Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki először várja családként...

Aki először várja családként a Karácsonyt, hogy készül rá?

Figyelt kérdés

Mit csináltok másként, mint mikor ketten voltatok? Mennyi idős a gyerek? Ti mentek, vagy hozzátok jönnek? Mit főztök, mit ajándékoztok? Milyen érzéssel várjátok, mikor kezdtek készülődni, díszíteni..stb.

Nekem mindig nagyon fontos volt ez az ünnep de most, hogy itt a 9 hónapos lányom- az igazi ajándék- valahogy minden olyan más lesz, nagyon készülök rá , kíváncsi vagyok rácsodálkozik e a fára a fényekre. Az ajándékot gondolom még nem fogja érteni de talán valamit érzékelni fog a hangulatból!


2010. nov. 22. 10:06
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Izgatottan várjuk :)

Tavaly is jó volt, mert bár akkor még csak 36 hetes voltam, tudtam, hogy előbb jön a csajszim és úgy éreztem, már Karácsonykor megszületik....de jan. 3-ig kihúztam :)

Szóval, várjuk nagyon, a legnagyobb dilemmánk, hogy hova tegyük a fát?????? Lassan 11 hónapos, akkor már az 1 évhez lesz közel, mászik, feláll, lerántja, eldönti, bekapja, lenyeli.....húúúú, miket művel :) Panelban lakunk, még nem tudjuk hogy lesz? Ajándékozásból nem csinálunk nagy felhajtás, nem költünk horror összegeket el (nincs is annyira miből....) tavaly süteményeket sütöttünk, azokat szépen becsomagoltuk, ez volt az ajándék, persze kislányom és unokaöcsém is kap valami aranyosat.

Kislányom nélkül is mindig így volt, szerintem idén is így lesz: 24-én szüleimnél vacsizunk, 25-én ott ebédelünk, de arra gondoltam, anyósomat is el kéne hívni (ő egyedül él), aztán meg indul a "körmenet" a rokonokhoz....valahogy így lesz.

De esténként itthon leszünk hármasban és zenét hallgatunk, játszunk, szeretjük egymást és jóóóóó lesz :)

2010. nov. 22. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
én megpróbálom elérni a páromnál hogy ne menjünk a családjához,amugy sem vagyunk jóban és csak jópofizni kell az ünnepek alatt...amúgy nagyon várom 5 hónapos lesz a babánk ekkor...remélhetőleg 3 an leszünk főzök,sütök jobban feldíszitem a lakást hiszen ez lesz az első közös karácsonyunk.
2010. nov. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

2008 dec elején született a lányom, karácsonykor volt 2 és fél hetes. Alig vártam a karácsonyt, már terhesen csak erre készültem, mindent vettem, tettem el a fagyasztóba, hogy ne a kisbabával kelljen majd vásárolni járni. Nagyon szépen feldiszítettük a fát, tök jó volt minden.

Ami rossz volt: rokonok vérig sértődtek, hogymiért nem megyünk. 2 és fél hetes gyerekkel?????????

Másik rossz: itt ültek a nagyszülők a nyakunkon, nem tudtuk kiélvezni, hogy család lettünk.


Na gondoltam, a köv év jobb lesz, eljött 2009, lányom épp elmúlt 1 éves. Megint készültem, alig vártam, hogy milyen jó lesz. Nagy sz***r lett az egész, egy rohanás volt, nem élveztük egyáltalán. Egyik nagyszülőtől a másikig, rokonokhoz kellett menni, mindenhova kellett menni, frankón dec 28-án ültem le először a mi fánk alá :S


Na és most itt van 2010, karácsonykor 2 éves lesz a lányom, azóta született még egy, karácsonykor még 2 hónapos se lesz. Megint nem megyünk emiatt, mivel még pici, nem megyünk egy rokonhoz sem, megint meg fognak sértődni, és a nagyszülők megint itt fognak ülni a nyakunkon, és megint dec 28-án fogok leülni nyugodtan a férjemmel és a gyerekeimmel, hogy békében legyünk.


Egyáltalán nem várom a karácsonyt :(

2010. nov. 22. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok, vagyis nagyon várom a dec. 28-át :) A karácsonyfa akkor is szép lesz, és a bejgli akkor is finom lesz, és legalább csak mi négyen leszünk :)
2010. nov. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó! Én is ettől félek, hogy rohanás és összevisszaság lesz, és lehet hogy sértődés is. már írtam választ, az ikres anyuka vagyok.
2010. nov. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Sajnálom, hogy így sikerült. Olyan rossz, hogy várod, várod és az egész egy kényszermenet lesz, aminek semmi köze az igazi ünnephez! Sok sikert az ideihez, én kívánom, hogy jó legyen!
2010. nov. 22. 17:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!