Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy választottátok el 2 év...

Hogy választottátok el 2 év körüli babátokat? Próbáltam fokozatosan is, hogy tejet kap, utána egy kis cicit, ez nálunk nem működik.

Figyelt kérdés
Kezd kellemetlen lenni a szoptatás, tejem is nagyon kevés van.Reggel, este, nappal elalvás előtt szopizik.2 éjjel átaludt, de most éjszaka megint kelt 2x. A nappali cicit már beszüntettem 2 napja. Első nap 1 órán keresztül szinte egyfolytában sírt, tegnap a babakocsiban aludt el. Ma kíváncsi leszek.
2010. nov. 24. 08:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát fokozatosan. Ha a nappali cicit csak 2 napja vontad meg, akkor maradjatok ennél amíg meg nem szokja. Talán 2 hét múlva megpróbálhatod elvenni a reggelit is, aztán a délutáni alvás előttit, az éjjeli alvás előtti legyen az utolsó.
2010. nov. 24. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Persze, én is fokozatosan akarom, nem egyszerre. Sokan javasolták, hogy adjak neki előtte tejet, utána cicit. Hát az én gyerekem, ha cicit lát, esze ágába sincs a tejet inni. Így nekem marad a drasztikusabb megoldás, a nincs cici.Gondoltam arra is, hogy bekenem valamivel a cicimet, pl. citrom(megromlott a tejcsi)
2010. nov. 24. 08:56
 3/5 anonim ***** válasza:
Nálunk apa segített, bár az én fia kisebb volt, mint a tiéd. Tegye le aludni a férjed a gyermeket, éjjel ő menjen megnyugtatni, mert ha te mész, akkor biztosan követelni is fogja a szopit. Érdemes hétvégén elkezdni a leszoktatást, mert akkor többet van otthon a férjed, tud segíteni. Pár nap, 1 hét alatt megérti a gyermek! Eleinte nagyon nehéz lesz, az a lényeg, ha elszántad magad, akkor tartsd is magad!
2010. nov. 24. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Sógornőm ezt egyszerűen úgy oldotta meg, hogy olyan felsőtt vett fel, amiből nem látszott ki a cicije. Amikor a kislánya kérte, azt mondta neki, hogy elfogyott. Párszor ugyan el kellett mondania, de néhány nap alatt leszokott róla és már nem is kérte.

Egy másik ismerősöm viszont azt mondta a gyereknek, hogy fáj az anyának, ha ő tejcit kér, egy két éves már érti, hogy mi az, hogy fáj, és nekik meg ez a módszer vált be.

2010. nov. 24. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Magyarázhatok én neki. Mondtam én mindent neki. Remélem a mai nap már könnyebb lesz. Az biztos, hogy ha lesz tesó, őt 1 éves korában leválasztom majd. Akkor hátha könnyebb, gondolom én.
2010. nov. 24. 12:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!