Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vennétek borostyán babaláncot...

Vennétek borostyán babaláncot aukciós oldalról (teszvesz, vatera)?

Figyelt kérdés
ezeken az oldalakon egész olcsón árulnak láncokat. ti vennétek innen?
2010. nov. 20. 21:12
 1/10 anonim ***** válasza:
50%
Borostyán (és bármilyen egyéb) nyakláncot babára/kisgyerekre adni annyit jelent, hogy kockáztatod, hogy megfullad. Több orszagban éppen a borostyánlánc be van tiltva, miután több haláleset történt, es olyan láncokkal, amik elvileg "biztonságosak", azaz állitólag nem bö és húzásra elszakad. Ennek ellenére nem szakadt el, viszont a gyerek meghalt - elég sok esetben.
2010. nov. 20. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hú, erre nem is godnoltam, hisz láttam már babákon ilyen láncot. és ha kiságyára rakom, a feje közelébe valahogyan felfüggesztem úgy nem használ?
2010. nov. 20. 21:23
 3/10 anonim ***** válasza:
66%
Szia, én se vennék, szerintem nem nagyon hat, én a legkisebb kockázatot se vállalnám ha a gyerek épsége a tét.
2010. nov. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
50%

Se ezeken az oldalakon, se máshol nem vennék. Sok mindenben hiszek, de pont ebben egyáltalán nem...

Marhaság! Bocs annak, akinek most a lelkébe gázoltam. :D

2010. nov. 20. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
68%

6 hónapja hordja....

a kérdésre kellene válaszolni, és nem olyanokat írni, amivel nincs is tapasztalatotok....

szóval a válasz:

igen, nyugodtan vehetsz ezeken az oldalakon.

mi mondjuk újat vettünk, de simán vennék használtat is.


én nem ismerek olyan országokat ahol ezt bevonták volna, sőt Németországban és Ausztriában ha valaki bemegy a gyógyszertárba kérni valamit fogzásra, az első amit ajánlanak a borostyánlánc (nálunk sajnos nem kapható patikákban) és az osanit nevezetű homeopátiás bogyó....nem pedig a dentinox meg az ilyen hasonló gyógyszeres készítmények.....ezen kéne elgondolkodni!


ja és éjjel-nappal rajta van, mert csak így használ. hason is alszik, és soha nem piszkálta, pedig 10 hónapos már! fulladásveszély bármitől bármikor lehet!

a szemek közt csomók vannak, így ha elszakad (ami ritka), csak egy golyó szabadul el.

2010. nov. 20. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Aukciósról nem, mert sok az utánzat, hamisítvány.

Babacsoda.hu, borostyanlanc.hu oldalról vettem.


A nagy lassan 3 éve hordja, a pici 7 hónapja. Éjjel, alváskor le van véve. Én sosem hallottam, hogy valahol betiltották volna. Sok ismerősöm babája, nagyobb gyermeke hordja.

Nálunk egyik gyereknek sem volt semmi baja fogzáskor, és nemis betegesek.

A lényeg, hogy babalánc legyen, az nem olyan hosszú, hogy esetleg magára tudja tekerni.

2010. nov. 20. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
52%

Nem vennék, pont azért, mert feltűnően olcsó. Használtat meg ne rakjak már a gyerek nyakába!

Egyik ismerősöm a teszveszen vett (szerintem gagyi), egyáltalán nem úgy néz ki, mint a miénk.

Mi a borostyanbolt.hu-n rendeltük. Az elején az a pár hozzászólás meg hülyeség...

2010. nov. 21. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat. kicsit elbizonytalanodtam, de lehet beinvesztálok egy leigazolható láncba és éjszaka majd leveszem mindig róla.


szép estét :)

2010. nov. 21. 18:01
 9/10 anonim ***** válasza:

17.02 vagyok

Éjszakára én is leveszem róla. Egyébként már vagy 3 hete hordja, de még nem tűnt fel neki, hogy a nyakában van.

2010. nov. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Látom ismét sikerült...
2010. nov. 21. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!