Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért csinálja ezt? Én már...

Miért csinálja ezt? Én már megőrülök tőle! Alvászavar?

Figyelt kérdés
17 hónapos a lányom, és napközben egy percet sem alszik. Éjszaka is ha nagy nehezen bealszik akkor se jól, mindig felkel. Nem jön a foga nem nem beteg. Engem már teljesen kikészít. Az egész délután már csak nyígással megy el. Próbálom altatni délután, de csak forgolódik, meg bőg!!!! Tiszta ideg vagyok, már nincs türelmem hozzá!!
2010. nov. 23. 22:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy álmos, de még nem elég fáradt? Nálunk szokott ilyen lenni, hogy elálmosodik, de fizikailag még nem fáradt el, olyankor félálomban játszik még, és utána alszik csak. Esetleg a kajára gondolnék, eszik eleget? Más tippem nincs......
2010. nov. 23. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Dèlután, mikor nem akar aludni, próbáltad babakocsiban kitolni? Mint babakorában? Szerintem nagyon fáradt délutánra, Te is az lehetsz:( ha látod rajta, hogy aludni kéne, ebèd után mèg játszatok kicsit, aztán 2 körül mond neki, hogy ma babakocsiban pihen, mentek csendes sétára, viszitek az alvókáját ( plüssmaci, párna, cumi, kistakaró...), és pihen egyet. Szerintem azért nyugtalan éjjel, mert totál kimerült. Meg a napi idegeskedés, te is érthetően ingerült vagy, mikor látod, hogy fáradt, de mègse alszik....kimeritő. Èn ujra adtam ebéd után egy adag babatejet, simán leguritotta és jól megtömött pocakkal elaludt. Szóval tömd meg és told ki.
2010. nov. 23. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
a kajával mindig bajok voltak, mindig keveset evett, nem is hízik annyira. de próbáltam adni neki nem kell. csak a tea. Cicilni cicil még de nem éjszaka. Akkor már nem adok neki, már rég óta.
2010. nov. 23. 22:55
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi, az ötletet, csak azzal is annyi a baj, hogy nekem sosem aludt el a babakocsiba. Ott is csak sírt. Semmije sincs alváshoz mert mindent kidobál a kiságyból, semmit sem tűr meg maga mellett. Még a takarót sem. :)Kivagyok, most is sétál. aludt egy órát és már egy órája csak szenved..

nem akar aludni!!!

2010. nov. 23. 22:58
 5/7 anonim ***** válasza:

Próbáltad már úgy elmagyarázni neki azt, h miért kell aludni, mintha egy felnőttnek mondanád? Lehet, h megértené.

De nekem is az a véleményem, h talán tényleg nem lett lefárasztva rendesen. Próbálj kergetőzni vele, birkózzatok, ugráljatok, pörögjetek-forogjatok, játssz te is a játékaival, sétáljatok el egy játszira, ahol mászókázhat, hintázhat. Szerintem ezek után már alig várja majd, h becsukhassa a szemét.

A nyafogás a fáradtság miatt lehet, ezt én is tapasztaltam a fiamnál.

Elhiszem, h már kimerültek az idegeid, de légy vele türelmes, mert az idegesség kihat a gyerekre is. Tőlünk tanulnak, és simán átveszik a szokásainkat. Próbálj neki jó példát mutatni. Pl. eleinte aludj vele te is.


Ja, és ezt csak megjegyzésként:

A tea ha édes, akkor elveszi az étvágyat. Tanítsd meg neki, h te vagy a főnök, és csak akkor kap teát, ha már evett. Ha azt mondja, h szomjas , nem pedig éhes, akkor adj neki vizet, és mondd, h más is ezt iszik, ha szomjas. Ha tényleg szomjas volt, akkor úgyis iszik. (Mutass példát, te is igyál vizet, vagy evés után teát.)

De nem szabad engedni a nyafogásnak! Neki ez az egy fegyvere van, neked ott a felnőtt eszed, használd!

2010. nov. 23. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

feltehetően fáradt már estére, ezért alszik nyugtalanul éjjel. valóban igazuk van a hozzászóloknak, a délelőtt legyen mozgással teli, ha tudtok sokat játszatok, menjetek a levegőre, majd ebéd után csinálj egy kis sötétet, esetleg fektesd a nagyágyra, feküdj mellé, kicsit simogasd, elképzelhető, hogy így nyugodt környezetben elalszik.

nem írtad, hogy meddig alszik reggel, ha sokáig, tehát 9 körül kel, az már késő egy ekkora gyereknek, ébresztd fel 7-8 óra körül, és akkor szinte biztos, hogy dél környékén elalszik ha nyugalmat tudsz teremteni.

tudom, hogy fárasztó, és biztos van más dolgod is, de azt javaslom, hogy néhány napot szánj rá, hidd el, be fog állni pár nap alatt.

a teával valóban vigyázni kell, étkezés előtt fél órával ne adj neki teát. ha kéri, mert szomjas, akkor próbálj meg vizet adni, akár pohárból is, ha eddig azt nem próbáltad. a lányom is teázik, de néha-néha poharazunk, nagyon élvezi és csak vizet kap pohárból. ugyan még csak 10 hónapos, de így próbálom a víziváshoz szoktatni.

ha szakszerű tanácsot is szeretnél, akkor ajánlom a kismamablog.hu oldalon Vida Ágit, akitől - miután regisztrálsz - kaphatsz személyre szóló tanácsot nagyon sok témában.

2010. nov. 24. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tanácsokat. Nagyon jó ötleteket adtatok!
2010. nov. 25. 19:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!