Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7hós kislányom egyik keze...

7hós kislányom egyik keze (kézfeje, csuklója) kisebb, mint a másik. Mitől lehet? Aggódnom kell vagy majd"kinövi" ill. hozzáerősödik?

Figyelt kérdés
2010. nov. 21. 14:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

mindenképpen mutasd meg orvosnak, lehet, hogy csak egy kis növekedési eltérés, de lehet komolyabb baj is. Ne haragudj, nem ilyeszteni akarlak.

Ugyanugy hasznája mindkét kezét? Párhúzamosan? Lehet, hogy tornáztatni kéne. Szülésnél minden rendben volt?

2010. nov. 21. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Használja a balt is ugyanúgy,de tűzfolttal született,azon a kezén végig foltos.
2010. nov. 21. 17:57
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ne ess pánikba! Nem létezik olyan ember (de tényleg nincs!), akinek mindene arányosan egyforma lenne. (Ha belenézel a tükörbe, te is láthatod, h pl. az egyik szemed feljebb van a másiknál. De ez igaz a fülre is. Van aki a vállát tartja ferdébben, és ezért tűnik rövidebbnek a karja.) Csak van akinél jobban látszik, van akinél kevésbé. Szóval lehet csak ennyi a baj.

De ha úgy érzed, h túl sok a különbség, akkor feltétlen fordulj szakemberhez. Bár előbb én a védőnőnek mutatnám meg, lehet mond rá vmi okosat.

Amúgy lehet, h tényleg attól van, h a kisebbiket sűrűbben használja. A nők melle is általában azon az oldalon kisebb, amilyen kezesek. Úgy értem, h jobb kezeseknek a jobb oldali, bal kezeseknek a bal. Mert ugye azt azt az oldalukat többet dolgoztatják. Persze a kivétel erősítheti a szabályt.

De ez csak 7 hónap után jött elő?

2010. nov. 23. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
én megmutatnám a dokinak. igaz, hogy semmink sem szimmetrikus teljesen, de ha ennyire szembetűnő a különbség, annak csak van vmi oka.
2010. nov. 23. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha fejlodesi rendellenesseg lenne, akkor az orvos vagy a vedono mar eszrevette volna, foleg a tuzfolt miatt. Marmint a tuzfolt nem okozhat ilyen problemakat, de biztosan megnezik minden alkalommal, hogy mennyit halvanyodott. Kerdezz ra a legkozelebbi vizsgalaton. Amugy szerintem az egyik keze izmosabb, mint a masik, tobbet hasznalja, ebbol adodhat a kulonbseg.
2010. nov. 24. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
megmutattam a védőnőnek,szte,csak a foltok miatt tűnik kisebbnek..majd figyelgetem,a dokihoz egy év műlva kell visszamennünk kontrollra.
2010. nov. 28. 17:27
 7/8 anonim válasza:
Helló nekem az egész jobb karom kisebb mint a bal nem olyan sokkal mondjuk csak a kézfejem sokkal kisebb kb 3/4-e én így születtem tehát ha nem így született akkor nem kell nagoyn félni.Én is tudok teljes értékű életet élni így is ha esetleg tényleg ő is így lenne bár nem hiszem vagyis remélem akkor se lesz hátrány neki van pár eset de ritka
2012. márc. 16. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

utolsó, nekem is ilyen van :)

+ ujjam is rövidebbek

2016. szept. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!