Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Második gyereknél gyes folytat...

Második gyereknél gyes folytatódik vagy újra gyes jár?

Figyelt kérdés

Ha még a gyes alatt esnék teherbe mi járna?

Az első babám előtt már 5 éve folyamatos volt a munkaviszonyom.Mivel veszélyeztetett a munkahelyem,amint megtudtam hogy terhes vagyok elmentem táppénzre egészen a szülésig.

Azt sem értem igazán,hogy az számít-e, hogy a gyes alatt estem teherbe, vagy, hogy csak a gyes letelte után születne meg a baba??

Újra táppénz kell? Akkor utána mi jár? Egy csomó szabim is összegyűlt, azt ki kell közben vennem? De akkor újra "dolgoznom"kell????


2010. nov. 20. 23:05
 1/2 anonim ***** válasza:
Az első gyerekre megszűnik a Gyes és a másodikra indul újra, ahogy megszületett a második gyermek. A Gyed-et és a munkaviszonyi dolgokat nem tudom hogy hogyan alakul.
2010. nov. 21. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A kérdésed egy katyvasz, már bocs. Nem megbántani akarlak, de láthatóan alap fogalmakkal sem vagy tisztában.

Ha teherbe estél, akkor elmehetsz táppénzre, előtte vagy kiveszed a felgyülemlett szabadságaidat, vagy megtartod 3 év múlvára, ha úgy gondolod, hogy akkor jobban fog jönni... HA nem akarsz dolgozni, akkor a szabik után elmész táppénzre, de akár kezdhetsz rögtön táppénzzel is, anélkül, hogy kivennéd a szabikat. De ha kiveszed a szabikat, akkor kb. 2 hónapig fizetésednek megfelelő pénzt kapsz, ami esetleg jól jöhet. Ezt te tudod.

Ismét fogsz kapni TGYÁS-t és GYED-et, majd 2 éves kortól 3-ig gyest. Ezek összegét viszont csak akkor lehet megmondani, ha teherbe estél, mert függ attól, hogy gyed-en, gyes-en vagy-e éppen, vagy visszamentél már dolgozni. Anyagilag valószinűleg úgy jársz a legjobban, ha tudsz dolgozni a táppénz előtt fél évet.

Ha visszamész, először ki KELL venned a szabikat, majd utána munkába állni. Ha a szabikkal együtt összesen fél év megvan, akkor a jelenleg i fizetésed után kapod majd az ellátásokat.

A fizetésedet kötelesek megemelni, amikor visszamész, annyival, mint amennyi béremelést a többiek kaptak átlagosan, amióta elmentél szülni.

2010. nov. 21. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!