt ebédelek a férjemmel. És este héttől már alszik hajnal négyig akkor pedig olyan mintha nem is lenne gyerekünk szóval az a lényeg hogy ki kell alakítani egy olyan életritmust életvitelt ami mindkettőtöknek kedvező és akkor tudsz lenni figyelmes anya, gondos háziasszony és jó szerető. Ennyi az egész.
2009. jan. 15. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia! Ne legyen lelkiismeret furdalásod! Nálunk is ki van alakítva egy megszokott rendszer, és ettől nem lehet eltérni. Reggel, mikor méltóztatik felkelni a manóm, 9-10 óra körül, hamarjában reggelizünk, majd felöltöztetem és átsétálunk a mamáékhoz.A délutáni alvást is a mamáéknál ejtjük meg. Ha elalszik a manóm van arra módom, hogy elintézzema póstát, bevásároljak, mert tudom, hogy addig is van aki vigyáz rá ha esetleg előbb felébredne. Jut időm elmenni kozmetikushoz is, vagy néha napján fodrászhoz..Ezek a luxus dolgok azért néha kellenek, mert jó otthonról egy kicsit kimozdulnom, amikor nem az agyonmosott melegítőmben feszíthetek. Este, ha megjön apa, akkor mindhárman együtt vacsorázunk, és 18 óra után a baba apáé. Ilyenkor ő játszik és foglalkozik vele. Nekem marad időm vagy vacsit csinálni, vagy mosni, vasalni stb. Napközben mikor ébren van, nagyokat játszunk, hancúrozunk, de ha látom a manómon, hogy eljátszadozik saját maga a szőnyegen, akkor csak mellette vagyok, de aktívan nem veszek rész a játékban ekkor van időm tv-t nézni, vagy vasalni ilyenek. Nyugtázza ő is, hogy ott vagyok a közelben, nem érzi magát egyedül, ha meg azt szeretné, hogy most beszálljak a játékba, akkor én is bohóckodom neki. Este ha elalszik a manóm, mert már 21-kor beájul, végre jut idő a párommal egymásra is. Nem hiszem, hogy ettől rosszabb anya vagyok, mert olykor - olykor a nagyszülők vigyáznak a manómra és én elugrok fodrászhoz, vagy kozmetikába. Van úgy, hogy egész nap tartogatni kell a karomban a maga kis 9 kg-ját, mert nem lehet lerakni egy fél percre sem, mert nyűgösebbek vagyunk, jön a fogacskánk stb..(De jelentem, már kibújt 2 fogunk!) DE ezt neked kell kialakítani, hogy mi fér bele nálatok. Az én manóm 6 hónapos, de ez a rendszer eddig bevált. Sok sikert!
2009. jan. 15. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!