Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki először várja családként...

Aki először várja családként a Karácsonyt, hogy készül rá?

Figyelt kérdés

Mit csináltok másként, mint mikor ketten voltatok? Mennyi idős a gyerek? Ti mentek, vagy hozzátok jönnek? Mit főztök, mit ajándékoztok? Milyen érzéssel várjátok, mikor kezdtek készülődni, díszíteni..stb.

Nekem mindig nagyon fontos volt ez az ünnep de most, hogy itt a 9 hónapos lányom- az igazi ajándék- valahogy minden olyan más lesz, nagyon készülök rá , kíváncsi vagyok rácsodálkozik e a fára a fényekre. Az ajándékot gondolom még nem fogja érteni de talán valamit érzékelni fog a hangulatból!


2010. nov. 22. 10:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
2009. szeptember 28-án született a kisfiam, így a tavalyi Karácsony volt az első családos ünnep. Én főztem, sütöttem, szüleim és tesómék jöttek hozzánk. Sajnos épp nem volt túl jó idő, így anyósék nem tudtak eljönni 200 km-ről, náluk nagy hó volt. De ők is itt lettek volna, és nagy közös családi Karácsony lett volna. Így viszont mi mentünk hozzájuk Karácsony után.
2010. nov. 22. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

bár mi régebben (2 éve) kezdtük hármasban a karácsonyt sajnos az elmult évben még mindig azon ment a sértődés a családban hogy:

"miért nem 24-én, miért nem 25-én jöhetnek?"

" Pulyka van? Milyen étel ez karácsonykor?" - hozzáteszem 5 órán át sütöttem az egész családban egyedül nálunk van gyerek...

Én is azt hittem hogy VÉGRE meghitt saját család légkör lesz de nem...

Mikor ketten voltunk még csak akkor mindketten dolgoztunk 24-én hogy a családosok otthon tudjanak ünnepelni (egészségügy).

Idén itthon maradunk hatalmas sértődések árán de nem vagyok hajlandó sehova menni. 25én jön a férjem családja 26-án anyukámék.

díszinteni dec. elején, karácsonyfát 23 án este mikor lefeküdt a lányom.

ajándék: gyereknek sokat neünk egy uj ülőgarniturát kéne venni...

remélem neked sértődésmentes karácsonyod lesz:-))

2010. nov. 22. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Gondolom idén még szebb lesz, hogy a kisfiad nagyobb már, biztos nagyon fogja élvezni! :-)
2010. nov. 22. 10:13
 4/16 A kérdező kommentje:
Hát igen, az egészségügy nem tolerálja az ünnepet és amit írsz abból az látszik, hogy néha a család sem! Én nem is tudom mit csinálnék ha 5 órán át sütném az ünnepi kaját és fanyalognának! Kívánom , hogy idén legyen neked is sértődésmentes igazi ünnep, ami rólatok szól!
2010. nov. 22. 10:17
 5/16 anonim válasza:
Nekem most 2,5éves a kislányom és imádta eddig mindig nagyon a sok fényt, a fát a díszeket!Nah persze ez a legelső karácsonya volt:)Tavaly már ügyesen majdnem magára borította a fát így idén már még rutinosabbak vagyunk!:)Az ajándékokért teljesen odavolt tavaly api megmutatott neki egyet hogy kell bontogatni és nagyon élvezte,mikor meglátta az ajándékot akkor meg nagy tágra nyitott szemekkel először csak nézte aztán csak mosolygott édesen!Jó volt látni!:) Mi amikor kisebb volt is mentünk a családtagokhoz bár szenteste csak a miénk karácsony napján indultunk útnak(bár szerencsések vagyunk mert mindenki közel lakik).Most már segítget a sütés főzésben is így még izgalmasabb(pl.kókuszgolyót nagyon ügyesen formázza már),picim mellett ugyanúgy főztem és most is főzök majd mint mindig túlzásba nem esek még ha több vendégre is számítunk.Karácsony fát mindig akkor díszítünk mikor elalszik és reggel mikor felébred már várja a fa és ott a sok ajándék.Nekem Férjem mindig hagyta had díszítsem egyedül a fát amióta megvan a kis Picurkánk már ő is részt vesz benne,ajándékait pl.csak ő csomagolhatja!Imádják egymást!:)Még tudnék nagyon sokat írni de sztem lesz még más is ne tőlem teljen meg az oldal!:D
2010. nov. 22. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Én sajna a tavalyi karácsonyra nem is emlékszem! :(

Akkor volt 3 hetes a lányom aki nem volt hajlandó szopizni.... szóval nagy kudarc volt az eleje!(de tejem rentgeteg volt)

24-én mi mentünk sógornőmékhez (mindig így volt),mleg is volt 8-12 fok volt tavaly karikor,szóval meg sem fordult a fejemben hogy nem megyünk át!Állandó rintgatás volt,úgyhogy én is tudtam enni! :)

De az idejire már én is készülök,és nagyon várom mit érzékel belőle a kislányom!Az ajikat már most imádja széttépni mármint a csomagolást,meg a tortával is megismerkedett november elején (keresztelő)!

én csak azon aggódtam,hogy a férjem mindig hatalmas karácsonyfát akart,és hogy most nem bánnám,ha nem a földön lenne,vagyis hogy ne nagyon érje el,de első szóra belement! :) Szóval remélem csodás karácsonyunk lesz,és persze nektek is és mindenkinek!

2010. nov. 22. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

szia, én már most írtózok tőle, mert:

- eddig szenteste mindíg szüleimhez mentünk, másnapján pedig anyósomékhoz. De most mindkét nagyszülőcsalád bejelentette, hogy jönni akar szenteste hozzánk. Ez azért gáz, mert nem bírják egymást különösebben, ráadásul olyan pici a lakásunk lakható része, hogy csak egy nagyszülőpárt tudunk nyugodt szívvel fogadni. Szóval asszem szenteste hármasban leszünk, első nap egyik nagyszülők, másik nap másik nagyszülők jönnek hozzánk.

Díszíteni, adventi koszorút készíteni eddig is szerettem, most adventi naptárat fogok készíteni a picifiamnak.

Másik gáz, hogy januárban lesz a születésnapja, akkor úgysem tudom elkerülni, hogy mindenki egyszerre jöjjön köszönteni. Ebből a szempontból kár, hogy nem tavaszi vagy nyári a kicsi, akkor ünnepelhetnénk sütögetéssel az udvaron...

2010. nov. 22. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:

10:21 es vok:

nálunk a szenteste is így volt nagyon sokáig de amióta megvan a kislányunk nem megyünk senkihez az a miénk maximum délután de este 3asban vagyunk másnap lehet a családdal!Szerencsés vagyok mert mindenki megértette ezt,és nem volt emiatt harag!:)

2010. nov. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Nekünk is izgi lesz, és bár nagy felfordulás, azért várom. Akkor lesznek 1 évesek az ikreim.:) Így a tavalyi karácsony is izgi volt.:) Még szervezés kérdése sokminden, de a szentestét mindenképp együtt 4-esben szeretnénk tölteni.
2010. nov. 22. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
nekem a héten lesz 1 éves a fiam.igaz,tavaly már megvolt karácsonykor,de akkor örültem,hogy élek.így ez lesz az első igazi karácsony.nagyon várom,kíváncsi vagyok,mit szól hozzá.próbálom szépen feldíszíteni a lakást,szép nagy fát venni.szenteste a miénk,ezt akkor kikötöttük,mikor összeköltöztünk a párommal.aztán egyik nap egyik,másik nap másik nagyihoz megyünk.biztos sírni fogok.
2010. nov. 22. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!